Jump to content
Dogomania
Paula4494

Która najlepsza?

Recommended Posts

Od samego początku gdy zjawiła się u nas Murka - pudelek miniaturowy obecnie 2 lata - podawaliśmy jej karmy suche, karmy mokre i przysmaki firmy Pedigree. Lecz potem się dowiedziałam, że to jedna z najgorszych karm gdyż jest karmą marketową czyli dostępną w każdym markecie nawet w tych najmniejszych. Dziwne, że tego wcześniej nie zauważyłam ale mięso wynosi 2% - 6%. Jednym lepszym przysmakiem jest Pedigree Smackos który ma 56% ( 5 zł.) ale dobra firma dodaje jakieś 67% - 80% mięsa. Ostatnio w Żabce wyczaiłam karmę suchą, mokrą i smaczki z firmy Mr. Dog która zawierała 99% mięsa i jak przeczytałam to mnie oszołomiło i nie wiedziałam czy to kłamstwo czy to prawda ( ok. 7 - 8 zł. smaczki ). Ale szukam kolejnych karm i mam nadzieję, że napiszecie jakiej wy używacie i jaką polecacie.

Z góry wielkie dzięki :-) :-) :-)

Wszystko zależy od pieniędzy, jakie chcesz przeznaczyć na karmę. Z tych, co przerabiałam to mogę polecić Orijen, Wolfsblut, Brit Care, Taste of the Wild oraz Acanę. O karmie Mr Dog nie słyszałam.

Ja karmię Pedigree od długiego czasu, po wielu karmach mały miał problemy zołądkowe (nawet po RC weterynaryjnej). Je Pedigree, wyniki badań w normie, weterynarz nawet zdziwiony :) Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi odradza tę karmę, jednak znajoma, która hoduje psy od ponad 20 lat karmi Pedigree i psy są w doskonałej kondycji. Ufam jej i wynikom badań mojego psa :)

Ja polecam Acane, orijen też dobra, ale mojemu psu bardziej acana przypasowała. Pedigree - cóż, na pewno pies musi zjeść jej o wiele więcej, zeby się najeśc niż karm typu orijen i jest tam wszystko. Nie mogę się wypowiedzieć jak faktycznie to działa na psa, bo nigdy karm sklepowych nie dawałam psom. Natomiast według mnie pedigree, chappy itd, to trochę taki mcdonald dla zwierząt. ;P