Jump to content
Dogomania

Bush

Recommended Posts

Witam , na wstępie zaznaczę że jestem nowy na forum i nie wiem czy umieściłem pytanie w odpowiedniej kategori. Problem jest następujący , mam 8 miesięczną suczkę - mieszankę kundla i wyżła i niemieckiego szorstkowłosego ( matka ). Pies jest do mnie i do całej rodziny bardzo przywiązany , ma zapewnione dużo zabawy , pieszczot , często jeździmy z nim na wieś i do lasu - gdzie może się solidnie wybiegać. Problem zaczyna się dopiero w kwestii posłuszeństwa. Pies nie reaguje na wołanie , gdy na przykład coś wywęszy w ogóle nie zwraca na nas uwagi. Pewnego razu musieliśmy już jechać z lasu ( pies oczywiście nas zlekceważył ) spróbowałem go podnieść i zanieść do samochodu - pies zaczął uciekać. Nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji , liczę na waszą pomoc - pozdrawiam

 ( pies nie jest bity )

Link to comment
Share on other sites

Nauka przywołania oraz wiele innych rzeczy jest bardzo dobrze opisane w "Posłuszeństwo na co dzień" Inki Sjosten. Książka jest dodatkowo z płytą. To moja ulubiona i moim zdaniem najlepsza z tych podstawowych książek o szkoleniu psów. Samemu przywołaniu jest też poświęcone "Aria, wróć!" Gałuszki.

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuje troche czasu zeby sie nauczyc, ale ja psa nie wyprowadzałam na spacer do lasu i wypuszczałam go samopas dopóki nie nauczyl sie przybiegac do mnie na zawołanie, tak od razu nie bedzie Cie słuchał:) Tym bardziej ze ma geny wyzla, który był idealny na polowania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...