Jump to content
Dogomania

Szczeniak tuż tuż...


szyszunia157

Recommended Posts

Witam. Za dwa i pół tygodnia  zagosci u nas w domu kundelek 7 tygodniowy. I tu mam do was prośbę o jakieś mądre rady na temat wychowania itp. Zdecydowaliśmy się na karmę Fitmin Puppy Mini Mintence a z karm mokrych na Doline Noteci. I mam jeszcze pytanko co w ramach podziennkowania kupic dla obecnej włascicielki pieska? Myslałam o kupnie karmy dla mamy i taty (oba naleza pieski do jednej pani) ale co dla panci? Przyjme z checiawszystkie dobre rady.

Link to comment
Share on other sites

To nie ten portal,szyszuniu.Tutaj ludzie próbują coś zdziałać dla dobra psów,a do tego pakietu na pewno nie należy rozmnażanie kundelków.

Schroniska pełne są psiego nieszczęścia,bo "pani" ma sunię I pieska i nie chcąc ich "okaleczać" - czyt.sterylizowac/kastrować - co cieczkę raczy tę parę słitaśnymi szczeniorkami.

Ile szczeniaczków było teraz?Ile pani hm..oddała?A co z resztą?

Jak mi wyłożysz wiarygodne argumenty,że jestem w błędzie - to ładnie Cię przeproszę. A więc?

p.s - wiedza o wychowaniu szczenięcia jest dostępna w necie w olbrzymich ilościach,także bez obaw,dasz radę :)

Link to comment
Share on other sites

Oni dopuszczają sukę świadomie. Za kazdym razem mają komplet chętnych do szczeniaków. ( są ze wsi i potrzeby im pies tak jak i sąsiadom, a nie stać ich na kupno rasowych brytanów, bo i po co). A to że pieski z tej pary się sprawdziły w hodowaniu to i sąsiedzi chcą mieć je z tej wsi i pobliskich, więc na pieski jest dużo chętnych, wiem co powiecie, że pieski ze schronisk czekają, alre najczęściej te pieski są wystraszone do tego stopnia, że przy krowie padłyby na zawał. Nasz piesek właśnie od tej Pani ( siostra mojej przyjaciółki) ma dotrzeć do nas za dwa tygodnie i przrejechać bidulek 300 km. A i odpowiadam piesek po szczepieniach, odrobaczony i odpchlony.

Link to comment
Share on other sites

tia, pies ze schroniska padnie na zawał przy krowie:/ to nie hodowla tylko pseudohodowla i wcale nie jest dobra. te ich szczeniaki są takie same jak tysiące szczeniaków topionych czy wyrzucanych w workach w lesie... no ale spoko, usprawiedliwiaj się dalej, nie ma to jak patrzeć jedynie na czubek własnego nosa...

Link to comment
Share on other sites

Od trzech lat mieszkam na wsi I jakos nie widze kolejek po szczeniaki.Za to wiem,co sie dzieje z tymi już urodzonymi.Jak dwa uda sie oddać,to sukces.

Pozostałe się - nie Beatrx - nie topi sie,czy wyrzuca w lesie...pozostałe się...............z a w a l a.

Niech się każdy domyśli co to znaczy,ja jak juz sie zorientowałam o co chodzi,o mało nie umarłam z przerażenia..........

Tak własnie.To najpowszechniejsza praktyka I nikt sie tego nawet nie wstydzi I nie ukrywa,.

Także - szyszuniu - nie opowiadaj bzdur i kupuj pieska od pseuducha,napędzaj ten parszywy biznes.

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, szyszunia157 napisał:

Oni dopuszczają sukę świadomie. Za kazdym razem mają komplet chętnych do szczeniaków. ( są ze wsi i potrzeby im pies tak jak i sąsiadom, a nie stać ich na kupno rasowych brytanów, bo i po co). A to że pieski z tej pary się sprawdziły w hodowaniu to i sąsiedzi chcą mieć je z tej wsi i pobliskich, więc na pieski jest dużo chętnych, wiem co powiecie, że pieski ze schronisk czekają, alre najczęściej te pieski są wystraszone do tego stopnia, że przy krowie padłyby na zawał. Nasz piesek właśnie od tej Pani ( siostra mojej przyjaciółki) ma dotrzeć do nas za dwa tygodnie i przrejechać bidulek 300 km. A i odpowiadam piesek po szczepieniach, odrobaczony i odpchlony.

21 wiek

Link to comment
Share on other sites

a jak ten szczeniak wyrośnie na psa problemowego? to wywalisz go? ten szczeniak to taki sam jak te w schronisku. a rozwinął się temat pseudohodowli, bo to co oni robią właśnie pseudohodowlą jest i nalezy coś takiego tępić, a nie głaskać po główce....

Link to comment
Share on other sites

Nie taki sam jak ze schroniska, bo niewystraszony jeszcze. To gdybym poczekała jak ten szczeniak trafi do schroniska to byłoby ok, ale jak biorę od właścicieli to robię najgorsze zło.

