Jump to content
Dogomania

Chihuahua z pinczerem?


Recommended Posts

Witam. 

Koleżanka kupiła szczeniaka.Niestety po kilku dniach okazało się, że dostała pracę za granicą i z powodu wyjazdu zgodziłam się przyjąć jej pieska. Zgodziłam się na to, ponieważ koleżanka zapewnia, że sama jak ją kupiła (700zl) widziała, jak mała była przy matce chihuahua a ojciec pinczerek również tych samych właścicieli. Niestety suczka rodowodu nie ma. Tylko że mi się wydaje, że mała nie ma nic wspólnego z chihuahua i pinczerem:/ zależy mi, żeby sunia była miniaturką a już waży 1.400kg wysokość w kłębie 18cm a ma 9 tygodni. Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy koleżanka została tak bardzo oszukana, a teraz ja, bo z wyglądu sunia to zwykły kundelek? Czy ktoś widział już takie mieszanki czy może moja ma coś wspólnego z chihuahua i pinczerkiem? I jak sądzicie, skoro w wieku 9 tygodni tyle waży jaka Duża może być sunia jak dorosnie? Oczywiście byłam z nią i veta, niestety na powyższe pytania odpowiedział tylko "trudno powiedzieć" :/

mms_img-6813940380.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trudno, żeby miała rodowód, jeśli jest mieszańcem dwóch ras ;)

Duża raczej nie będzie, rasowa też nie - ale zazwyczaj z takich mieszanek wyrastają ładne mieszańce/kundelki, które mają w sobie to coś, np. jakieś cechy odziedziczone po "rasowych" rodzicach :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Kocurkotka napisał:

tak szczerze powiedziawszy ten piesek w niczym nie przypomina chihuahua :P
zapłacić za taki mix 700zł? szok jak dla mnie :D

A mnie fascynuje czego ludzie nie wymyślą, żeby zrobić kasę. I że znajdują się chętni. Wygląda na to, że dobry marketing to podstawa handlu :D.

Link to comment
Share on other sites

Wiem jak wygląda pinczerek i jak chihuahua, dlatego napisałam, że moim zdaniem nie ma nic wspólnego z tymi rasami.. Ale koleżanka widziała na własne oczy jak mała sunia jeszcze ciągnela cyca mamy chihuahua, inaczej też by miała wątpliwości i nie zapłaciła aż tyle...

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że duża nie urośnie ;) Nawet gdyby ojciec nie był pinczerem, tylko większym pieskiem, to szczerzę wątpię, by była większa - raczej taki mikropsiak ;) 

Jeszcze do niedawna mieszkał ze mną mieszaniec, którego ojciec był czymś w stylu przerośniętej chiłki, a mama pekińczykiem (który miał byc mini, ale był typowych rozmiarów). Jakoś geny minipekina i chichuachy, czyli dziadków (prawdopodobnie) przeważyły i piesek nie był mały - był kruszyną ;)

Link to comment
Share on other sites

O 14.04.2016o19:14, emilka5564 napisał:

Witam. 

Koleżanka kupiła szczeniaka.Niestety po kilku dniach okazało się, że dostała pracę za granicą i z powodu wyjazdu zgodziłam się przyjąć jej pieska. Zgodziłam się na to, ponieważ koleżanka zapewnia, że sama jak ją kupiła (700zl) widziała, jak mała była przy matce chihuahua a ojciec pinczerek również tych samych właścicieli. Niestety suczka rodowodu nie ma. Tylko że mi się wydaje, że mała nie ma nic wspólnego z chihuahua i pinczerem:/ zależy mi, żeby sunia była miniaturką a już waży 1.400kg wysokość w kłębie 18cm a ma 9 tygodni. Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy koleżanka została tak bardzo oszukana, a teraz ja, bo z wyglądu sunia to zwykły kundelek? Czy ktoś widział już takie mieszanki czy może moja ma coś wspólnego z chihuahua i pinczerkiem? I jak sądzicie, skoro w wieku 9 tygodni tyle waży jaka Duża może być sunia jak dorosnie? Oczywiście byłam z nią i veta, niestety na powyższe pytania odpowiedział tylko "trudno powiedzieć" :/

Bo kundelki nie dostają rodowodów. Jest to mieszkanka dwóch ras, nie wyrośnie z niej ani chihuahua ani pinczer.

Koleżanka nie została oszukana - widziała matkę chihuahua i ojca pinczera, więc nie ma co oczekiwać, że będzie to rasowa chihuahua albo rasowy pinczer. Ja tylko nie rozumiem jak mogła dać aż 700 zł za nierasowego psa... Kundelka można przecież mieć za darmo...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chcę się dowiedzieć na jak dużego psa może wyrosnac. Bo wiesz 5 kilo a 10 to jest różnica....wiem, że wszystko zależy od genów, ale to jest mój pierwszy pies i chcę się zorientować, czy szczeniaki ważące tyle w tym wieku wyrastają na duże, średnie czy małe psy. Niestety nie mam pojęcia czy taki wzrost i waga jest jak u szczeniaków labradora czy jak u yorków! Nie byłam przygotowana na przygarniecie psa, nie planowałam tego, ale skoro już się zgodziłam to chce się dowiedzieć jaknajwiecej. 

Link to comment
Share on other sites

O 16.04.2016o00:08, emilka5564 napisał:

Chcę się dowiedzieć na jak dużego psa może wyrosnac. Bo wiesz 5 kilo a 10 to jest różnica....wiem, że wszystko zależy od genów, ale to jest mój pierwszy pies i chcę się zorientować, czy szczeniaki ważące tyle w tym wieku wyrastają na duże, średnie czy małe psy. Niestety nie mam pojęcia czy taki wzrost i waga jest jak u szczeniaków labradora czy jak u yorków! Nie byłam przygotowana na przygarniecie psa, nie planowałam tego, ale skoro już się zgodziłam to chce się dowiedzieć jaknajwiecej. 

10-kilogramowy pies dalej jest mały. Ta twoja na bank będzie ważyć mniej niż 10 kilo, ale nie oczekuj, że dobije do max 2. 

Wzięłaś kundelka, więc nie wiadomo ile dokładnie będzie ważyć suczka. Zresztą wśród rasowych psów też zdarzają się egzemplarze przekraczające wzorzec i określone w nim wymiary.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, emilka5564 napisał:

Rodzice mojej suni 

Deja vu? Tak, na pewno. Zatem Ty, Emilko, nie dopuszczaj swej suczki do kontaktu z wodą! Pod wpływem wody bowiem sympatyczny skądinąd gremlin zaczyna się szybko rozmnażać, tyle że jego potomstwo jest krwiożercze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...