Jump to content
Dogomania

Niechciane– mama i córcia żyją w polu na gołej ziemi - Pola zamieszkała w Bydgoszczy :)


Tola

Recommended Posts

Też jestem bardzo ciekawa, jak minęła podróż, czy Pola była bardzo zestresowana, kiedy odjeżdżała z Hoteliku? Na zdjeciach jest taka szczęśliwa. Chciałabym, zeby fotki z nowego domu, wyglądały podobnie. Jutro wieczorem postaram się zadzwonić do Pani.

Murko, jaki jest koszt transportu Poli do Łomianek?

Szeleczki bardzo " twarzowe".

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Murka napisał:

Na drogę założyłam jej szelki, które mają na szyi półzacisk - nie ma szansy, aby Pola się z nim wysmyknęła lub je zdjęła.

c2ac8b18992cbabcgen.jpg  d84519859e6eaa21gen.jpg

 

Pola jest piękna, a Murka kochana.   

Świetnie zabezpieczyła  Polunię  :)    serce16.jpg

Z pewnością na początku będzie zestresowana, musi się upewnić, że nic złego jej nie spotka w nowym domu, musi nabrać zaufania. Potem już będzie tylko dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, agat21 napisał:

Bardzo jestem ciekawa jak tam Polusia sobie radzi w nowym domu

Pierwsze wieści z nowego domu Poli: Pani napisała, że Pola trochę przestraszona, ale i zainteresowana. Po przyjeździe była na spacerze - nic nie zrobiła (pewnie stres), potem wypiła trochę wody i położyla się na posłaniu. W dalszym ciągu trochę się boi.

 

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry wszystkim Paniom , które tak bardzo , przejmują się losem , już naszej Poli . Wczoraj wieczorem przyjechała z nami do swojego nowego domu. Najpierw był spacer, a potem wejście do domu. O dziwo, nasze kocisko przyjęło Polcię całkiem spokojnie. Pewnie dlatego , że tylko trochę większa niż on. Widać , że jest zdezorientowana. Nowe miejsce,  obcy ludzie. Jeszcze ok 22 wyszłam z nią na spacer i udało się pierwsze siku. Zjadła też troszkę karmy, ale nie dawałam dużo, w obawie przed biegunką. Pola towarzyszyła mi w łazience,  w czasie prysznica.  Noc przebiegła spokojnie, pod czujnym okiem kota Marleja. O 5 spacer i znowu siku. Zjadła ode mnie z ręki troszkę karmy. W południe poszliśmy w trójkę na bardzo długi spacer ok 5 km. Polcia przestraszyła się pani, która szła "na kijki ". Po powrocie obeszła całe mieszkanie i troszkę przełamała lody z Panem i zjadła od niego z ręki karkówkę, wcześniej go ignorowała. Niedawno zjadła mi z ręki prawie całą porcję karmy . Chyba jej smakuje. Niedługo pójdziemy na spacer i mam nadzieję na kupę, w końcu. To tyle z pierwszej doby. Serdecznie pozdrawiamy. 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, ulu napisał:

Dzień dobry wszystkim Paniom , które tak bardzo , przejmują się losem , już naszej Poli . Wczoraj wieczorem przyjechała z nami do swojego nowego domu. Najpierw był spacer, a potem wejście do domu. O dziwo, nasze kocisko przyjęło Polcię całkiem spokojnie. Pewnie dlatego , że tylko trochę większa niż on. Widać , że jest zdezorientowana. Nowe miejsce,  obcy ludzie. Jeszcze ok 22 wyszłam z nią na spacer i udało się pierwsze siku. Zjadła też troszkę karmy, ale nie dawałam dużo, w obawie przed biegunką. Pola towarzyszyła mi w łazience,  w czasie prysznica.  Noc przebiegła spokojnie, pod czujnym okiem kota Marleja. O 5 spacer i znowu siku. Zjadła ode mnie z ręki troszkę karmy. W południe poszliśmy w trójkę na bardzo długi spacer ok 5 km. Polcia przestraszyła się pani, która szła "na kijki ". Po powrocie obeszła całe mieszkanie i troszkę przełamała lody z Panem i zjadła od niego z ręki karkówkę, wcześniej go ignorowała. Niedawno zjadła mi z ręki prawie całą porcję karmy . Chyba jej smakuje. Niedługo pójdziemy na spacer i mam nadzieję na kupę, w końcu. To tyle z pierwszej doby. Serdecznie pozdrawiamy. 

Witamy Panią Polusi :) Miło że zarejestrowałaś się na dogo, zawsze to wiadomości z pierwszej ręki. Trzymamy kciuki za pierwsze dni w domku :)

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, ulu napisał:

Dziękuję. Polcia na pewno się rozkręci, widać , że jest ciekawa nowego miejsca. Staramy się jej za bardzo nie niepokoić, żeby oswoiła się z nowym domem.

