• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Ewa Zawadzka

Hodowla Eden, Stara Huta

1312 posts in this topic

Witam 

Niecałe 2 tygodnie temu kupiłam maltańczyka z tej hodowli. Piesek po 4 dniach pobytu zaczął mieć biegunkę i wymiotować. Przez 4 dni był leczony u weterynarza poleconego/ opłacanego przez hodowce. Brak poprawy spowodował, że udaliśmy sie do innego weterynarza. On zdiagnozował parwowirozę. Psiakowi była podawana przez 2 dni surowica. Niestety nie dał rady chorobie i dziś rano zmarł. Wiem, że jeszcze jeden psiak z tej hodowli również jest chory na parwowirozę i własnie walczy o życie. Pani z hodowli jest bardzo opryskliwa, nie poczuwa się do odpowiedzialności. Uważa, że przyczyna śmierci psa jest zmiana weterynarza i nieodpowiednie leczenie. Nie zamierzam tego tak zostawić ponieważ bardzo kocham zwierzęta a ta pani jest po prostu nieodpowiedzialna, widzi w nich tylko zysk. Co polecacie zrobić w tej sytuacji ? Jak walczyć z ta kobietą żeby nie krzywdziła już więcej zwierząt i przy tym ich właścicieli ?

Wszystkie osoby które ostatnio kupiły pieski z tej hodowli proszę dla własnego spokoju biegnijcie szybko do weterynarza i przebadajcie psiaka żebyście nie cierpieli tak jak ja.

Jeżeli tez mieliście podobną sytuację z ta hodowlą  proszę o kontakt ponieważ nie chcemy tak zostawić tej sytuacji. Nie dajmy jej czuć się bezkarną !!! 

Mój numer :503 171 272

Na Twoim miejscu poszłabym do prawnika.Wtedy byłoby wszystko wiarygodne I poparte argumentami stricte prawnymi.

Zal Malucha...wszpółczuję.

Nie wierzę w to co ta kobieta robi. http://olx.pl/oferta/maltanczyki-profesjonalna-hodowla-CID103-IDe3WD3.html#e85d8f7347;promoted Chyba cały czas próbuje sprzedać te chore szczeniaki. Szczeniaki z różnych miotów ?? Czyli co te które ktoś jej oddał czy jak ? Jak Kupowałam Pumbusia 23.02 mówiła, że ma już tylko psa i suczkę. Suczka została sprzedana 01.03. Więc skąd te psiaki ?

Nikt nie oddał,pewnie kobieta ma "chow klatlkowy"...Byłas tam po odbiór szczeniaka?Widziałas warunki w jakich zyją?Czy tez jakos inaczej weszłaś w posiadanie psa?

Ona ma nie tylko maltancztyki,to wyjątkowo perfidna hodoFFFFczyni...

Ewa - odpowiedz - byłaś osobiście po psa?

Byłam osobiście ale wyglądało to tak , że wchodzisz do jednego pomieszczenia i ona tam przynosi ci szczeniaka. Nie chciała nam pokazać całego miotu ani matki. Wiem powinniśmy wszystko sprawdzić ale ja byłam tak podekscytowana, że będę miała już swojego maluszka, że nie myślałam w tym momencie logicznie i racjonalnie. Wiem to jest mój bład ale teraz już nic niestety nie mogę z tym zrobić.

Cytując ze strony SHPR:

"Hod. EDEN usunięta z członkostwa w SHPR - za liczne skargi  ze strony nabywców szczeniąt nabytych  w w/w hodowli oraz naruszenie regulaminu i statutu Stowarzyszenia. Z dniem 19.12.15r."

Mało prawdopodobne, aby w kraju funkcjonowały (równie fatalnie, dodajmy) dwie hodowle o identycznej nazwie, więc zapewne sprawa dotyczy tego tematu. Obecnie Eden jest zarejestrowany w Federacji Kynologicznej w Polsce z siedzibą - o, niespodzianka - w Starej Hucie, pomorskie.

Przepraszam ale znacie się  na tym co piszecie ???? że hej

nazwy hodowli nie są opatentowane i praktycznie występują identyczne w każdym Stowarzyszeniu czy Związku.A eden czy w nazwie eden są dziesiątki

Wprowadzacie ludzi w błąd przez takie plotkowanie.

