Jump to content
Dogomania

Biegunka i wymioty z krwią,brak apetytu


sandrakaczorovska

Recommended Posts

Witam. 

Dzisiaj o 3 w nocy Max (9-miesięczny maltanczyk, 2kg) zwymiotował. (+Juz po miesiący od zakupu pieska często pojawiały się wymioty i biegunka.Za każdym razem jechałam do weterynarza,dostawał antybiotyki i specjalną karmę, jednak wymiotował średnio co dwa tygodnie). Wracając, około godziny 6 zobaczyłam ze wszędzie na podłodze jest krew. Max wymiotował i miał biegunkę z samej krwi. Zabrałam go do weterynarza, stan był krytyczny piesek stracił przytomność i wyleciało z niego mnóstwo krwi. Dostał kroplówkę i sporo leków.Teraz śpi,ale boje sie,ze to sie powtórzy. Lekarz podejrzewa,że to zatrucie jednak ja to wykluczyłam. 

 

Proszę o pomoc w odnalezieniu przyczyny :( 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Sandra, przychodzę z powodu Twojego pytania na moim wątku.

Bardzo mi przykro z powodu Twojego Maxia. To na początek. A teraz garść pytań - im konkretniej na nie odpowiesz, tym więcej doświadczeni userzy tego forum będą w stanie pomóc. Nic oczywiście nie zastąpi jednak konsultacji u weta, która jak już piszesz ma miejsce.

 

1. Jakie badania - krwi, usg, moczu etc miał robione Maxiu przez weta wcześniej? Teraz?

2. Co je piesek na co dzień?

3.Rozumiem, że pies ma wszystkie potrzebne szczepienia, odrobaczenia etc?

4. Czy porozumiałaś się z hodowcą od którego masz pieska na temat trapiących Was kłopotów? Może okazać się, że nie tylko Max ma kłopoty gastrologiczne, ale inne pieski z miotu także. 

 

Na razie tyle. Trzymam kciuki i powodzenia. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Madie napisał:

Cześć Sandra, przychodzę z powodu Twojego pytania na moim wątku.

Bardzo mi przykro z powodu Twojego Maxia. To na początek. A teraz garść pytań - im konkretniej na nie odpowiesz, tym więcej doświadczeni userzy tego forum będą w stanie pomóc. Nic oczywiście nie zastąpi jednak konsultacji u weta, która jak już piszesz ma miejsce.

 

1. Jakie badania - krwi, usg, moczu etc miał robione Maxiu przez weta wcześniej? Teraz?

2. Co je piesek na co dzień?

3.Rozumiem, że pies ma wszystkie potrzebne szczepienia, odrobaczenia etc?

4. Czy porozumiałaś się z hodowcą od którego masz pieska na temat trapiących Was kłopotów? Może okazać się, że nie tylko Max ma kłopoty gastrologiczne, ale inne pieski z miotu także. 

 

Na razie tyle. Trzymam kciuki i powodzenia. 

1.Badanie krwi i moczu nie było robione. Co do usg, chciałam je wykonać dzisiaj, jednak weterynarz powiedział,ze nie jest to teraz konieczne, bo gdyby coś mu zalegało to nie byłoby tak obfitej biegunki.Wymacał mu brzuszek jedynie. 

2. Kupujemy mu karmę od weta Royal Canin Gastro, robiłam mu wcześniej kurczaka z marchewką, ale dostawał biegunki, więc przestałam. Próbowałam też innych rzeczy, które mi zalecano, jednak po większości piesek wymiotuje lub ma biegunkę.

3. Tak, cały czas jest odrobaczany, ma różne specyfiki na kleszcze itp. Jest bardzo zadbany, co 2 tygodnie chodzi na wizyty.

4. Nie, ale myślę że to nic nie da, właścicielka to bardzo specyficzna kobieta.

Max teraz śpi, nie jest w stanie chodzić, jest bardzo słaby.

 

 

Z góry  bardzo dziękuję za pomoc !!!

:(

Link to comment
Share on other sites

Sandra - pędź z psem natychmiast do innego weta.Absolutnie konieczne jest badanie krwi I nawodnienie psa -(kroplowka),ponownie.Pies moze zginąć z powodu wykrwawienia,

to karygodne,że nie jest pod obserwacja I nie ma wykonanych podstawowych badań.Na co w takim razie jest leczony?Spytaj tego partacza,ktoremu nie chce się zrobić morfologii krwawiącemu z przewodu pokarmowego psu.Ale o to spytaj go póżniej,teraz idz do prawdziwego weterynarza.Zapytaj tez o badanie w kierunku babeszji.(specyfiki na kleszcze nie dają 100% ochrony).

