Jump to content
Dogomania

Nowe radysiaki!! Awariai Amy:)- potrzebuja pomocy i domów


AniaB

Recommended Posts

14 minut temu, elaja napisał:

Limba od 1,5 tygodnia ma nowy dom , ale martwić o łobuzicę będę się jeszcze długo . Już zdążyła rozwalić kanapę :(

Mam nadzieję,że Państwo wybaczą Limbie tą kanapę i więcej szkód nie zrobi.Kanapa jej działała na nerwy,rozwaliła ją i ma teraz spokój.

Nie trzeba dać Limbie więcej zajęcia aby nie nudziła się?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Anula napisał:

Mam nadzieję,że Państwo wybaczą Limbie tą kanapę i więcej szkód nie zrobi.Kanapa jej działała na nerwy,rozwaliła ją i ma teraz spokój.

Nie trzeba dać Limbie więcej zajęcia aby nie nudziła się?

Nie robili tragedii na szczęście . Poza tym nie ukrywałam jej zdolności , więc niejako Limba tylko je pokazała . Trafiła do rodziny z dwójką energicznych chłopaków więc za jakiś czas na brak zajęć nie powinna narzekać . Jednak oczywiście zdaję sobie sprawę , że co innego słyszeć , a co innego zobaczyć na własne oczy do czego pies pracoholik jest zdolny ..... dlatego jeszcze długo będę się martwić o mojego ulubionego łobuza .

Link to comment
Share on other sites

elaja a masz zdjecie Limby Pogromczyni Kanap?

Fajnie ze dom sie znalazł poczciwy i wybaczajacy - wiesz jak było z Finką/Sziwą... Doskonale rozumiem i umiem sobie wyobrazic co czujesz.. To siedzenie na beczce z prochem. Kazdy Telefon od razu odbierasz z nastawieniem ze cos sie stało złego..

 

Jak Pan od Azalii do mnie znienacka raz zadzwonił to o mało mi serce nie wyskoczyło z nerwów - a Pan tylko chciał bardzo podziekowac za Azalke, ze takiego wesołego i kochanego psa nigdy nie mieli...;/// Sa tez cudowni ludzie na swiecie.. Niestety na pczątku bardzo trudno ich odróznic od tych mniej cudownych..:)

 

A ja od soboty mam kolejną Radysiankę- Drake. Dla przyjaciół  Drakula:D

Link to comment
Share on other sites

Draka przyjechała w sobote o 22.00 , o 22.30 musiała zaraz zostac wyprana bo cuchneła niemiłosiernie.. Pod prysznicem siedziałą niespotykanie grzecznie (co wydaje mi sie ewenementem na tle kąpieli innych przybyszów lub mojego własnego dobytku).

W niedziele zabrałam ja na dłuzszy spacer , ktory wykonczył i ja i mnie:), po ponad roku w boksie i przy zapasieniu kondycje Draka ma słabą, ale mysle ze to szybko sie poprawi. Juz teraz widze pewne zmiany w jej sylwetce.

Draka niebawem bedzie gotowa do szukania domu - generalnie chciałabym zeby pobyła u  mnie kilka tygodni, aby mozna ja było lepiej poznac, natomiast na dzis moge powiedziec tyle, ze suczysko jest mega kochane, pogodne, ciepłe, w miare posłuszne i kompletnie nieagresywne. Ładnie zostaja z Dodusiem w mieszkaniu gdy die do pracy- skarg poki co nie było:), problemem sa pojedyncze wyjscia - dla obu psów. Gdy wychodze z Draką Dodo ujada, gdy wychodze z Dodkiem Draka drapie w drzwi i wyje..Dlatego musza chodzic razem na spacer, co nie jest komfortowe ani dla niego ani dla niej niestety. Dodo ma 8 lat co jak na cc juz niemało, do tego chore biodra, wiec wlecze sie powoli, Draka za to chciałąby isc szybko, szybko, ale musimy czekac na Dodo.. Ufff:D

 Draka bardzo równiez kocha poznawac inne psy, do tego stopnia, ze gdy widzi na horyzoncie jakiegos kolege czy kolezanke, ciagnie niemiłosiernie nie słysząc co sie do niej mówi. Mysle ze kantar bedzie dobrym rozwiazaniem dla niej.

Dzis zabieram suczydło do wet - bo saneczkuje i drapie sie, mysle ze ma zapchane gruczoły, do tego przyjechała kompletnie bez niczego, zadnej ksiazeczki, nawet postronka zadnego, wiec szczepienie moze, moze ogólny przeglad, zobaczymy..

Link to comment
Share on other sites

Aniu jaka śliczna ta Twoja nowa podopieczna :) Kocham wielkie psy , ale warunki niestety nie pozwalają mi na tymczasowanie czegoś większego :( No i Bella , która do dużych ma uraz , na Timurze cały czas odbija sobie poschroniskowe przeżycia . Dobrze , że Timur molosim zwyczajem ze stoickim spokojem znosi belusiowe humory :) 
Limba ma wątek na dogo , ostrzegam , że się zakochasz w łobuzicy :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Coś o tym wiem Aniu ..... no i duże przynajmniej się pod nogami nie plątają na spacerze :) A to tylko jedna z wielu zalet dużych :) 

Zdjęcia wyśle Ci wieczorem na maila , teraz tylko mogę zdradzić , że wygląda na coś pośredniego pomiędzy Zorką a Fantą ( Fantę przywiozłaś do mnie zimą )

Link to comment
Share on other sites

O ‎24‎.‎10‎.‎2016 o 23:36, Gruba Berta napisał:

Super sunie :) Domki powinny się ustawiać w kolejce :)

