Jump to content
Dogomania

Karma Briantos Junior - ktoś zna?


Gosia_GG

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem tej karmy dla niewielkiego, 5- cio miesięcznego kundelka.

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/briantos/briantos_junior/529052

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tą karmą? Nie mogę znaleźć na jej temat żadnych informacji... Skład wydaje się w miarę ok w porównaniu do innych karm z tej półki cenowej, ale jakoś specjalnie się na tym nie znam.

Skład: mieszanka drobiu (20 %), ryż (20 %), jęczmień, jęczmień, tłuszcz drobiowy, mączka mięsna, hydrolizat białka, pulpa buraczana, groch (suszony), suche drożdże piwne, olej z ryby, chlorek sodu, chlorek potasu.

Wcześniej dawałam mu Pedigree, ale słyszałam same złe opinie o tej karmie. Teraz dostaje Purina Dog Chow, ale robi po niej duże, częste kupy i wydaje mi się, że stan skóry mu się pogorszył (tak jakby łupież).

Dodam tylko, że mój piesek należy z natury do raczej mało wybrednych i zje wszystko co mu się pod pyszczek podsunie:) Zależy mi tylko na zakupie jak najlepszej i najbardziej wartościowej karmy z tych, na które mnie stać (do 100 zł za 15 kg).

 

Link to comment
Share on other sites

Witam.
 Nie jest to co prawda górna półka ale na pewno karma ta jest lepsza od tych wszystkich pedigriszajsów i innych marketowych smieciówek.Karma niemiecka więc można liczyć na przyzwoite składniki. Jakbyś chciała dorzucić pare zł to godna polecenia, z lepszym składem a o podobnej cenie jest Brit Premium. Pozdr - M

Link to comment
Share on other sites

Czyli ten Brit będzie lepszy? Rzeczywiście zawiera więcej mięsa, a i dzienna dawka jest znacznie mniejsza, więc cenowo może wyjść korzystniej. Jeszcze rozważam Bosh Junior, ale jak patrzę na skład to wydaje mi się trochę gorszy... Zresztą najpierw kupię małe opakowanie i zobaczę, co na to Paput:)

Link to comment
Share on other sites

Na karmach się nie znam,nigdy nie dawałam,gotowałam mięso,warzywa,owoce,ryże,kasze,sprawdzaj na etykietach co i ile jest w składzie danej karmy i wybierz z nich najlepszą.Nie kupuj na razie dużego opakowania,bo nie wiesz jak pies będzie przyswajał coś nowego.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim porównuj składy. Im więcej mięsa tym lepiej, przy czym jeśli masz podane "świeże mięso", to realnie w karmie będzie tego mięsa duuuużo mniej, bo do karmy używa się mięsa wysuszonego/odwodnionego. Lepiej też unikać "produktów pochodzenia zwierzęcego", bo to kopytka, wełna i pióra. Najfajniejsze i najlepiej przyswajalne są karmy bezzbożowe.

Powiedz może, jaki masz budżet (ile za worek ok.12 kg, albo ile zł za kilogram jesteś w stanie wydać na karmę), to na pewno coś fajnego doradzimy :)

Ann50 ma rację, najpierw warto kupić mały worek, 1-3 kg, żeby sprawdzić reakcję - czy pies w ogóle będzie chciał to jeść, czy nie będzie rewelacji żołądkowych itp.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Za duży worek 12-15 kg chciałabym dać koło 100 zł, ewentualnie trochę więcej - maksymalnie do 120 zł, jak będzie coś naprawdę dobrego i wydajnego:) Poprzednie pieski (rodzice kupowali karmę) karmiliśmy Royal Canin lub  Eukanubą, ale dla nas wychodzi to za drogo, zwłaszcza jak piesek wyrośnie... Niestety barf ani gotowanie nie zdadzą egzaminu, mój mąż nie ogarnie jak ja gdzieś wyjadę;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gosia_GG napisał:

Za duży worek 12-15 kg chciałabym dać koło 100 zł, ewentualnie trochę więcej - maksymalnie do 120 zł, jak będzie coś naprawdę dobrego i wydajnego:) Poprzednie pieski (rodzice kupowali karmę) karmiliśmy Royal Canin lub  Eukanubą, ale dla nas wychodzi to za drogo, zwłaszcza jak piesek wyrośnie... Niestety barf ani gotowanie nie zdadzą egzaminu, mój mąż nie ogarnie jak ja gdzieś wyjadę;)