Byc moze piesek choruje przewlekle,ale mimo wizyt co dwa tygodnie - nie wiadomo na co.Teraz sytuacja jest alarmowa,SZUKAJ DOBREGO WETA NATYCHMIAST.

pozdrawiam,odzywaj się,

M,.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak napisała Bou.

 

Rozszerzona morfologia, biochemia, mocz + usg. To na dziś podstawa. Piesek powinien dostawać leki przeciwkrwotoczne (najlepiej w kroplówce)+ antybiotyki + osłonę na jelita/żołądek. O wecie Twoim się nie wypowiadam, bo jeszcze mnie zbanują za używanie słów poniżej poziomu...

 

Może masz jeszcze szanse ocalić psiaka, ale trzeba działać natychmiast. 

 

Hmm, czy ta biegunka jest "tłusta"? No i to co mówi Bou - może to pokleszczowe...

 

Koniecznie skontatuj się z hodowczynią. Ma obowiązek pomagać Ci tym bardziej, że to może wyglądać na jakąś chorobę wyniesioną z domu/wrodzoną. 

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Madie napisał:

Tak, ale na początku ta biegunka była po prostu. Więc nie wykłuczałabym trzuski od razu. ;)

 Biegunka i wymioty ustały. Pojechałam do kolejnego lekarza. Miał pobraną krew. Reszte zrobimy jutro bo Maxiu jest wykończony i pękły mu dwie żyłki. Weterynarz powiedział, że piesek choruje przewlekle, możliwe ze chodzi o trzustkę. Zrobimy wszystkie możliwe badania. Piesek dostał kroplówkę i szereg leków. 

Przed chwilą zrobił siku, zachowuje się normalnie. 

Zadzwoniłam też do hodowli, Pani zapewniła mnie,że wszystkie pieski są zdrowe i zadbane. 

Bardzo się cieszę,że są tacy ludzie,którzy znajdą chwilę,aby doradzić i  pomóc.Max to mój pierwszy zwierzak i świata po za nim nie widzę. Mocno się postaram,aby dokładnie ustalić problem. Jutro kolejna wizyta, kroplówka i badania.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam razem z Maxem! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, bou napisał:

@Madie     "Max wymiotował i miał biegunkę z samej krwi"

 Biegunka i wymioty ustały. Pojechałam do kolejnego lekarza. Miał pobraną krew. Reszte zrobimy jutro bo Maxiu jest wykończony i pękły mu dwie żyłki. Weterynarz powiedział, że piesek choruje przewlekle, możliwe ze chodzi o trzustkę. Zrobimy wszystkie możliwe badania. Piesek dostał kroplówkę i szereg leków. 

Przed chwilą zrobił siku, zachowuje się normalnie. 

Zadzwoniłam też do hodowli, Pani zapewniła mnie,że wszystkie pieski są zdrowe i zadbane. 

Bardzo się cieszę,że są tacy ludzie,którzy znajdą chwilę,aby doradzić i  pomóc.Max to mój pierwszy zwierzak i świata po za nim nie widzę. Mocno się postaram,aby dokładnie ustalić problem. Jutro kolejna wizyta, kroplówka i badania.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam razem z Maxem!

Link to comment
Share on other sites

33 minut temu, gryf80 napisał:

leki przeciwkrwotoczne dostał np witamine k,cyclonaminę,b 12?

 

Ale super,ze juz jesteś...martwiłam się,gdzie sie podziewasz!:)

(pewnie dostał...ten drugi wet jakiś rozsądniejszy chyba...)

 

Sandra - dzielna dziewczynka z Ciebie, :)będzie dobrze,trzymaj się tego weta...Powiedz,a ta hodowla,to jaka,jak się nazywa?Masz metrykę,mozesz wyrobić małemu rodowód?

Link to comment
Share on other sites

O 24 lutego 2016o14:44, Madie napisał:

Jak się psinek czuje?

Max czuje się dobrze! Robi normalną kupke, ale trzymamy go jeszcze na delikatnej diecie. Ma jedynie problem z wchodzeniem po schodach. 

Badania nie wyszły drastycznie. Nie było mnie 2 dni w domu, więc moja mama jeździła z nim na wizyty. Powiedziała mi że ma przewlekłe zapalenie wątroby najprawdobodobniej. Będzie na to leczony. 

 

Pozdrawiam ciepło! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...