Jump to content
Dogomania

Pomoc dla psa przy wychodzeniu na spacery


exante

Recommended Posts

Witam!

Może przyda się komuś nasz pomysł, szczególnie że starsze pieski przeważnie mają problemy z poruszaniem się (stawy siadają, itp.):

1 - jak poradzić sobie ze spacerami z dużym, niechodzącym samodzielnie psem - czyli mała przeróbka wózka dla ludzi (bo profesjonalne wózki dla dużych psów są dość drogie, >1500 PLN, nasz wózek kosztował tylko 115 PLN).

2 - jak poradzić sobie z dyskopatią u psów/kotów (większość chorych zwierząt jest usypiana)

Krótki filmik w linku (można go udostępniać dalej, im więcej osób go zobaczy tym lepiej): https://www.youtube.com/watch?v=8CDtFnQ8i2M&feature=youtu.be

Pozdrawiam, Ewa

IMG_20160102_150508.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pewnie, każdy powinien modyfikować pod siebie różne pomysły. 

My wybraliśmy właśnie taki wózek, ponieważ Aza przez ok. miesiąc miała niesprawne wszystkie 4 łapy. Wówczas wózek pchaliśmy sami, a ją podwieszaliśmy wyżej - tak, żeby trochę dotykała łapami podłoża. Dzięki temu łapy ruszały się choć trochę i nie doszło do zaniku mięśni. 

Na chwilę obecną Aza jest już całkowicie samodzielna. Teraz nadrabia jeszcze tylko kondycję, bo widać że mięśnie nie są jeszcze tak silne jak przed chorobą. To jest dla nas cud. :)  

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

 My mieliśmy nieco inny patent, kosztował 0 zł. Kiedy Amber coraz trudniej chodził na tylne łapki, przednie miał sprawne do trzeciego wylewu, pomagaliśmy Mu dźwigając tylko tył/pupkę i Amber prawie sam nawigował. Otóż, męskie polo rozcięliśmy od dołu, w zasadzie przecięliśmy na pół wzdłuż linii kręgosłupa i z przodu, związaliśmy rozcięte końcówki, a łapki wkładaliśmy do rękawów i wio do góry i na spacerek. Oczywiście rozmiar portek zależy od wielkości psa, Amberek ważył 44kg. Ponadto należy uważać na jąderka, aby były po środku(!) i nie szarpać psem, tylko iść za Nim. Pytałam lekarza czy nie obciąża Mu to stawów biodrowych, czy nie niesie zagrożenia i możemy tak robić, pozwolił. Trudno tak będzie zrobić z psem ważącym 50 czy 60kg, ale u mniejszych może sprawdzić się. Amberek nie mógł mieć nic pod brzuszkiem, gdyż wtedy wysikiwał wszystko nim zdążyliśmy zejść na dół. Wysikiwaliśmy Go opierając pupkę na kolanie i naciskając na pęcherz. Materiał nie powinien rozciągać się, wcześniej używaliśmy bawełnianego prześcieradła złożonego po przekątnej, którego końcówki związaliśmy w pętelki i też były nogawkami. Chodzi o to, aby materiał był miękki i stabilny, nie może być zbyt cienki, żeby nie wcinać się(!). 

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ja mam problem z 14 letnią sunią Sheltie 10 kg. przy mojej pomocy schodzi ze schodow natomiast  nie chce wchodzic.Sunia ma dyskopatię   kilka  lat temu przeszla operację biodra. sunia nie nalezy do duzych psow ale przy moim bolącym kręgosłupie  wciąganie czy dzwiganie 10 kg jest bardzo ciężkie.Marzę o takim wynalazku ktory wciągał by pieska na schody. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2020 o 12:11, blissi napisał:

ja mam problem z 14 letnią sunią Sheltie 10 kg. przy mojej pomocy schodzi ze schodow natomiast  nie chce wchodzic.Sunia ma dyskopatię   kilka  lat temu przeszla operację biodra. sunia nie nalezy do duzych psow ale przy moim bolącym kręgosłupie  wciąganie czy dzwiganie 10 kg jest bardzo ciężkie.Marzę o takim wynalazku ktory wciągał by pieska na schody. 

Zobacz tutaj,u mojej znajomej sprawdziła sie ta uprząż wspaniale.

http://www.firma-admiral.pl/uprz---kamizelkowa-max.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...