Jump to content
Dogomania

Niechciane– mama i córcia żyją w polu na gołej ziemi - Pola zamieszkała w Bydgoszczy :)


Tola

Recommended Posts

Witam wszystkie Panie serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku!                     Wczoraj Polcia podeszła do mnie gdy ją zawołałam, pierwszy raz i zamerdała ogonkiem. Dzisiaj też na spacerze podchodziła. Niedawno chciałam ją wyprowadzić, zanim zacznie się to szaleństwo ale ktoś niestety rzucił petardę i biedulka strasznie się wystraszyła.Wrociłysmy do domu a legowisko przenieśliśmy jej do łazienki, tam jest najciszej. Wyjdę z nią w nocy jak się wreszcie uspokoi. Trzeba to jakoś przeżyć. 

Dołączam obiecane zdjęcia IMG-20161230-WA0002.jpg2016-12-31 20.54.17.jpgIMG-20161230-WA0003.jpg2016-12-31 20.56.09.jpg

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

O rany jaki śliczny kiciuś! Kopia mojego Kurzyka! Tyle, że mój jest 2x większy :)) Cóż to za kicia?

Życzę bardzo spokojnego Sylwestra... Polecam muzykę relaksacyjną dla zwierzaków (jest do znalezienia na jutubie), zasłonic okna, zastosować metodą uciskową (bandaż owinąć na ciele) i dużo przysmaków... Będzie dobrze!
Podobny obraz

Link to comment
Share on other sites

Ulu jakie wspaniałe zdjęcia, przepiękny koteczek i prześliczna Polunia. Wielkie dzięki :)

Z okazji Nowego Roku najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności

i aby Polunia jak najszybciej w pełni zaaklimatyzowała się w Waszej Rodzinie

nowy rok.gif

Link to comment
Share on other sites

Ulu, piękny i dostojny Twój Marlej ! Ma bardzo znudzoną minę, jak większość kotów kanapowych. Za to Pola jest dla mnie miłym zaskoczeniem ! Leży na posłanku wyluzowana i zainteresowana. Strachu w jej oczach raczej nie widać. Coś czuję, ze sunia rozrusza trochę Marleja. Jakie są obecne relacje kotka i Poli? Ulu, proszę, pamiętaj o solidnym zabezpieczeniu Poli na spacerach. Ten najbliższy okres jest najgorszy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie Panie i dziękuję za życzenia. Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale ciągle na wszystko za mało czasu. Postaram się po kolei o wszystkim napisać. W imieniu Marleja dziękuję za komplementy, kiciek jest mieszanicem syberyjskiego z dachowcem, okropnie rozgadane kocisko. O Polci  zacznę od tego , że  powolutku zaczyna się oswajać . W międzyczasie, mieliśmy kolędę i to niestety, ją dodatkowo zestresowało. Na spacerach już poznaje "swoje "ścieżki, rano i wieczorem tę  samą  a po południu zdecydowanie dłuższą i inną.  Dzięki Poli poznaliśmy całkiem nowe dróźki, chwała jej za to. Troszkę zaczynamy biegać chociaż bardziej przypomina to truchcik, ale Polci sprawia to przyjemność. Nie męczy się bynajmniej, więc nie ma podstaw do niepokoju. Poza tym wróciliśmy do pracy. Obawiałam się tego trochę, ale Pola przez cały czas była taka grzeczna, że miałam nadzieję, że dadzą z Marlejem radę. Zostawiłam jej gryzaki i kong i włączone cicho radio ustawione na dwójkę, bo tam muzyka klasyczna jak w relaksacyjnej. A tak w ogóle bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu z muzyką relaksacyjną dla psów, balsam dla duszy, nie tylko psiej.   Wczoraj było wszystko w porządku zobaczymy dzisiaj. Moja mama miała przychodzić do Polci, ale uznałam , że zanim się nie oswoi z nami nie będę jej serwowała  dodatkowego stresu. Tym bardziej, że sama obecność  faceta w domu jest dla niej niemałym wyzwaniem. A Polcię z babcią i tak z czasem zaznajomimy.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ulu napisał:

Witam serdecznie Panie i dziękuję za życzenia. Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale ciągle na wszystko za mało czasu. Postaram się po kolei o wszystkim napisać. W imieniu Marleja dziękuję za komplementy, kiciek jest mieszanicem syberyjskiego z dachowcem, okropnie rozgadane kocisko. O Polci  zacznę od tego , że  powolutku zaczyna się oswajać . W międzyczasie, mieliśmy kolędę i to niestety, ją dodatkowo zestresowało. Na spacerach już poznaje "swoje "ścieżki, rano i wieczorem tę  samą  a po południu zdecydowanie dłuższą i inną.  Dzięki Poli poznaliśmy całkiem nowe dróźki, chwała jej za to. Troszkę zaczynamy biegać chociaż bardziej przypomina to truchcik, ale Polci sprawia to przyjemność. Nie męczy się bynajmniej, więc nie ma podstaw do niepokoju. Poza tym wróciliśmy do pracy. Obawiałam się tego trochę, ale Pola przez cały czas była taka grzeczna, że miałam nadzieję, że dadzą z Marlejem radę. Zostawiłam jej gryzaki i kong i włączone cicho radio ustawione na dwójkę, bo tam muzyka klasyczna jak w relaksacyjnej. A tak w ogóle bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu z muzyką relaksacyjną dla psów, balsam dla duszy, nie tylko psiej.   Wczoraj było wszystko w porządku zobaczymy dzisiaj. Moja mama miała przychodzić do Polci, ale uznałam , że zanim się nie oswoi z nami nie będę jej serwowała  dodatkowego stresu. Tym bardziej, że sama obecność  faceta w domu jest dla niej niemałym wyzwaniem. A Polcię z babcią i tak z czasem zaznajomimy.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich 

