Jump to content
Dogomania

Pies pluje jedzeniem


Karolajna08

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu , gdzieś około 3 tygodni . Moj pies pluje jedzeniem nie chce jeść z miski . Jak zawsze jadał  mięso z warzywami itp teraz nie chce na to nawet patrzeć . Za to je coś co ja jem i tylko z ręki . Jak juz mu to daje osobno to odwraca głowę i tym pluje :( . Nie wiem co robić bo zawsze jadł wszyskto  co widział a teraz  coś się dzieje z nim nie tak . Jestem w 8 ms ciazy i nie wiem czy to może być tym spowodowane?  

Link to comment
Share on other sites

Pies po prostu zaczął Cię tresować - znam przypadki takich jedzących tylko z ręki, takich, które nie ruszą, jeśli coś było krojone nożem, a nie rozerwane palcami itp. itd. Zmień rodzaj miski i konsekwentnie dawaj mu tylko z niej. Żadnego podkarmiania z ręki - nawet smaczki tylko w misce. Pies się nie zagłodzi - w końcu pójdzie po rozum do głowy i przejdzie mu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja bym się radziła nie przejmować. Świrowałam długo ze swoim niejadkiem, karmiłam z ręki, wymieniałam miski, kroiłam raz większe a raz mniejsze kawałki... aź w końcu do mnie dotarło, że to na nic. Pewnego dnia pies się mocno zdziwił kiedy dostał miskę i po 30 mjnutach miska zniknęła w odmętach lodówki i zostala oddana dopiero sieczorem... a potem manewr został powtórzony... kolejnego wieczoru cała miska zniknęła. Oczywiście jeszcze czasem pies próbuje pogrymasic, ale wtedy po prostu nie je... nie zagłodzi się, krzywda mu się nke dzieje a lepiej przeczekać fochy na miskę niż ulegać i karmić księcia z ręki:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O 17.04.2016 o 06:46, Lux napisał:

Ja bym się radziła nie przejmować. Świrowałam długo ze swoim niejadkiem, karmiłam z ręki, wymieniałam miski, kroiłam raz większe a raz mniejsze kawałki... aź w końcu do mnie dotarło, że to na nic. Pewnego dnia pies się mocno zdziwił kiedy dostał miskę i po 30 mjnutach miska zniknęła w odmętach lodówki i zostala oddana dopiero sieczorem... a potem manewr został powtórzony... kolejnego wieczoru cała miska zniknęła. Oczywiście jeszcze czasem pies próbuje pogrymasic, ale wtedy po prostu nie je... nie zagłodzi się, krzywda mu się nke dzieje a lepiej przeczekać fochy na miskę niż ulegać i karmić księcia z ręki:)

Zgadzam się w pełni! :) Zresztą psy mają czasem głupie nawyki, których ciężko oduczyć, mój brat ma suczkę, która dostaje zawsze miskę z jedzeniem w kuchni, ale tam jedzenia nie ruszy, tylko przenosi małymi porcjami jedzenie z kuchni do przedpokoju i tam zjada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...