Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy Kasandra


Recommended Posts

29 minut temu, jola_li napisał:

A wygląda na takie niewiniątko :)...

No niestety Jolu mamy z nim problem :(

Gucio jest agresywny do obcych, ugryzł dwa razy listonosza, trzy razy sąsiada, panią kurierkę...niestety nie moge sobie na to pozwolić, co za tym idzie, Gucio jest pod opieką trenerki Klary Kreutz http://dogadajciesie.pl/o_szkole/trenerzy/klara_kreutz.htm Już udało się Klarze wstać z krzesła powoli przy Guciu, wiec to duży sukces, o zrobieniu kroka nie ma mowy :( Ostatnio byli znajomi i kolega siedząc na kanapie schylił się aby podrapać stopę i Gucio też go wtedy ugryzł, jest strasznie szybkim psem, atakuje z zaskoczenia...ciężki przypadek się trafił, jak Pepsiątko :( Dzisiaj przyszedł syn sąsiada i też mało co nie ugryzł (ośmioletniego chłopca)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, jola_li napisał:

Ajajajaj :(...

To rzeczywiście trudny przypadek :(...

To pewnie agresja lękowa, prawda? Czy sposób na radzenie sobie w świecie, który uznał za nieprzyjazny?

A jak odnosi się do domowników?

Bardzo trudny przypadek, do domowników jak na razie ok, zdarzyło mu się dwa razy ugryźć , on ma taką manię "szczypania" nas jak idziemy, ale jak mówię " Gucio stop " to przestaje.

Nie podejdzie do nas jak go wołamy, podejdzie wtedy kiedy on chce, zazwyczaj tylko wtedy jak usiądziemy.

Każdy ruch ręką powoduje u niego kulenie się. Każde wstanie z krzesła/kanapy powoduje ucieczkę sprintem / kulenie się.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ale trudny gość się Wam trafił. Ciekawe co siedzi w tym łebku ,że gryzie. Może był szczuty na ludzi i wszystko co się rusza?

Macie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? Ja mam dom ubezpieczony w PZU właśnie z odpoiwedzialnoscią cywliną za 14 zł rocznie. Obejmuje również zwierzaki czyli pogryzienie przez nie , wypadki na jezdni , itd.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Ale trudny gość się Wam trafił. Ciekawe co siedzi w tym łebku ,że gryzie. Może był szczuty na ludzi i wszystko co się rusza?

Macie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? Ja mam dom ubezpieczony w PZU właśnie z odpoiwedzialnoscią cywliną za 14 zł rocznie. Obejmuje również zwierzaki czyli pogryzienie przez nie , wypadki na jezdni , itd.

Pokerku, nie wiedziałam, ze coś takiego jest, nie zagłębiałam się w tematy ubezpieczeń.

Podjadę do PZU i zapytam, chętnie bym z tego skorzystała.

Nie mam pojęcia czym jest spowodowane jego zachowanie, poproszę Klarę aby zrobiła opis i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2017 o 21:36, Ziutka napisał:

Pokerku, nie wiedziałam, ze coś takiego jest, nie zagłębiałam się w tematy ubezpieczeń.

Podjadę do PZU i zapytam, chętnie bym z tego skorzystała.

Nie mam pojęcia czym jest spowodowane jego zachowanie, poproszę Klarę aby zrobiła opis i zobaczymy.

Ziutka poczytaj czy u was nei macie
ja mam bodajże w Hestii ubezpieczenie mieszkania i podobno też mam od odpowiedzialności cywilnej w tym 
i podobno tez od strat spowodowanych przez psy w mieszkaniu, w sensie moje psy u mnie ale nigdy nie zgłębiałam tematu , dopytywałam werbalnie i usłysząłam, że tak.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam takie informacje o ubezpieczeniu psa:

http://www.ubezpieczenia-zwierzat.pl/ubezpieczenie-psa-w-pzu.html

Nie brzmi to zbyt zachęcająco:

"Cztery łapy" - tak nazywa się ubezpieczenie psa w PZU, które jako jedyne w Polsce obejmuje swym zakresem wyłącznie zwierzęta domowe. Większość Ubezpieczycieli bowiem proponuje ubezpieczenia psów jedynie w ramach poszerzonego zakresu ubezpieczenia domu, mieszkania lub odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

w przypadku odpowiedzialności cywilnej (oc psa), czyli sytuacji w których pies wyrządzi szkodę na rzecz osób trzecich, wówczas PZU pokrywa koszty do wysokości kwoty nie przekraczającej 0,5% sumy ubezpieczenia.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, konfirm31 napisał:

Mam odrębne ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez psa do kwoty 100000 w Allianz. Pies musi mieć chipa zarejestrowanego w bazie Identyfikacja pl. Płacę ok. 50 zł rocznie.

Ja też mam w allianz ale wraz z ubezpieczeniem mieszkania w pakiecie :)

Link to comment
Share on other sites

A ja nie mam żadnego ubezpieczenia :(

Gucio wczoraj urządził sobie bal z basenem mojego dziecka...został doszczętnie pogryziony, gryzie wszystko jak leci :( pogryzł całe siedzenie w rowerku... itd, sporo by wymieniać

Miłego dnia dziewczynki, idę zarabiać na basen hihi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...