Jeżeli Marlej jest gadatliwym kotem, to Pola wkrótce też się nauczy 01icon_lol2.gif . Ulu, czy przez ten czas, kiedy Pola zostaje sama w domu, daje radę zachować czystość? Czy korzysta z gryzaków, które jej zostawiasz? Czy cieszy sie na Wasz powrót?

Z tego, co piszesz, na razie wszystko jest na dobrej drodze do pełnej aklimatyzacji. Nasza królewna ma w końcu swój dom !

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Havanka napisał:

Jeżeli Marlej jest gadatliwym kotem, to Pola wkrótce też się nauczy 01icon_lol2.gif . Ulu, czy przez ten czas, kiedy Pola zostaje sama w domu, daje radę zachować czystość? Czy korzysta z gryzaków, które jej zostawiasz? Czy cieszy sie na Wasz powrót?

Z tego, co piszesz, na razie wszystko jest na dobrej drodze do pełnej aklimatyzacji. Nasza królewna ma w końcu swój dom !

Nasza królewna ma w końcu swój dom  i -  jak pisze ulu - powolutku przyzwyczaja się do nowej sytuacji - a to najważniejsze!

Bardzo dobrze, ze Pola ma kocie towarzystwo, zawsze to razniej.

Cieszą niezmiernie takie wiadomości, zwłaszcza ze ten domek dla Polinki był tak bardzo wyczekiwany.

 Chciałabym jeszcze dopytać o postępy w kontaktach z Pańciem - o ile one są?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2016 o 17:38, anecik napisał:

Zaległy wpis o wpłacie 50 zł przez agusiazet na XI - bardzo dziękujemy :)

 

 

Stan finansów Poli na 31.12.2016r.

  971,11 zł 

 

Czekam na dyspozycje :)

 

 

 

Wpłynęła jeszcze wplata od Alaska za XI i XII w kwocie 40 zł i na koncie Poli do rozdysponowania pozostaje:

  1011,11 zł - stan na 05.01.2017r

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anecik napisał:

 

 

 

Wpłynęła jeszcze wplata od Alaska za XI i XII w kwocie 40 zł i na koncie Poli do rozdysponowania pozostaje:

  1011,11 zł - stan na 05.01.2017r

Aneciku proponuję, zeby tą kasę przeznaczyć na kolejną zamojską bidę, którą będziemy wyciagać.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo cieszą mnie takie wieści. Nie mam wątpliwości, że Pola tak długo czekała, bo czekała właśnie na ten, a nie na inny domek. :)
Mój kocur to też mix syberyjskiego z dachowcem i też jest bardzo wygadany, niesamowite jest podobieństwo między Marlejem a moim Kurzykiem.
Pola świetnie daje się radę, wierzę że przy takich Opiekunach, niedługo otworzy się i doceni swoją Rodzinę. Bardzo za to trzymam kciuki/

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.01.2017 o 15:48, Alaskan malamutte napisał:

A ja zaglądam na wątek kochanej Poluni, czy przypadkiem nie ma nowych wiadomości z domku...

Rozmawiałam z P. Urszulą. Wszystko w porządku. Pola powoli adoptuje się do nowych warunków. Z Marlejem może nie ma wielkiej przyjaźni, ale też nie ma antypatii. Wciąż się "docierają". Sunia uwielbia spacery i zaczyna powoli pozbywać sie lęków przed obcymi ludźmi. Już tak się nie boi, kiedy mija ich na spacerze.

Pani Ula mówiła, że Pola zabrała jej rękawiczkę do swojego legowiska (chyba nie chciała być sama), a podczas nieobecności Państwa, słucha radia i zabija czas gryzakami.

Więcej informacji będzie od samej pani Uli już wkrótce. Przekazuję też od Niej pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Poli !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Dziękuję Havanko za tak dobre wieści!!   Podobny obraz I czekamy na informacje od pani Uli .

Ja też się cieszę ze wspaniałych wieści!!!

Och, żeby tak " moja" Zuleczka i inne psiaki znalazły tak cudownych ludzi, jakich ma Polcia!!!

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Gabi79 napisał:

Ja też się cieszę ze wspaniałych wieści!!!

Och, żeby tak " moja" Zuleczka i inne psiaki znalazły tak cudownych ludzi, jakich ma Polcia!!!

Gabi, jeżeli Pola znalazła TAKI DOM, to Zula też znajdzie, tylko trochę póżniej !

19 minut temu, agat21 napisał:

Bardzo pozytywne wiadomości :) Mądra kochana sunieczka ! Zostaje sama, przestaje się bać, dociera się z kocurkiem! Świat bywa piękny :)

Agatko, kiedy czytam takie wieści, to myślę dokładnie jak Ty !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...