• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
bomkallo

Moje psy - co z czym się zmieszało :)

3 posts in this topic

Czołem,

Tak się zastanawiałem z żoną co to mogło kiedyś być i stwierdziłem, że zapytam tutaj - moze ktoś ma szersze spektrum możliwości domniemania/rozpoznania.
W załączeniu pies - głowa jakby owczarek, zaś ciało niczym wyżeł ( i pusiaty ogon jak u szopa ) :)

Z chęcią przeczytam jakich ras według was może to być mix. Jeżeli chodzi o charakter to dość spokojna i przyjazna suka, jedynie kot i wrony budzą w niej maksimum możliwości. Z reguły malo rucholiwa, czasami nabierze wigoru i biega bez końca przez 10 min :) Szybko się uczy, dość nieufna do obcych. ciapowata (nieuważna, potknie się czasem, uderzy głową w stół:))

DSC_0173.JPG

DSC_0191.JPG

To kundelek - tak po prostu. Rasy powstały z takich właśnie "nierasowców", a nie na odwrót, tj. kundelki z ras. Mieszańce się czasem zdarzają, owszem, ale jest mało prawdopodobne, żeby tak po prostu skrzyżowały się dwa rasowe (czyt. rodowodowe, z hodowli) psy. Po prostu ona ma cechy wspólne z niektórymi rasami, nic poza tym.

Ale trzeba przyznać, jest owczarkowa - tylko trochę za bardzo jej te uszy klapły i kolorystyka nie ta ;) W każdym razie, jest oryginalna :)