Panna Okruszek nie wygląda na wycofaną :)

Gruba Berta, okruszek trafił tydzien poźniej do hoteliku, dlatego miał - ze tak nazwe -opóźnienie socjalizacyjne:D:D ale teraz dorównał juz do Nemo, jak zreszta widac na zdjeciach. Ze skołtunionego kłębka nerwów zrobiła sie dama:), do tego okruch uwielbia czesanie, w przeciwieństwie do nemo, wiec i wyglad sie poprawił zewnętrzny:D

Nie wspomne juz o tym ze cudowna Nemo zamiast dac swojej nowo przybyłej siostrze wsparcie po prostu ja oburczała...:////

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, yolanovi napisał:

Draka chyba tej samej rasy co moja Fibi:

 

 

yolanovi, Draka została okreslona jako mocno w typie ogara polskiego, wiec zdecydowanie to ta sama rodzina:)..Twoja sunia jest szczuplutka i zgrabna, Draka natomiast musi nad figura popracowac, bo w schronisku raz ze nie ma spacerów (tam jest 3500 psów i zadnego wolontariatu..), a dwa ze jedzenie jest mocno kaloryczne (://), wiec jak Draka utkneła od sierpnia 2015 w boksie tak wyszła dopiero teraz na dłuzej..:// Ale bedzie z niej sliczna dziewczyna niedługo tez:).. Polecamy sie mocno miłosnikom rasy-  Draka szuka domu od zaraz:), bo w radysach inni czekają na swoj wielki dzien...:(

 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, AniaB napisał:

yolanovi, Draka została okreslona jako mocno w typie ogara polskiego, wiec zdecydowanie to ta sama rodzina:)..Twoja sunia jest szczuplutka i zgrabna, Draka natomiast musi nad figura popracowac, bo w schronisku raz ze nie ma spacerów (tam jest 3500 psów i zadnego wolontariatu..), a dwa ze jedzenie jest mocno kaloryczne (://), wiec jak Draka utkneła od sierpnia 2015 w boksie tak wyszła dopiero teraz na dłuzej..:// Ale bedzie z niej sliczna dziewczyna niedługo tez:).. Polecamy sie mocno miłosnikom rasy-  Draka szuka domu od zaraz:)

 

Aniu, moja sunia też ze schroniska, bez papierów. Ja ją określam jako ogarek śląski ;), bo jest nieco drobniejsza od rasowego ogara. Jestem pewna, że Draka, jak zeszczupleje to będzie prześliczna, bo ładna jest już teraz. A co do charakteru, moja podobnie, przekochana, grzeczna, uwielbia się przytulać i pieścić, z psami dogaduje się pięknie. Jedyna jej wada to bardzo silny instynkt łowiecki. Cały spacer potrafi z nosem przy ziemi, a jak już coś wywącha, wypatrzy to amok. Będę kibicować sunieczce

Link to comment
Share on other sites

Napisałam sporo, ale Internet mnie wywalił wiec tylko krótko informacyjnie:).. Draka jest super psem, cudowna, kochana, bardzo posłuszna i kompletnie nieagresywna:)

Niestety ma jakis problem z alergią - w uszach drozdzaki, w oczkach grudkowe zapalenie. Dostała leki na uzka i krople do oczu oraz steryd, po sterydzie praktycznie ustał swiad, który do tej pory jej dokuczał.

Draka jest bardzo przyjazna, naldal natomiast na spacerach rozpiera ja radosc, szczególnie na widok innych psów - wtedy ciezko nad nia zapanowac, bo bardzo do nich lgnie i chce sie bawic, a nie zawsze jest to mozliwe..

Powoli beda ruszały ogłoszenia Drakuli, marzyłabym dla niej o domu z ogrodem (oczywiscie Draka jako pies domowy z wstepem do ogródka), gdzie mogłaby ogladac swiat, pobiegac i pobawic sie, a szczytem marzen w tym domu i ogrodzie byłby drugi psiak o podobnym temperamencie i gabarytach, jako towarzysz dla Draki.. 

Niemniej nie wykluczam oczywiscie adopcji do bloku, bo Drakula swietnie sobie radzi w takich warunkach, prawdopodobnie mogła nawet w swoim przedschroniskowym zyciu byc psem mieszkaniowym- a przy odpowiedniej dawce spacerów i zabawy oraz ciekawych zajec takie rozwiazanie dla Draki byłoby równiez bardzo dobre..

Tak ze wszystkie rece na pokład:D - i szukamy domu marzen dla suczyska:D:D  ..

Link to comment
Share on other sites

Draka wczoraj była u wet, schudła 2 Kilo!! Hura hura hura! 3 tygodnie temu wazyła 35,5 kg, wczoraj 33,6!! Ciesze sie ogromnie i wydaje mi sie ze pomalenku widac jakąs mikro-  róznice..:D Jeszcze 6 Kilo do zrzucenia przed nami...:////

Draka jest niestety alergikiem, atopikiem nawet, wychodzimy powoli na prostą, ale nadal musi miec zakrapiane oczy maxitrolem, dostała tez na wzmocnienie skóry preparat w tabletkach z kwasami i jeszcze czyms (musze spisac z ulotki), wczoraj widac było jaka ma wymęczona skóre - sucha, łuszcząca sie i łupiezowata..

Biedna mała, na szczescie swiad ustał całkowicie, Draka tez przez to zrobiła sie naprawde mocno wyciszona i uspokojona, bardzo widac ta róznice w zachowaniu..

Steryd w tabletce podajemy juz w zmniejszonej dawce, mam nadzieje ze efekt sie utrzyma na dłuzej..

Moje kochane psie dziecko:D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...