Zajmijcie się Związkiem Kynologicznym gdzie psy trzymają np. maltańczyki z rzekomo bardzo znanej hodowli FCI na polu w klatkach po lisach prawie 200szt a córka hodowcy to weterynarz oraz np. yorki ze znanej związkowi FCI trzymane w piwnicy bez okien , wentylacji w poukładanych klatkach piętrowo bez podłóg gdzie odchody leciały po klatkach na parter.

Proszę sprawdzić Uwaga TVN z roku 2013 i 2014 z listopada. 

Tak właśnie hodują psy duże hodowle i nie rzadko znane w kynologi ( oczywiście nie wszystkie) właśnie w FCI

Rodowody z FCI można kupić w internecie. Cena zależy ile ,,championów" czy ,,zwycięzców świata"

Cena zależy od ich ilości w dokumencie.

Ale co się dziwić skoro sędziowie to hodowcy prawda?? a hodowle mają na ciocię czy szwagra

Niech każdy zajmie się sobą bo na razie jak widać wszystkich interesują inni nie patrząc na siebie a z tego co obserwuję jeden hodowca ciśnie na drugiego byle się wybielić.

Tak jest tu na forach w internecie

oczywiście anonimowo bo przecież to są dobrzy ponoć znajomi ale tylko pozornie

KONKURENCJA ZAWSZE CZUWA tylko, że nikt nie podaje np. wyroków sądowych jak pisze poprzedniczka o prawnikach

Pokażcie proszę chociaż jeden Wyrok Sądowy oprócz obgadywania jeden drugiego na jakiejkolwiek innej stronie chociażby tego Portalu Dogomania

Na portalach plotkarskich można i świętego zniszczyć właśnie tylko plotkami

jest powiedzenie: niech pierwszy rzuci kamieniem kto jest bez grzechu. A plotkarstwo to też grzech. Cytat nie koniecznie musi odnosić się do ludzi wierzących ale ogólnie do ludzi, którzy udają tzw.świętych i strasznie rozpaczają ale tylko na forach tym biednym pokrzywdzonym przez hodowców. Ale ci rozpaczający to w 99% cieszący się hodowcy z konkurencji. Żenada. 

Sam jestem hodowcą i fakt jest taki , że sam zazdroszczę im takiej hodowli i takich warunków . Niestety nie stać jest nas na takie przedsięwzięcie jakie zrobiła ta Hodowla.         I to, że na rynku prosperują ponad 20 lat bez większych problemów i mają taką ilość powracających zadowolonych klientów i to już z pokolenia na pokolenie.                                Hodowca sprzedaje tak naprawdę życie. Ale ludzie chcą gwarancji jak na lodówkę czy mebel.                                                                                                           OBY WSZYSTKIE HODOWLE TAK DBAŁY NIE TYLKO O PSY ALE RÓWNIEŻ O KLIENTÓW JAK TA HODOWLA.                                                                                           Sam osobiście czytałem wyniki niezapowiedzianych kontroli nawet z Warszawy.Same superlatywy. Sam również znam wiele innych dużych hodowli ale o takich nie piszę bo nie zajmuję się plotkami ale nie ma też co dobrego o nich powiedzieć.

plotkarze i ci ,,współczujący" naprawdę opamiętajcie się. jak już coś piszecie to z rozumem ale na PRAWIE, prawdzie a nie na domysłach czy plociarstwie.

zw. świata ma być w rodowodzie

lena101112, skoro przeszkadza Ci anonimowość osób krytykujących pseudohodowle na forum, to może pochwal się, jak nazywa się twoja hodowla i gdzie jest zrzeszona?

ZKwP nie jest święte, ale jeśli to co tutaj wypisujesz to nie "plotkarstwo" to chyba mamy różne definicje. Uogólnianie przez pryzmat 2 czarnych owiec jest nie w porządku.

A jeżeli zazdrościsz warunków i prestiżu hodowli, która sprzedaje psy z parwowirozą i umywa ręce, to raczej kiepsko o Tobie świadczy...

