Jump to content
Dogomania

usuwanie wlosa okrywowego


asher

Recommended Posts

to jest cos, z czym sobie nie radze. ostatnie jesienne linienie Sabiny to byl koszmar. podszerstek swietnie sie wyczesywal, a wlos okrywowy... szkoda gadac. jedyna metoda bylo wyskubywanie go recznie :madgo:

mam takie jakby grabki, szczotke "pudlowke" i zadne z tych narzedzi sobie nie poradzilo :wallbash:

Sabina jest dlugowlosa ON. zaczelam przemysliwac nad zakupieniem rekawicy, ktora sluzy do usuwania siersci, ale wydaje mi sie , ze ona jest raczej dla psow z krotka, gladka sierscia, typu dobek, czy bokser?

jak myslicie, nada sie dla mojego siersciucha? bo jeszcze jeden taki koszmar i ja chyba na lyso opedzluje :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Madziara, dzieki, Ty jedna sie zlitowalas :modla: :lol:
Sabina jest dlugowlosym owczarkiem niemieckim.
piszesz o metalowej szczotce... ale jakiej???
ja mam takie metalowe grabki i pudlowke. grabki swietnie wyczesuja podszerstek, pudlowka w ogole jest do kitu...
... a Sabina wlasnie zaczela zrzucac siersc :evilbat: :evilbat: :evilbat:
moze powinnam zakupic grabki o gestszych zebach??? :help1: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']piszesz o metalowej szczotce... ale jakiej???
ja mam takie metalowe grabki i pudlowke. grabki swietnie wyczesuja podszerstek, pudlowka w ogole jest do kitu...
... a Sabina wlasnie zaczela zrzucac siersc :evilbat: :evilbat: :evilbat:
moze powinnam zakupic grabki o gestszych zebach??? :help1: :niewiem:[/quote]

Dla mnie to metalowa szczotka :) w sklepach nazywa się to zgrzebło, choć w małym stopniu je przypomina :P

Wklejam ci fotkę z Karuska (namiastka tego o co mi chodzi):

[img]http://img58.exs.cx/img58/476/b35498fz.jpg[/img]

mniej więcej coś w tym stylu. :)

Link to comment
Share on other sites

no przecież piszę, że namiastka.
ja wyczesuję taką większą, może brzytka jest i stara i się w szwach rozłazi, ale jest the best.
to jest mikro na mikro psa, a wogóle jakaś nie dorobiona.
na moim zapchałaby się po jednym przeczesaniu, a nie należy do największych (pies, zresztą szczotka też)

kup dużą brzydką i daj czadu :P

Poza tym, żeby to wogóle ściągało włos, to trzeba czesać pod kątem (ok 45 stopni) z włosem i pod włos :)

powodzonka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[b]axxa[/b]
dzieki za zdjecie :D
wlasnie sie zastanawialam nad kupnem takiego zgrzebla z dwoma rzedami zebow. mam jednorzedowe i do podszerstka jest super. ale TYLKO do podszerstka, innych kudlow nie wyczesuje :evil:

no i musze powiedziec, ze to metalowe, ktore wlasnie kupilam tez jest super :multi: kudly okrywowe swietnie wyczesuje, a gdzieniegdzie i podszerstek sie zalapuje :D
jednyny minus jest taki, ze aby moja pannice tym wyczesac, trzeba sie troche namachac, bo za jednym razem niewiele wlosow zbiera.
ale lepsze to, niz reczne wyskubywanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[i]ja używam tego zgrzebła już drugi rok i jestem bardzo zadowolona.... kosztowało ono mnie jakieś 30zł. ale warto było... moja sunia też jest duża więc jest trochę tego czesania.... wcześniej próbowałam różnych i tego co wstawiłaś zdjątki też ale to nie to samo.....[/i]

Link to comment
Share on other sites

Axxa, moglabys mi przeslac fotke [img]http://www.dogomania.pl/modules/PNphpBB2/images/smiles/Hail.gif[/img] [email][email protected][/email]
Potrzebuje natychmiast jakas szczetke (nie mam pojecia jaka, bo nie potrzebowalam do te pory :wink: ) bo zwariuje...
Nie wiem dlaczego z Masy mozna siersc wydlubywac garsciami. Ostatnio jak byl u mnie nie bylo az tak koszmarnie jak dzis...Iskalam go ( :P ) i iskalam na tym dworzu a tu konca nie bylo :x Wyglada okropnie...
Przejdzie obok nog i cale spodnie (dresowe) sa w siersci.
Moj ojciec juz sie wkurza na to ze tyle klakow lata po mieszkaniu...

Asher, masz mozliwosc wklejenie jakies fotki tego zgrzebla ktore kupilas? :)

Czy to jzu mozliwe ze zaczal lniec (?) :o
A moze go wykapac...? :roll:

Aha, to jest cardigan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...