Jump to content
Dogomania

York - ile waży zdrowe szczenię FCI?


Marmag

Recommended Posts

Witam, postanowiłam tu zapytać, gdyż nigdzie odpowiedzi znaleźć nie potrafię, a zależy mi na tej wiedzy. Jak wiadomo, króluje teraz przekonanie, iż York to musi być miniaturowy, więc im mniejsze szczenię, tym większa szansa, iż nie wyrośnie. Oczywiście wiele z takich pseudoyorkow dorasta do wagi dawnych yorkow, które były dosyć spore. Ale ja nie o tym, bo o rasowy = rodowodowy z FCI to my wszyscy wiemy. Moje pytanie podyktowane jest ciekawością no i z racji tego iż planuje yorka, chce wiedzieć, ile powinna średnio ważyć zdrowa suczka rasy York w wieku 8 tygodni, czyli w wieku odbioru od hodowcy? 70 dag?, 100? Czy 80? Czy ktoś z was mógłby podzielić  się tą wiedzą na podstawie np. własnego doświadczenia ze szczeniętami tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

Wiem o yorkach prawie wszystko, czytam każdego dnia, miałam kontakt z tą rasa. Wiem, ile dorosly pies wazy. Ja pytam o szczenie. Czemu podaje takie wartości? Bo do okola mnóstwo właścicieli szczniat pseudo yorkow szczycacych się w.w wartościami wagowymi swoich szczeniąt w wieku okolo 8 tyg. Kiedy rozmawiam z taką osobą, wlascicielem psa bez rodo, zastanawiam się, ile faktycznie powinien taki szczeniak wazyc. Jakaś rozbieżność powinna przecież być, a chciałabym informować tych ludzi, ile zdrowy rasowy York w takim wieku ważyć powinien i że miniaturyzacja niczym dobrym jest....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...