4 godziny temu, lena101112 napisał:

nazwy hodowli nie są opatentowane i praktycznie występują identyczne w każdym Stowarzyszeniu czy Związku.A eden czy w nazwie eden są dziesiątki

Yhm,tak,tak.Szczególnie Eden w Starej Hucie,na pęczki jest tam hodowli o tej samej nazwie...

EOT.

W Starej Hucie czy w Warszawie albo na Melediwach jaka to różnica.

Związek Kynologiczny w Polsce to prywatny folwark i to z milionowymi długami i też nie z polski

Ciekawe skąd się one wzięły co?

Przecież hodowcy płacą tak wysokie haracze , że zysk powinien być w milionach na plusie prawda?

Jesteście nierobami , którzy na koszt państwa siedzą przed kompem i węszą sensację i cieszycie się jak tylko podłapiecie jakakolwiek plotkę aby mieć zajęcie

Robicie propagandę pod Związek Kynologiczny bo tam wszystkim piorą mózgi

Szkoda nawet czasu na takie wasze bazgroły.

Radzę iść do ciężkiej pracy albo chociaż do normalnej

a jak już macie mocne argumenty to przedstawcie je na forum np. jakikolwiek wyrok sądowy bo FCI ma ich dużo

W przeciwnym razie popełniacie przestępstwo wielcy miłośnicy piesków wyłącznie rasowych prawda?  będziecie za to odpowiadać

Myślę , że teraz kiedy będzie kontrola nad internetem pochowacie się jak myszy pod miotłą a jak nie to ludzie nie są już tacy głupi , żeby kupować od najbardziej aktywnych na takich plotkarskich forach. Bo sami macie zwierzęta i wybielacie się poprzez nieróbstwo własne aby swoje sprzedać. A ci z tzw. ochrony zwierząt hahaha czyhają do końca 1% z urzędu skarbowego aby uczciwym ludziom ukraść wyłącznie rasowe psy i to szczenięta albo młodzież lub rozpłodowe suki tez oczywiście rasowe. takich organizacji powstaje więcej jak grzybów po deszczu.

Szkoda na was czasu bo to jest szambo a nie konstruktywna polemika

jeszcze jedno

Monieq napisz na forum definicję parvowirozy oraz jak można ją zbadać kiedy szczenię jest po szczepieniu i pokaż umowę jaką dajesz osobie która kupuje od ciebie psa.

zapewne wszyscy będą ciekawi.

A jeżeli stwierdzisz , że nie masz hodowli to znaczy , że siedzisz i plotkujesz aby samemu po cichu za grubą kasę sprzedać bo tu jesteś anonimowy.

TAK WŁAŚNIE DZIAŁA ANONIMOWOŚĆ

Ludzie nie dajcie się wciągać w klimat nierobów stale siedzących przed kompem i plotujących o każdym, można zobaczyć to w historii .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obrzydliwe

Nooo świetna telenovela Pani Izabelo :-P w internecie nikt nie jest anonimowy ;-) no racja,  wszyscy weterynarze co badali psiaki o stwierdzili parwo nie znają się :-P zapomniała Pani dodać że Panią wyrzucili z zkwp i jest prezesem w swoim stowarzyszeniu dlatego Pani tak ich broni ;-) z jednego związku została Pani też wykreślona,  więc chyba nie bez powodu?? 

Normalnie też się dzisiaj uśmialem :-D 

39 minut temu, mozarcik napisał:

Boże jakie bełkot, że ciężko zrozumieć. A lena to lena, czy facet, bo już się pogubiłam?

A czy to ważne? :)

Zabawne,że w/g leny/a - każdy z nas ma tutaj hodowlę w ZKwP I czyha na coś,ale nie rozumiem na co takiego,ale też niespecjalnie sie wczytuję,bo jak ktoś mówi o "definicji parwowirozy",to nie jest partnerem do rozmowy.O,i jeszcze perełka:

"Bo sami macie zwierzęta i wybielacie się poprzez nieróbstwo własne aby swoje sprzedać"

???? wow....ja swoich zwierząt  nie sprzedałabym za żadne pieniądze,a wybielam tylko plamy na ubraniu,Z nieróbstwem też nie mam nic współnego.

Wronka,co z tą colą?Popcorn mam :))

Ale nas Lena rozgryzła. Sami handlarze. 

