Jump to content
Dogomania

Specjaliści od endokrynologii - kogo polecacie?


malawaszka

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

my też musimy udać się do endokrynologa, kardiolog polecił nam dwóch prof. Lechowskiego z SGGW i dr Popiela z Wrocławia. przeszukuję Internet i o dr Popiel znalazłam, że jest dermatologiem, może zaszła gdzieś pomyłka, wiecie może czy zajmuje się endokrynologią?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzień dobry
Ja też byłem zainteresowany znalezienien weterynarza endokrynologa w Warszawie i udało mi się znaleźć, dlatego powiadamiam, że znalazłem przychodnię na ul. Potockich 111, gdzie przyjmują takowi weterynarze. Telefon niepamiętam tej chwili, kontakt dostępny przez internet.
Tomek

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 5 years later...

Mój psiak nie obrasta sierścią. Ma wyliniałą szyję i okolice ogona. Tam najwięcej widać ale nie obrasta wogóle. Stwierdzono niedoczynność tarczycy. Hormony tarczycowe nie pomagają. Sierści jak nie było tak nie ma. Byłam u czterech weterynarzy. Ale jakoś nie bardzo widzę, żeby mieli wizję leczenia. Jeszcze jutro będę dzwonić do jednego z tych weterynarzy. Miał pomyśleć jakie badania zrobić poza hormonami tarczycowymi. Na razie jakoś to słabo idzie.

Jednak wolała bym aby zajął się tym ktoś kto ma doświadczenie w leczeniu takich przypadków.

Chciała bym znaleźć weterynarza, który zajmuje się leczeniem takich przypadków i się na tym zna.

Proszę o polecenie jakiegoś weterynarza, który zajmuje się endokrynologią, bo przypuszczam, że w tym kierunku trzeba ruszyć. A może też dermatolog.

Mieszkam w Szczecinie ale jestem w stanie dojechać gdzieś indziej - Warszawa, Wrocław, Poznań czy inne miasto.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎30 o 22:31, uxmal napisał:

ps czy Twój psiak to Malamut, szpic lub hasky?

 

Tak, to Husky. Właśnie znalazłam w książce "Wartości referencyjne podstawowych badań laboratoryjnych w weterynarii" informację "Fizjologicznie niskie wartości T3 i T3 występują u niektórych ras psów np. owczarek niemiecki, Cocker Spaniel, bokser, Beagle, Labrador retriever, Alaskan Malamute, Siberian Husky..."

Może więc nie ma niedoczynności tarczycy.

Miał robioną morfologię i biochemię - w normie. I teraz po podaniu Fortyronu niby dobrze też hormony tarczycowe.

Dziś wetka do mnie zadzwoniła, że jest wysoki poziom testosteronu. Stwierdziła, że łysieje z nadmiaru testosteronu.

Jednak chciała bym poznać opinię również weterynarza, który zajmuje się endokrynologią.

Zastanawiam się nad wyjazdem do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy do dr-s Popiela lub dr Cekiery. Mamy bliżej niż Warszawę.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Huskuś napisał:

Dziś wetka do mnie zadzwoniła, że jest wysoki poziom testosteronu. Stwierdziła, że łysieje z nadmiaru testosteronu.

Jednak chciała bym poznać opinię również weterynarza, który zajmuje się endokrynologią.

Zastanawiam się nad wyjazdem do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy do dr-s Popiela lub dr Cekiery. Mamy bliżej niż Warszawę.

Może Twój aktualny wet dobrze kombinuje? Warto mieć koło siebie weta w nagłych przypadkach. O doktorze Popielu słyszałam - ale nie mam zdania.

Poczytaj te wątki: http://www.dogomania.com/forum/topic/65935-alopecia-x/

i ten: http://www.dogomania.com/forum/topic/12405-niedoczynność-tarczycy/?page=19

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Huskuś napisał:

Zastanawiam się nad wyjazdem do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy do dr-s Popiela lub dr Cekiery. Mamy bliżej niż Warszawę.

Konsultowałam swojego malamuta u dr Popiela. U nas stwierdzono alopecję x (pseudo Cusching) U malamutów ta przypadłość nazywa się Cout funk http://mals.pl/2013/04/coat-funk/ 

Mój pies nie odrasta!!!!I już nie odrośnie. Proponowałabym badania w kierunku poziomów tarczycy, jeśli niekastrowany to poziom testosteronu. U nas jeszcze badany był poziom progesteronu (mój pies jest kastrowany). 

Trzymam kciuki za Twojego psiaka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...