Najlepszy sposób na zadomowienie się psiaka, to nie poganiać, nie przyspieszać, czekać spokojnie, aż psiak sam przyjdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Dla Poluni to jest coś nowego,nowe miejsce,zapachy i otoczenie.Pola wszystko to pozna a także zwyczaje jakie panują w domu i będzie wszystko dobrze.To jest cudowna sunia i sądzę,że Państwo ją pokochają i będzie oczkiem w głowie,a Pola odwdzięczy się swoim malutkim serduszkiem.

Link to comment
Share on other sites

Ulu, witaj w "naszym świecie" ! Bardzo się cieszę, ze dotarłaś do nas, bo to daje nadzieje na informacje o Poli z pierwszej ręki, no i dużą szansę na zdjecia. Tak już mamy, że bardzo przeżywamy każdą adopcję, a najbardziej w początkowym okresie.

Chętnie zobaczyłabym też zdjęcie Marleja, bo piszesz, ze wielkością jest prawie taki sam, jak Pola. Po cichu marzę o ich przyjaźni, bo wtedy czas oczekiwania na Wasz powrót z pracy, nie będzie się tak dłużył.

Mam nadzieję, ze wkrótce wszystko się dobrze poukłada a czas zrobi swoje...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja również witam  nowy domek Polinki, na który tak bardzo czekała http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

Ile tu było nerwów, niepokoju - taka cudna malizna i bez własnej rodziny.

Ale teraz już wiadomo, na kogo Polinka tak czekała http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

Bardzo, bardzo się cieszę z domku dla Poli, dziękuję ulu i Jej Rodzinie za taką decyzję, mam nadzieję, ze będzie coraz lepiej!

A jak dzisiaj mała księżniczka?

 

Jestem teraz zajęta swoimi problemami, rzadziej tu zaglądam, nawet nie podziękowałam Wam kochane za  prawie roczną pomoc i obecność na wątku Poli, za wpłaty, bazarki, ogłoszenia, skarbnikowanie, pomoc przy szukaniu osoby do wizyty, wizytę PA, za słowa otuchy, wiarę w dobra przyszłość dla suni itd.....- więc robię to teraz -

http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,3554_vC_orig.gifDZIĘKUJĘ

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Panie bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękuję za miłe powitanie. Dzisiejszy dzień minął spokojnie. W domu jest bardzo spokojna, cały czas jeszcze wystraszona. Spacery widać sprawiają jej przyjemność i zwykle po powrocie troszkę zwiedza mieszkanie. Na pewno minie sporo czasu aż poczuje się pewniej. Mam jednak nadzieję, że zaufa nam i że zdołamy przeżyte traumy wymazać z jej pamięci. Zdjęcia postaramy się zamieścić jutro. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że Polcia zaklimatyzuje się w nowym miejsce szybko i bezboleśnie:)

ulu, macie wielkie serca:)

 

To ja rozliczam ostatecznie:

Stan konta na 4 grudnia wynosił -460,84 zł

Wpłaty:

+460,84 zł anecik

Razem: 0 zł

 

Koszty:

-230 zł hotelowanie 5-27.12

-275 zł transport do Łomianek

Razem: -505 zł

 

Pozostałość po hotelowaniu Poli wynosi -505 zł.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Murka napisał:

Mam nadzieję, że Polcia zaklimatyzuje się w nowym miejsce szybko i bezboleśnie:)

ulu, macie wielkie serca:)

 

To ja rozliczam ostatecznie:

Stan konta na 4 grudnia wynosił -460,84 zł

Wpłaty:

+460,84 zł anecik

Razem: 0 zł

 

Koszty:

-230 zł hotelowanie 5-27.12

-275 zł transport do Łomianek

Razem: -505 zł

 

Pozostałość po hotelowaniu Poli wynosi -505 zł.

Bardzo dziękuję za to końcowe rozliczenie,  za wszystkie poprzednie no i za wspaniała opiekę nad Polunią przez ten długi czas - za pokazanie suni, jak wygląda to godne życie . http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, ulu napisał:

Witam Panie bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękuję za miłe powitanie. Dzisiejszy dzień minął spokojnie. W domu jest bardzo spokojna, cały czas jeszcze wystraszona. Spacery widać sprawiają jej przyjemność i zwykle po powrocie troszkę zwiedza mieszkanie. Na pewno minie sporo czasu aż poczuje się pewniej. Mam jednak nadzieję, że zaufa nam i że zdołamy przeżyte traumy wymazać z jej pamięci. Zdjęcia postaramy się zamieścić jutro. 

Czekamy z niecierpliwością http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...