Luzik, ja "mam" w schronie coś około 250 psów, czyli i tak chyba jestem wygrana. Według standardów współczesnej kynologii stowarzyszeniowej każdemu z nich można spokojnie przypisać jakąś rasę, więc koniec wypoczynku - zawijam rękawy i idę sprzedawać. 

Cola następnym razem. 

Lenka się rozkręca. Oto jaką wiadomość przesłała mi na priv (pewnie nie tylko do mnie):

"Hodowle o nazwie Eden jest wiele.

Zresztą jeżeli takowa o takiej nawie została wyrzucona z tego stowarzyszenia zamiast pisać oszczerstwa nalezy zapoznać się z prawdą dzwoniąc to tego stowarzyszenia i otrzymasz dane bądz chociażby szczegóły.

Pisanie oszczerstw pod hodowlę bo ma taką samą nazwę bez twardych dowodów jest karalne.

Nie zapominaj o tym.

Czy myślisz, że wyrzucona hodowla zarejestruje się w innym Stowarzyszeniu pod tą samą nazwą (przydomkiem hodowlanym) ????

Przecież musieli by być chorzy umysłowo

Lepiej zmień ten post bo straty hodowli poprzez pomówienia mogą być spore a hodowla może się o straty upomnieć do ciebie chociażby przez sąd i kiedy udowodni , że ta hodowla to nie ta niby wyrzucona możesz mieć duże kłopoty.

Ja osobiście poinformuję tą hodowlę o tym wpisie bo jak widziałaś znam tą NIE wyrzuconą hodowlę"

Żeby kronikarskiej dokładności oddać sprawiedliwość informuję, że zadzwoniłam do SHPR.

Faktycznie - zarejestrowany tam Eden nie był z województwa pomorskiego. Został skreślony z powodu wielokrotnych skarg na sprzedaż szczeniąt obciążonych parwowirozą (a to ci niespodzianka).

Nie zmienia to jednak faktu, że szczenię P. Ewy - kupione z hodowli ze Starej Huty - według testu i opinii lekarzy również odeszło na parwo - czemu hodowca, jak rozumiem, uparcie zaprzecza. Mam szczerzą nadzieję, że właścicielka zwierzaka, który umarł w męczarniach po pogodzeniu się ze śmiercią maluszka nie odpuści tematu. 

Swoją drogą - skoro hodowla ma 20-letnią tradycję, a FKwP (podziwiam wybór nazwy) została zarejestrowana w lipcu 2015 to pod czyją egidą prowadzona była ta działalność wcześniej? Lena ma ogromną wiedzę na ten temat, jak widać, może nam podpowie :)

Lena to P. Izabela dlatego tak broni swojej hodowli pod inną nazwą ;-) wszystko idzie sprawdzić więc nie jest anonimowa :-P 

Jakimś dziwnym trafem mój piesek, a mianowicie dwa,  też odeszły, i były również z tej hodowli, ale widocznie mamy niedoswiadczonych weterynarzy i nie znają się twierdząc że psiaki umierają w meczarniach na parwo. Napewno P. Izabela skończyła wyższe studia weterynaryjne i zna sir lepiej ;-) 

Szkoda czasu na dyskusję z nią, bo to jak grochu o ścianę i też dzwoniłam do stworzyszenia, to samo mi powiedzieli.  Ale oni pewnie też kłamią :-D  :-D 

Informuję , że w związku z pomówieniami bez wyroku sądu oraz rozpowszechnianie obrzydliwych zdjęć nie mających nic wspólnego z hodowlą Eden oraz podawanie danych osobowych w dodatku z taką fotografią sprawa skierowana zostanie do sądu i prokuratury. Wystąpiliśmy o podanie danych osób , które te informacje wraz z ohydną fotografią do każdego portalu. Przed sądem stanie każda osoba rozpowszechniająca takie zdjęcia.

Bardzo proszę wszystkich kto może pomóc w podaniu danych tej osoby , która wstawiła to zdjęcie lub innych , które rozpowszechniają to ohydne zdjęcie podając moje dane o kontakt 606-516-682 Izabela ( ja nie jestem anonimowa jak każda z tych osób)

Mam nadzieję, że wygram w sądzie i sąd pozwoli nam na podanie danych osobowych ludzi, którzy podkładają ohydne zdjęcia dla osiągnięcia wrażenia a prokuratura boleśnie ukarze.