To jak tak to zdecydowanie polecam Markus Muhle! Jest to jedna z lepszych na rynku karm. Ja ją kupowałem swoim piesom z Niemiec jak jeszcze nie było oficjalnego dystrybutora w Polsce. Karma godna polecenia i sprawdza się u nas już od kilku ładnych lat. Oczywiście raz na jakiś czas zmieniamy karmę na inną, tak dla urozmaicenia np. Josera Festival (120 zł/15 kg), Brit Care czy też Farmina (Cibau) ale po 1-2 workach wracamy do MM. Cena za worek 15-16,5 kg to około 112-129 zł. Zawsze polecałem i polecam tą karmę.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o tą podstawową karmę Markus-Mühle ze słonecznikiem na opakowaniu, czy o Black Angus? Bo ta druga to jest niestety dużo droższa... A z tej pierwszej nie widzę wersji dla szczeniąt, boję się że kawałki mogą być za duże... Ale zawsze mogę spróbować jak piesek wyrośnie, docelowo ma być chyba średni, choć z kundelkami nigdy nic nie wiadomo:)

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest ta podstawowa karma w zielonym opakowaniu:) Wiesz to rzecz umowna czy karma dla szczeniąt czy juniorów czy dorosłych psów. To chwyt marketingowy ale oczywiście jako konsumenci dajemy się na to nabrać :). W przypadku MM dla szczeniąt podajemy około 2/5-3,5% ich wagi tj. jak szczeniak waży 10 kg to podajemy 250-350 gr karmy na dzień (ilośc zależy od aktywności psa i tego jak duży będzie jako dorosły). Jeśli natomiast masz obawy to za te pieniądze proponuję albo ten Brit Premium, Fitmin For Life albo Josera - te karmy są wg. mnie godne polecenia i no i sprawdzone. A jak piesio będzie miał już rok to spokojnie możesz przejść na ten Markus Muhle :)

 

Link to comment
Share on other sites

Fajna składowo i niedroga, a do tego polska jest rybna karma Alkee - 10kg kosztuje ok. 100zł, mój szczeniak był na tym u hodowcy i u mnie zjadł 10 kg. Nie jest wypchana zbożami jak inne karmy z tej półki cenowej, a to duży plus :)

Trochę powyżej górnej kwoty jest brit care puppy - 140 zł za 12 kg, ale tam już masz więcej mięsa i tylko ryż, bez pszenicy i innych jęczmieni.

Z tańszych w porządku będzie arion original puppy (110 zł za 12 kg), wspomniany wcześniej brit premium (95 zł za 15 kg), josera (125 zł za 15 kg), ecopet też nie wygląda tragicznie (110 zł za 12 kg).

Jeśli chodzi o Markusa to karma jest bardzo fajna, o ile pies lubi gryźć takie duże, twarde kawałki. Próbowałam podawać mojemu wersję black angus i nie chciał tknąć :(

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc:) Chyba póki co zdecyduję się na Brit Premium i zobaczę jak piesek będzie się po tym czuł, potem najwyżej sięgnę po coś innego... Straszna szkoda, że te wszystkie karmy są sprzedawane tylko w takich dużych opakowaniach, bardzo utrudnia to wybór i znalezienie odpowiedniej karmy. Lepiej byłoby kupować kolejno po 3 kg polecanych przez Was karm i zobaczyć co mu najlepiej pasuje... Szkoda kupić 15 kg jak ma się potem okazać, że pies nie będzie chciał tego jeść:(

Link to comment
Share on other sites

Są mniejsze paczki ;)

Markusa dostaniesz 5 kg za 50 zł, Arion 3 kg za 40 zł, Brit premium 1 kg za 16 zł, care 1 kg za 20 (wiem, że są też worki 3kg), alkee też jest 3 kg za 35 zł. Tylko niektórych karm nie da się dostać w małych workach (np. simpsons czy optimanova), te, które Cię interesują, spokojnie w małych paczkach dostaniesz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Ja nigdy nie oszczędzałam na karmie, od małego dawałam mojej suczce tylko dobrej jakości karmy. Większość czasu była to Carnilove Adult Duck Pheasant. Niestety chyba z racji wieku mojej suczki 11 lat, musiałam z niej zrezygnować bo przestała gryźć a tylko łykała. Przestawiłam się ostatnio na miękką karmę Alpha Spirit, na razie je z przyjemnością. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...