21 minut temu, Beatrx napisał:

a jak ten szczeniak wyrośnie na psa problemowego? to wywalisz go? ten szczeniak to taki sam jak te w schronisku. a rozwinął się temat pseudohodowli, bo to co oni robią właśnie pseudohodowlą jest i nalezy coś takiego tępić, a nie głaskać po główce....

 

Link to comment
Share on other sites

jak bierzesz od rozmnażacza to robisz najgorsze zło. za rok, jak nie krócej to ci ludzie znowu naprodukują szczeniąt i mają gdzieś, czy te ich szczenięta nie będą dalej rozmnażane, czy przez ich zachowanie jakiś pies nie będzie cierpiał. a ty, biorąc od nich szczeniaka, popierasz ten proceder i również przez ciebie następnym razem też naprodukują szczeniąt. a przy obecnym poziomie bezdomności psów takie rozmnażanie jest głupotą i okrucieństwem

jaki niewystraszony? a ty myślisz, ze ten szczeniak od nich to będzie super socjalny? a taki ze schroniska to od razu przerażony życiem i do niczego się nie nadaje? dobrze się czujesz?

nie ma zadnego usprawiedliwienia na takie rozmnażanie psów. i pewnie jakiś pies od tych ludzi jest w schronisku. a jak nie jest ich psie dziecko to jest ich psi wnuk. no ale dalej idź w zaparte, ze tak super postępujesz....

Link to comment
Share on other sites

Ty tak na serio, czy to są żarty?

Byłaś  w ogóle kiedyś w schronisku? Rozmawiałaś z wolontariuszem? Zainteresowałaś się może psami z domów tymczasowych, fundacji, hoteli ze szkoleniami?

Nie.

Bo łatwiej sobie wmówić, że 100% z tych tysięcy bezdomnych psów to chodzące problemy i nie da się żadnego przygarnąć... Wymówka na wymówce a wiedzy zero.

Link to comment
Share on other sites

Do jasnej ch.... Potrzebuje psa, prosto od matki im młodszego tym lepie. ( akurat ten bedzire mial 8 tygodni). Dlaczego? Bo mam chore dzieci. Corke z Porażeniem mózgowym inpadaczka, a drugą z wada srerca i padaczką. Pies musi trafić do nas bez pośrredników, by nauczył się żyć z chorymi dziećmi, które mają problemy z ładunkami elrektrycznymi ( na które psy bardzo źle reagują i podczas ataku epi mogą zagryźć dziecko. Który przyzwyczai się do nieskordynowanych ruchów mojrej córki i który nie wystraszy sirę jakte zaczną krzyczeć przy ataku i się rzucać. Dlatego potrzebny mi szczeniak prosto od matki bez żadnych negatywnych przeżyc.

Link to comment
Share on other sites

no tak, bo w schroniskach nie ma szczeniaków prosto od matki. tak samo jak nie ma szczeniaków z domów tymczasowych, bo jakiś baran wyrzucił szczenną sukę i szczylki rodzą się w domu, są od małego socjalizowane i uczone życia w domu. to, co robisz jest złe i żadne choroby dzieci tego nie usprawiedliwiają. jest tyle opcji na wzięcie psa, ze nie trzeba go brać od rozmnażaczy.

i nie masz żadnej gwarancji, że pies się przyzwyczai do ataków, nawet jeśli od małego będzie to widział. szkoda, ze ci niezależni weterynarze i behawiorystka ci tego nie powiedzieli...

Link to comment
Share on other sites

53 minut temu, szyszunia157 napisał:

Oprócz hejtu nie usłyszałam żadnej rady o które prosiłam. Lipne te forum.

O ‎3‎/‎2‎/‎2016o23:05, bou napisał:

To nie ten portal,szyszuniu.Tutaj ludzie próbują coś zdziałać dla dobra psów,a do tego pakietu na pewno nie należy rozmnażanie kundelków.

 

tiaaaaaaaa.....I tyle w temacie,i tak jesteś jak ściana,głucha na wszystko.A Twoje tłumaczenie jakoś nie wydaje mi sie prawdziwe,

(TO,nie  "TE" - forum) ;)

Pa!

Link to comment
Share on other sites

Sory. Myślałam, że to forum do pomocy przy wyprawce dla psa, żywieniuitp. Ale widocznie to forum dla naburmuszonych posiadaczy rodowodowych psów, które tak jak kundelki są rozmnażane na skale masową. A pytanie kiedy odwiedziłyście schronisko byw czymś pomóc? My co miesiąc robimy paczkę dla schroniska i to nie z pół kilo żarcia ale zawsze bierzemyduże paczki idla psai kota. A wy poza gadaniem pewnie robicie nic i tylko hejtujecie, bo ktośśmiał wziąść psa od ludzi a nie ze schroniska czy z hodowli.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, bou napisał:
8 minut temu, bou napisał:

tiaaaaaaaa.....I tyle w temacie,i tak jesteś jak ściana,głucha na wszystko.A Twoje tłumaczenie jakoś nie wydaje mi sie prawdziwe,

(TO,nie  "TE" - forum) ;)

Pa!

 A prawdziwe w czym? Że mm dzieci chore czy o co Ci chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...