Jump to content
Dogomania

Wyprowadzanie psa na dwór.


Haylash

Recommended Posts

Witam.
Mam Beagla około 9 miesięcy i od zawsze wykazywał dużą chęć do "eksploracji" terenu. Jednakże teraz to się robi problemem.
Mianowicie, nie mogę wypuszczać mojej suni na dwór bez smyczy (głównie po to, aby się załatwiła), ponieważ od razu idzie swoja drogą i wraca do domu czasami nawet po paru godzinach. Wiadomo, to niebezpieczne.
Zatem jak nauczyć psa, żeby nie oddalał się zbyt daleko? Przynajmniej na jakiś czas, kiedy postaram się o ogrodzenie w okół domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moge Ci polecic niewidzialne ogrodzenie dla psow. Przewod wkopujemy w ziemię, w obwodzie, jaki chcemy aby Nasz pupil nie przekroczyl. Pieskowi zakladasz specjalna obroze, kiedy pupil zbliza sie do granic linii, wtedy usłyszy ostrzezenie dzwiekowe, jesli pojdzie dalej zostanie "kopniety" impulsem elektrycznym. Nie jest to duzy impuls, wystarczajacy aby wystraszyc pupila, wiec nie ma co sie obawiac :) Piesek szybko nauczy sie ze nie mozna przekraczac granic dzialki. Jest to bardzo fajne, poniewac gdy juz postawisz plot bedziesz mogla sobie ogrodzic tym przewodem jakis swoj maly ogrodek, dzieki temu piesek nie nabroi Ci :D Bardzo łatwe est w montażu, sama na pewno sobie poradzisz:) Ponizej wklejam linka ze strona, z której ja zamawialam.

http://www.hodowlany.pl/66_Ogrodzenia_elektryczne_dla_psa__obroze.html 

Link to comment
Share on other sites

albo szybko się nauczy, ze  w momencie usłyszenia sygnału ostrzegawczego trzeba się na maksa rozpędzić to wtedy krócej czuć ból zanim się nie zwieje...

 

nie puszczaj jej bez smyczy póki co. ile dziennie sunia ma ruchu i zajęcia? jak z nią ćwiczysz? jakie komendy zna?

Link to comment
Share on other sites

Trochę ciężką w wychowaniu rasę sobie wybrałeś ;)

Pytanie o doraźne sposoby, żeby pies nie uciekał, aż postawisz płot to trochę krótkowzroczne, bo pies spędzi z Tobą kolejnych kilkanaście lat i chyba lepiej byłoby, gdyby po prostu nie uciekał i był posłuszny? No chyba że te wyjścia na ogród to cały ruch psa, ale mam nadzieję, że nie.

Proponowałabym póki co 10-metrową linkę zamiast spuszczania ze smyczy, tym bardziej, że z tego co pisałeś w innym temacie twoja suka ma cieczkę. I ostry trening posłuszeństwa, ćwiczenie wracania na komendę i skupiania się na Tobie - to Ty masz być dla psa ciekawym elementem spaceru, Ty masz gwarantować żarełko, zabawę i wszystko, co fajne.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...