Jump to content
Dogomania

Husky z zazdrości atakuje mojego drugiego psa


Invicta

Recommended Posts

Mam ogromny problem z moimi psami 7 letnim huskim i 9 letnim kundelkiem. Osobno oba są strasznie przyjacielskie, prawdziwe pieszczochy gdy są same razem w ogrodzie też nic sobie nie robią problem pojawia się gdy wychodzimy do nich żeby się z nimi pobawić... husky jest tak zazdrosny, że w ogóle nie dopuszcza żebyśmy mogli pogłaskać tego drugiego zawsze kończy się to ostrzegawczym warczeniem, a później atakiem boję się, że za którymś razem skończy się to tragicznie ;c psy te prawie od zawsze były razem, ale wcześniej mieliśmy jeszcze owczarka niemieckiego, który dominował stado i nie dopuszczał do takich sytuacji, a od jego śmierci jest jak jest. Nie możemy sobie z tym już poradzić!
Wie ktoś może czy jest jakaś możliwość wytresowania takich psów?
Jak powinniśmy się zachowywać gdy zaczynają walczyć?
 dodam że kundelek jest potulny i nigdy nie zaatakuje pierwszy.
Miał ktoś taki problem? 
Z góry dziękuje za każdą radę

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Szczerze mówiąc sama nie miałam takiego problemu, a przynajmniej nie na taką skalę. Jak wygląda codzienne zachowanie psów względem siebie? ignorują siebie nawzajem, wspólnie się bawią?? Czy potrafią przebywać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda ich karmienie, jedzą wspólnie?,  w końcu psy to mega towarzyskie psiaki i jeść też lubią socjalnie :) Czy takie sytuacje występują tylko i wyłącznie w momencie gdy głaszczesz kundelka?

Link to comment
Share on other sites

O 26.04.2016o15:29, MelRiot01 napisał:

Witaj,

 

Szczerze mówiąc sama nie miałam takiego problemu, a przynajmniej nie na taką skalę. Jak wygląda codzienne zachowanie psów względem siebie? ignorują siebie nawzajem, wspólnie się bawią?? Czy potrafią przebywać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda ich karmienie, jedzą wspólnie?,  w końcu psy to mega towarzyskie psiaki i jeść też lubią socjalnie :) Czy takie sytuacje występują tylko i wyłącznie w momencie gdy głaszczesz kundelka?

Normalnie gdy są same raczej się ignorują i tolerują, jedzą też razem i przy karmieniu "awantur" nie ma jedyne co to jakieś powarkiwania. Walki zdarzają się tylko w sytuacji gdy pojawia się człowiek na horyzoncie 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...