Jump to content
Dogomania

Problemy z pęcherzem?


Gosia_GG

Recommended Posts

Witam serdecznie! Mam prawie 6 -cio miesięcznego szczeniaczka, niewielkiego kundelka. Generalnie piesek nauczony jest załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na dworze, czasem zdarzają mu się "wpadki". Niestety wydaje mi się, ze siusia zbyt często jak na swój wiek. Wychodzę z nim co 3 godziny, a często i to nie wystarczy. Po godzinie od powrotu z długiego spaceru potrafi wołać o kolejny spacer, a jak wyjdę to widzę że bardzo mu się chciało. Czasem też nie wytrzyma i zrobi na podłogę, gdy nie ma nikogo w domu lub nie zdążę wyjść w porę, nie zawsze też zasygnalizuje potrzebę. Gdy był mniejszy to się nie przejmowałam - wiem że małe szczeniaki siusiają często. Ale 6 miesięcy... Rozmawiałam o tym z weterynarzem, ale zupełnie się nie przejął, nie zalecił żadnych badań... Sytuacja się utrzymuje, a ja się martwię że coś jest nie tak. Piesek jest jamnikowatej postury, jak były śniegi to szorował brzuchem po ziemi, może sobie coś przeziębił... Bardzo też marznie, jak są ujemne temperatury to niechętnie wychodzi na spacery (ubranka nosić niestety nie chce:)).

Czy może być to spowodowane problemami z pęcherzem? Słyszałam, że można wykonać pieskom badania moczu. Czy psie badania można wykonać w "ludzkim" laboratorium, czy trzeba udać się do jakiegoś specjalistycznego? Jak pobrać próbkę moczu? Trochę sobie tego nie wyobrażam, piesek sięga mi do połowy łydki i nisko kuca siusiając. Warto udać się do innego weterynarza? Może to w tym wieku normalne, a ja jako "nadopiekuńcza mamusia" panikuję?:)

Link to comment
Share on other sites

Weź łyżkę tzw.wazową (do nabierania zupy),najlepiej wyjsc z psem w dwie osoby,jedna chodzi z psem na smyczce,a Ty  "polujesz" na siusianie,podkladasz łyżkę I - gotowe.Potem przelewasz do pojemniczka.Badania moczu najlepiej zrobić w zwierzackim laboratorium.

Będxiesz miała wynik - będziesz miała pewność,że albo jest ok,albo trzeba przeleczyc infekcję.

Link to comment
Share on other sites

Ja odpuściłam sobie chochelkę i używam teraz lejka własnej roboty :) Bierzesz zużytą, dużą (1,5 l) butelkę po wodzie, wycinasz denko i po łuku po skosie, żeby powstał taki lejek. Takim cudem się łatwo łapie ;)

Podstawowe badanie moczu u weterynarza to koszt jakichś 30 zł, trochę więcej, jeśli chcesz robić poszerzone. Warto przebadać psiaka kontrolnie ze 2 razy w roku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady, spróbuję:) mam tylko nadzieję że piesek mi na to pozwoli:) Czy badanie to jest na posiew i pojemnik do zebrania moczu musi być jałowy? W każdym gabinecie robią takie badania i można bez umawiania się zanieść mocz, czy trzeba trochę poszukać?

Link to comment
Share on other sites

W każdym gabinecie przyjmą, kubeczek może być taki zwykły jałowy z apteki, weterynarz i tak wyśle to kurierem do laboratorium.

Mi weterynarz powiedziała, że mocz najlepiej zbierać na pierwszym spacerze i jak najszybciej świeży zanieść do przychodni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...