Jump to content
Dogomania

Początki przygody z BARFem - dla psa z lekką nadwagą


REVOLUTION

Recommended Posts

Witajcie,

obecnie karmie psa surowizną - głównie mięso - różne oraz mięso z kością - niewiele kości, warzywa i trochę owoców, podroby i do tego ser biały i jajka oraz olej rybny. Dostaje też nieraz suchą karmę oraz sporą niestety liczbę nagródek podczas szkolenia, czyli szprotki, pieczone ciastka, żołądki i serca drobiowe, mięso mielone, biały ser, żwacze, płucka, banan, jabłko, nieraz pasztet ale rzadko, wycofałyśmy żółty ser, parówkę.

Jakich składników unikać, co zmniejszyć lub wyeliminować, dążąc do zmniejszenia masy ciała? Jakie rady dla nas? Z góry dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O, widzę, że mamy ten sam problem. Przy ostatnim ważeniu mojej suki mocno się zdziwiłam, z 18 kg zwierzątka po zimie zrobiła mi się prawie 23 kg kluska. Tak jak Ty karmię barfem, wcześniej jednak nie mając wagi kuchennej dawałam porcje na oko (jak się okazało sporo za duże), do tego dochodziły pieczone w domu ciasteczka, używane w sporych ilościach podczas szkolenia, jak również inne smakołyki podrzucane przez członków rodziny. Nie ma się więc co dziwić, że suczydło tak mi przytyło. 

Obecnie udało się zrzucić ponad 0,5 kg. W jadłospisie pozostało tylko mięso z kością jak i bez, podroby, ryby , jajka, warzywa + suplementy (olej z łososia, drożdże piwne, hemoglobina, algi, sól himalajska, tkovit e, spirulina) i absolutnie żadnych niezdrowych przysmaków.

Podczas odchudzania należy przede wszystkim ograniczyć ilość węglowodanów, wyeliminować zupełnie produkty zawierające cukier i zboża - ciasteczka, kupne przysmaki, karmy zawierające dużo węglowodanów, zmniejszyć nieco ilość podawanych owoców. Musisz ustalić dokładną dzienną porcję pokarmu uwzględniając docelową wagę jaką pies powinien osiągnąć po schudnięciu i wliczać w nią wszelkie nagródki wykorzystywane w trakcie treningów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...