Jump to content
Dogomania

Przepuklina i sterylizacja


lileczka

Recommended Posts

Witam. Moja sunia 08.03.2016r. miała sterylizację oraz usunięcie przepukliny pachwinowej. Od tego dnia sunia zjadała dziennie niewielką ilość pokarmu, którą musiałam dawać jej z ręki. Po zabiegu Łezka (bo tak ma na imię sunia) nie dostała ubranka ochronnego ani kołnierza. Dopiero dzisiaj cztery dni po zabiegu gdy byliśmy na kontroli Pani weterynarz założyła jej kołnierz ponieważ stwierdziła że psiak sobie troszkę rozlizał ranę ponadto wyjęła jej ze szwów ten supełek, który nie wiem jak się fachowo nazywa. Dodam że psiaczek ma szwy rozpuszczalne. Dzisiaj mała zjadła sama z miski 1/3 tego co dostawała przed zabiegiem. Niestety niecałe dwie godziny po kolacji zaczęła wymiotować. Bardzo proszę o pomoc chciałabym się dowiedzieć kiedy Wasze psiaczki miały wyciągane te supełki ze szwów oraz czy wymioty cztery dni po zabiegu mogą być niepokojące. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Nienor napisał:

Szwy się ściąga najwcześniej 7 dni po zabiegu a zazwyczaj 10-12 dni po.

Genialnie, że wet wpadł na pomysł zabezpieczenia rany przed lizaniem dopiero jak pies się rozlizał i zakaził ranę :/

Moja sunia ma rozpuszczalny szwy tak jak pisałam wcześniej. Weterynarz mówił że za tydzień wyjmą jej ten supełek. Zdziwiłam się jak dzisiaj wetka oznajmiła że już wyciągamy. Rana się zaczerwieniła i przy wyciąganiu supełka suni poleciało troszkę krwi. Zrobię jutro zdjęcie brzuszka i dodam

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Nienor napisał:

Może wymiotuje bo tyle dni nie jadła? Ogólnie wymioty są "normalne" po narkozie, ale tak do doby po zabiegu.

No właśnie a u tej mojej dzisiaj jest czwarty, a w sumie to piąty dzień. Nie wpychałam jej jedzenia na siłę także na prawdę jadła ociupinkę z rączki i koniec. Dzisiaj sama podeszła do miseczki niestety niecałe dwie godzinki po kolacji zwymiotowała

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Nienor napisał:

Szwy się ściąga najwcześniej 7 dni po zabiegu a zazwyczaj 10-12 dni po.

Genialnie, że wet wpadł na pomysł zabezpieczenia rany przed lizaniem dopiero jak pies się rozlizał i zakaził ranę :/

Ufałam Pani weterynarz do tego zabiegu. Sterylizowała mi wcześniej sunię i kastrowała psiaczka. Niestety na Łezce się zawiodłam.

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Nienor napisał:

Już nie przesadzajmy, że aż zawiodłaś na Łezce przez brak kołnierza... Może ją boli, może szwy ciągną?

Pierwsza część zdania jest niezrozumiała dla mnie. Tak możliwe że ją bolą bo leki przeciwbólowe miała jedynie na dwa dni po zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podbijam temat, moja 12 letnia suka ma przepuklinę pachwinową, malutką, weterynarz ją wymacał i powiedział, że nie ma szans, żeby w tym momencie wpadła do przewodu pachwinowego i niczego z nią teraz robić nie będzie. Myślicie, że taka oto mikro przepuklina może zejść jeśli ograniczę suce ruch? Jest ona bardzo aktywnym psiskiem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...