Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorowy tymczasowiczów i zwierzaków, które zostały przez zasiedzenie u tamb.


Recommended Posts

We wtorek kot Dziecko ma wizytę w Arce. Nie wiem jaka będzie decyzja. Czy tylko wymienią mu cewnik i całe życie będzie żył z cewnikiem. Czy wyjmą w nadziei, że już nie zarośnie cewka moczowa. Jak nie zarośnie to sukces. Jak zarośnie to kolejne wyszycie cewki i chodzenie z cewnikiem. W Polsce nic więcej nie da się zrobić dla kota z takim problemem. Przypomnę problem: po wyszyciu cewki otwór błyskawicznie zarasta przez "dzikie mięso". Za granicą nie słyszałam o klinice, która potrafi taki problem rozwiązać. Jakby ktoś potrafił coś poradzić to będę wdzięczna. Kot nie jest absolutnie do uśpienia. Ma 4 lata, jest pełen radości życia, ma dobre wyniki. Jedynie jest problem z zarastającą cewką moczową.

Aktualnie nie popłaciłam zaległości, trzymam wszystkie pieniądze bo nie wiem ile trzeba będzie zapłacić. Dopiero po powrocie z Arki będę przelewać za karmę, weterynarza w Bielsku, obróżki. Tu mnie znają i troszkę poczekają a w Arce byłby wstyd.

Kotka Zulka jeszcze w leczeniu, za 2 tygodnie ostatnia convenia i RTG płuc.

Yoda miał słabsze dni ale jest teraz dobrze. Ula ma wyciek z oka i krople nie pomagają. Muszę iść do weterynarza. Miodek, Tosia, Pralinka dalej mają zęby do zrobienia i jak tylko wyzeruję zadłużenie to zrobię z zębami porządek. Pies Miki ma małego strupka na plecach i przy jakiejś wizycie z kotem go pokażę. Chyba, że sam odpadnie w międzyczasie i nic nowego się nie zrobi. Reszta zwierzaków w porządku, czeka mnie tylko wyczesanie.

Link to comment
Share on other sites

Kot od wczoraj jest w Arce na obserwacji. Wyjęli mu cewnik, zrobili badania (USG i mocz). Kryształków prawie nie ma ale jest stan zapalny po cewniku. Dzisiaj samodzielnie sikał ale małe ilości często. W Arce i kilku innych lecznicach mówią to samo. Że teraz nie da się nic zrobić operacyjnie. Jeśli cewka zarośnie jest sugestia eutanazji. Zwykle przestawał sikać dwa dni po wyjęciu cewnika. Boję się jutrzejszego dnia, mam dzwonić o 14. Szukam dla niego ratunku. Niezależnie od Wrocławia spytam w Bohuminie Czeskim doktora Martina Nowaka.

Zrobiłam przelewy za karmę i weterynarza w Bielsku (zaległości 1060zł) . W poście rozliczeniowym będą potwierdzenia.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za tak ogromną pomoc.

Kot Dziecko został nawodniony, żeby sprawdzić, czy poradzi sobie z wydaleniem płynu. Podjął sikanie. Sika często w małych ilościach ale pęcherz jest pusty. Jutro ma być znowu nawodniony i jak nic się nie zmieni to dowiem się kiedy go zabrać z lecznicy. Jednak ta mała dziurka i blizny wokół wyszycia bardzo niepokoją lekarzy w Arce, tak że rokowania są ostrożne. Pocieszające jest to, ze bardzo się zaangażowali w znalezienie sposobu by pomóc Dziecku jakby cewka zarosła. Będą myśleć i szukać rozwiązania, żeby nie zrobić czegoś co jest nieodwracalne. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

B-B zrezygnowała ze zwrotu kosztów przesyłki z bazarku - 43,60zł na rzecz Agatki. Bardzo dziękuję. Wszystko uzupełniłam w poście rozliczeniowym.

Kot Dziecko sika i w poniedziałek mam go odebrać z Arki. W szpitalu jest od wtorku. Jak przestanie sikać są dwa warianty. Wyszycie cewki na brzuchu i będzie się z niego lało. Trzeba też będzie to miejsce goić i odpowiednio pielęgnować. Drugi wariant to wprowadzenie tego co zostało z cewki do jelita grubego ale wtedy kał będzie rozrzedzony moczem i będą wieczne biegunki. Oby sikał i już nie zarastał.

Link to comment
Share on other sites

Co u moich zwierzaków? Kot Dziecko na szczęście sika. Jutro Pralinka i Tosia będą miały czyszczone zęby. Zostanie Miodek do czyszczenia na koniec tygodnia. Koty odmówiły jedzenia kociej karmy przez to moje uleganie im po chorobie. Muszę im dawać puszki i gotowane i surowe. Sucha karma stoi nieruszona. Kot Dziecko nie chce weterynaryjnej mokrej (o suchej nie wspomnę). Muszę mu zmieniać rodzaje co dwa dni bo nie je. Psy też wybrzydzają i suche zalewam gotowanym. Są zadowolone. Maks zdziadział, ma 13 lat i jak  rano wstaje to to widać. Potem się rozchodzi i mniej widać ale dużo śpi i jest głuchy. Pozostałe zwierzaki bez zmian. Brakuje mi czasu na spacery, szczotkowanie, żeby było perfekcyjnie. Zawsze coś jest niezrobione, nieskończone, przełożone na później bo dużo tych podopiecznych.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...