Jump to content
Dogomania

Ból jamy brzuszej przy dotykaniu, podnoszeniu psa na ręce mimo dobrych wyników - SKĄD TEN BÓL


AgaG

Recommended Posts

Miał ktos z Was taki przypadek u starszego psa? Pies (mój Homerek - lat około 15 ale ile nikt nie wie ile) od jakiegoś czasu zaczął układać się w innych pozycjach niż zazwyczaj (unika leżenia na boku)..Obecnie  reaguje wyraźnym dyskomfortem na podnoszenie na ręce - odczuwa wtedy ból w jamie brzusznej), przy dotykaniu brzucha, gnieceniu brzucha przez weta - też bardzo zaniepokojony  Cały czas od adopcji był pod kontrolą weta.Wyniki krwi bardzo się poprawiły w ciągu ostatniego roku. W listopadzie 2015 wyniki idealne/

Ponieważ pod koniec 2014 miał usuwanego guza złośliwego umiejscowionego w  okolicy zwieracza i ponieważ miał w momencie adopcji dirofilariozę immitis, poszłam z nim na bardziej dokładną diagnotykę, by wykluczyć np. guza. Rtg, usg nic nie wykazały poza zwyrodnieniami w kręgosłupie, które ma oczywiście od dawna oraz poza jednym pojedynczym śrutem w kregosłupie. Obraz narządów prawidłowy. Badania z krwi wszystkie w normie poza morfologią, która wykazała niewielki stan zapalny, ale ewidentny. 

Co teraz? Od dziś piesek zażywa antybiotyki

Skąd ten ból może się brać? Co dalej badać? Jutro mam jeszcze mocz złapa i zanieść do badania.  Aha siusia i kupki robi normalnie. Apetyt raczej ma, dziś akurat nie jadł, ale to ze stresu z pewnoscią, bo jest bardzo wrazliwy

 

Link to comment
Share on other sites

Zrób badanie moczu,ono jednak nie wyjaśni skąd ból.Zwyrodnienia kręgoslupa też mogą być pod tzw.maską brzuszną.Ból moze powodować million rzeczy,antybol - rozumiem 'w ciemno',ale moze ograniczy stan zapalny 'czegoś',a to moze zlagodzic lub zniesc ból.

Podawalabym No Spa I weterynaryjne p/bólowe,nie musi go przeciez boleć.Trzymajcie się,M.

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, bou napisał:

Zrób badanie moczu,ono jednak nie wyjaśni skąd ból.Zwyrodnienia kręgoslupa też mogą być pod tzw.maską brzuszną.Ból moze powodować million rzeczy,antybol - rozumiem 'w ciemno',ale moze ograniczy stan zapalny 'czegoś',a to moze zlagodzic lub zniesc ból.

Podawalabym No Spa I weterynaryjne p/bólowe,nie musi go przeciez boleć.Trzymajcie się,M.

podaję antybiotyk od weta co 12 godzin, nospę raz dziennie. Wydaje mi się, że mniej go boli, natomiast dziś trochę si pociekło mu na podłogę choć był niedługo po spacerze.

Chodzi wolno, na pewno zwyrodnienia mu si,e daja we znaki, bo niezbyt dużo się przemieszcza... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...