Jump to content
Dogomania

Jamnik Kajtek


jaga22

Recommended Posts

Kajtek ma 16 lat. Od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje. Traci kontakt, chodzi nerwowo po mieszkaniu, gubi się, obija o meble. Zaobserwowaliśmy, że czasem poprzedza to zachowanie taki jakby atak - pies się wywraca, zaczyna przebierać łapami, wygina łeb, charczy (ale się nie ślini)wygląda to tak, jakby  rozpaczliwie chciał wstać, ale nie może. Trwa to ok 5 min., po czy się zrywa i zaczyna wędrówkę po mieszkaniu. Co jakiś czas się zatrzymuje i ujada (nic nie daje uspakajanie, ani próby kontaktu). Sugerowaliśmy weterynarzowi, że wygląda to trochę, jak atak padaczki, ale diagnoza jest taka, że pies ma nadciśnienie, a te ataki, to ataki paniki (pies nie dyszy podczas wędrówek po domu, ale zachowuje się, jakby tracił kontakt z otoczeniem, wygląda na spanikowanego i zagubionego). Dostaje leki moczopędne (efekt jest taki, że sika po domu) i przeciwbólowe. W czasie tego nibyataku potrafi się posiusiać. Ostatnio przez jakiś czas widzieliśmy znaczną poprawę, ale teraz znów wszystko wróciło. Jest 4 w nocy, a ja piszę na Waszym forum, ponieważ od dwóch godzin Kajtek "pedałuje" po mieszkaniu i ujada. To druga taka noc. Wczoraj byliśmy u weterynarza. Dostał zastrzyk, po którym przespał ok. 4 godz., po czym, z przerwami ok. 2-3 godz. jest w napędzie. Jesteśmy z Wrocławia i bylibyśmy wdzięczni za namiar do jakiegoś weterynarza w naszej okolicy, który może spojrzał by na problem z innego punktu widzenia (naszym zdaniem to nie nadciśnienie jest głównym tematem, tylko coś neurologicznego) lub o informację od kogoś, kto miał/ma podobne problemy ze swoim psiakiem. Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Czyńcie starania,a tymczasem poproś swoejgo weta o środek poprawiający krążenie mózgowe,np.Karsivan.Opisujesz objawy neurologiczne.Być może,oprócz zmian 'zgodnych z wiekiem' - Kajtuś ma dodatkowy problem...

Link to comment
Share on other sites

Witam się u Kajtusia  :)

moja Jasieńka, miała podobne objawy, tyle ,że nie wywracała się a chodziła w kółko, mogła tak 2-3 godź :(  zapraszam do poczytania jeśli masz chwilę, ja jeszcze nie jestem w stanie ,żeby pisać o wszystkim na spokojnie,  http://www.dogomania.com/forum/topic/82225-chora-cierpiąca-jamniczka-szczęśliwa-we-własnym-domu-dziękujemy/?page=51 jeśli chodzi o ''wokalizowanie''?

to raczej szczeka?   czy wyje,skomle?  może zechciała byś poczytać wątek naszego Toffisia?  również widzę podobieństwa  http://www.dogomania.com/forum/topic/138541-mój-tofik-fisio-najkochańszy-pobiegł-za-tm-do-zobaczenia-majuchu/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...