Jump to content
Dogomania

Jaką rasę małego pieska domowego wybrać ?


MateuszEn

Recommended Posts

[ Nie wiem czy to dobry dział :D ]

Hej

Mój kochany pekińczyk ma nowotwór kości i za niedługo będzie musiał być uśpiony ;( Głównym jego problemem była przeszłość gdyż nie mam go od szczeniaka, ale wiem ,że coś musiało się wydarzyć bo jest strasznie nie ufny do facetów, uwielbia kobiety, nie chce się niczego uczyć ( może to wiek ) i ogólnie był bardziej moich rodziców niż mój. Po jego śmierci chciałbym mieć nowego pieska, ale takiego którego mógłbym wychować :D

Chciałbym abyście napisali mi jaka będzie najlepsza rasa małego pieska domowego. Chodzi mi o zwierzaczka którego będę mógł od szczeniaka wychować, mimo tego ,że jeszcze chodzę do szkoły i będę poświęcał mu czas dopiero po niej to który by się do mnie przywiązał , witał przy drzwiach, cieszył się jak przyjdę itp. a zarazem inteligentnego do uczenia różnych sztuczek, zabawy i przyjacielskiego aby nie chciał nikogo z moich znajomych zaatakować ( Co pekińczyk już aprobował )

Jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Link to comment
Share on other sites

a przed szkołą to co? pies musi wyjść i rano, nawet małemu trzeba poświęcić te minimum pół godziny. pamiętaj też, ze pies będzie żył nawet i 15 lat, więc zdążysz skończysz szkołę i znaleźć pracę, a on będzie z Tobą. jesteś tego świadomy i nie wywalisz psa z domu, bo np. praca czy kobieta?

jak chcesz małego pieska to jakiś maltańczyk, shih tzu czy inny biszon, może rosyjski toy? albo chiński grzywacz?

Link to comment
Share on other sites

Czas rano dla psa mam itd. Chodził o mi głównie o to czy rodzice kiedy będę w szkole nie nastawią psa bardziej na siebie niż na mnie ;)

Tak wiem ,że będzie ze mną długo, dlatego to ja chcę go wychować :D

 

Co do tych ras szukałbym dosłownie małego pieska z cechami Collie, czyli : spokojny, towarzyski, grzeczny, nie agresywny, i inteligentny :P

Link to comment
Share on other sites

Owczarek szetlandzki? Bywa nieufny i szczekliwy, ale jest bardzo nastawiony na właściciela, na współpracę i szkolenie.

Nie ma tak, aby pies mieszkając razem z Tobą i Twoimi rodzicami nie darzył ich także głębokim uczuciem. Nie będziesz miał psa tylko dla siebie - ale w psim sercu możesz mieć pierwsze miejsce, jeśli będziesz  szkolić psa tak, aby było to dla niego radością. 

Link to comment
Share on other sites

albo cavalier. te wszystkie psy będą spokojne, towarzyskie, grzeczne, łagodne i inteligentne. sam fakt, że pies zostanie z rodzicami w domu nie oznacza, że będzie ich wolał od Ciebie. a rodzice w ogóle z domu nie wychodzą? pamiętaj, żeby psa nauczyć zostawania samemu, bo jak np. 10 lat ktoś z nim non stop będzie to po Twojej wyprowadzce będziesz miał olbrzymi problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...