Jump to content
Dogomania

Paola97

Recommended Posts

Witam, moja suczka niedawno urodziła, dokładnie 5 tygodni temu. Od początku mamy chętnych na szczeniaczki. Jednak problemem jest mój ojciec, który chce już teraz oddawać maluchy. Czytałam i wiem, że można je oddawać minimum po 8 tygodniu życia. Fakt, że matka nie chce ich już karmić jednak boję się, że gdy oddamy w tym wieku szczeniaczki źle to na nich wpłynie. Nie mogę dotrzeć do mojego ojca, każda próba przekonania go. że są jeszcze za małe kończy się wielką awanturą. Może ktoś mi pomoże jak dać mu do zrozumienia, że się myli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak właściwie szczeniaki można oddawać po ukończeniu 7 tygodni (nie 8-miu) ;) Szczeniaki w wieku 5 tygodni są już powoli odstawiane od matki, to prawda, ale psychiczne powinny być jeszcze z nią - teraz powinny uczyć się naturalnych psich zachować, jeśli zostaną oddane już, mogą sprawiać problemy z zachowaniem.

Przede wszystkim - czyja jest suka, tego są i szczeniaki. Jeśli tylko ty zajmujesz się psiakami (tj. ojciec nie musi "brudzić rąk"), to tak naprawdę nie ma o czym dyskutować. Postaraj się po prostu dopilnować, żeby psiaki nikomu nie przeszkadzały przez te ostatnie dni u Ciebie.

Tak właśnie patrzę, że już trochę czasu minęło (szkoda, że nikt Ci nie odpisał wcześniej) - szczeniaki są jeszcze u Ciebie czy jednak je oddaliście wcześniej?

A tak na przyszłość - nie "produkuj" więcej kundelków, skoro ogromna ich liczba nadal nie ma domu. Daj sukę na sterylkę, wtedy nie będziesz miała takich problemów pt. kiedy oddać szczyle ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...