LINK DO ZDJĘCIA:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=558318557678427&id=303770399799912

to już właściciel zakupionego psa nie ma prawa powiedzieć, skąd go kupił i jaki był dalszy los tego psa? nie ma prawa wrzucić zdjęć przedstawiających tego psa czy jego choroby? bez kitu...

Mogliśmy znieść wszystko nawet obelgi czy działanie konkurencji albo propagandy FCI od 2012r ale tego już za wiele. Pomimo waszych starań aby kogoś zniszczyć mam setki jak nie tysiące zadowolonych klientów przez 25 lat. Od osądzania jest wyłącznie Sąd . Gdzie wy żyjecie? w średniowieczu???? Chcecie mnie żywcem ukamieniować bez wyroku??? Nie pozwolę na to .Proszę podać chociażby jedną sprawę sądową przegraną albo jakąkolwiek!!! Wszyscy jesteście tchórzami kryjącymi się za wymyślonymi nazwami czy longinami. Pomimo tego , że jestem po nowotworach, kilkunastu operacjach a teraz mam guza mózgu nie pozwolę zniszczyć tego co ciężką harówą osiągnęłam. Nie wspominam o wkład na wyposażenie.Nie piszcie o współczuciu czy branie na litość bo was wyśmieję. Wszyscy ludzie , którzy maja od nas zwierzęta mówili mi Iza daj spokój .                        Oszołom napisze raz drugi i przesiądzie się na następnego bo afera za mała albo się nudzi bo nic z tego nie ma oprócz nienawiści albo zazdrości hehe. Ale moja odpowiedz brzmi NIE. Bo jak ma tak być to proszę jestem na forum i zdawać będę OFICJALNE ZGODNE Z PRAWEM CZY WYROKIEM SĄDU RELACJE. PRAWDZIWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poświadczone dokumentami a nie wpisów aby niszczyć. Znam historie wielu hodowli z FCI ( Związek Kynologiczny w Polsce) bo sama tam byłam chyba 18 lat i nadal jestem ponieważ nikt mnie z niej nie wyrzucił. A jeżeli wyrzucił przedstawcie dokumenty z potwierdzeniem odbioru czy moim podpisem.

Chciałabym aby jedna hodowla udokumentowała, że nigdy nie zdarzyło się u niej coś złego ( oczywiście podając pełne dane osobowe) Chętnie ludzie zobaczyliby też umowy podawane przez hodowców bo moją lekarze państwowi dali za wzór ponieważ dajemy możliwości dla osoby odbierającej szczenię a nie tylko broniąc własnego tyłka jak robi to większość

I jeszcze jedno - podajcie ,,mądre głowy" szukające sensacji przepis żeby nabywca przyszedł tylko do ciebie bez obchodzenia innych hodowli i dotykania innych psów czy kotów. Odpowiedz ktoś może zna receptę? Bo winny jest ten ostatni czyli sprzedający.

Zarazem pozdrawiam wszystkich , którzy maja podobne problemy z  przepraszam pisarzami z tyt. profesorskim w dziedzinie psów aby nie poddawali się jeżeli uważacie, że robicie wszystko aby wasze zwierzę miało to co nakazuje sumienie i prawo i najważniejsze miłość i opiekę. Nie pozwólcie się ani obrażać ani zastraszać.Nie ważne czy macie boksy odpowiednie z normami czy śpicie z nimi w łóżku.  Dawajcie ludziom umowy nie tylko dobre dla siebie ale również dla klienta. Tu na tym forum a właściwie na każdym są ludzie , którzy nie mają co robić i szukają sensacji , którą póżniej podsycają nie mając żadnego pojęcia co piszą. Im więcej piszesz tym masz większe zainteresowanie. Ciekawe dlaczego nie zajmują się schroniskami gdzie zwierzęta padają jak muchy a ktoś bierze ciężkie pieniądze. Daleko nie trzeba szukać. Można również sprawdzić ile kasy biorą a ile wychodzi w PIT i co się dzieje z np. 1%.czyli na co wydane!

Macie mnie  teraz sępy na pożarcie i proszę wyżywajcie się. Czekam

Izabela