Jump to content
Dogomania

Border collie


Martyna12

Recommended Posts

Cześć

Jestem bardzo napalona na border collie. I się zastanawiam czy on jest dla mnie... Wyglądało by to tak: na noc by biegał sobie po podwórku o godz 7:00 był by zamykany w dużej budzie. O 15-16 był by wypuszczany na ogród bo mam duży, poza tym bym z nim codziennie wychodziła na spacery długie, treningi codziennie zabawy. To wszystko do wieczora aby się nie nudził. Oczywiściw gdy by był zamykany dostawał by zabawki wode jedzenie aby nie czuł się samotnie. Był by zamykany z powodu dlatego że chodze do szkoły i innego wyboru nie mam. Szczeniak na noc by mieszał w ganku albo w garazu oczywiście z wodą i jedziem zabawką. A w dzien w budzie zeby sie do niej przyzwyczajał. Bardzo mi się ten piesek spodobał i mam nadzieje ze bym się umiała nim zając. Oczywiście pomagał by mi brat i tata i cała rodzina by się zaangażowała w treningi i spacery. 

Pozdrawiam Martyna☺

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aboslutnie to nie rasa dla Ciebie, jest bardzo wymagająca, a opisane przez Ciebie warunki pozwalają na trzymanie psa o średnich potrzebach przebywania z człowiekiem i o niezbyt dużej potrzebie stymulacji umysłowej i zajęcia. Border to nie jest pies, który "sam się sobą zajmie", jest bardzo wymagający ;)

Link to comment
Share on other sites

To, co masz mu do zaoferowania to raczej byłaby tragedia dla takiego psa jakim jest border coli. On nie może biegać samopas nocą po ogrodzie, w dzień siedzieć w budzie, tudzież posypiać w garażu lub w ganku, jak wszyscy domownicy pójdą spać. Poczytaj sobie o tej rasie, a sama dojdziesz do takiego samego wniosku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...