Jump to content
Dogomania

Jak usunąć zalegający krem w żoładku u psa od miesiąca?!?!


blackgerl

Recommended Posts

Uwaga! bardzo proszę o pomoc, podpowiedzi, dyskusję....

Sprawa może wydawać się banalna, ale taka nie jest. Po krótce, ale w konkretach opiszę sytuacje:

Otóż moja sunia, wiek ok 5 lat, foto - avatar ;) ok 2-3 tyg temu zjadła krem. do stóp, zmiękczający 30 % kw moczowego. i nic jej po nim nie było! a w medycynie tak jest - jak nie ma objawów to jest najgorzej :( ze wzg na duzą zawartość kwasu moczowego poszłam w tej sprawie do weta. powiedział ze ten kwas nie zaszkodzi psu a krem powinien wyjsc "druga stroną" i jesli nei wymiotuje lub nie ma biegunki i in objawow to nie ma sie czym martwic. tak tez zrobiłam. Sunia nie miała nawet trochę lużnego stolca, jadła normalnie, wypróżniała sie noramlnie. ale od pewnego czasu zaczęła rozrabiać, gryśc i zjadac różne rzeczy. martwiłam sie, wiem ze to oznaka tego ze pies zle sie czuje, ale nie wiazałam tego z tym kremem.

nie bede opisywać wszystkich szczogółów po kolei. dziś po pół dnia spędzonym na klinikach uniwersytetu przyrodniczego we wrocławiu i gabinetach weterynaryjnych i konsultacji z kilkoma lekarzami, bad usg i rtg jamy brzusznej na obecny moment postawiona jest hipoteza, że własnie ten krem zalega cąły czas w żoładku.( 2- 3 tyg !) nie przedostał sie dalej - brak biegunki. niestety brak wymiotów również, mimo że co jakiś czas mdli ją, "rzuca", je mnostwo trawy i innych rzeczy. stan ogolny bez odchylen od normy, pies radosny, fizjologia w normie procz: zjadania przedziwnych rzeczy i dziwnego zapachu z pyska. ja okreslałam go jako mdły, dziwny. ale wet ktory pierwszy raz to poczuł porownał to do " niewywietrzonego, zatęchłego salonu kosmetycznego" brzmi śmiesznie...

podstawowe leki na zatrucia pokarmowe już dostawała od jakiegos czasu w zwiasku z incydentami " żarłacza wielkiego" taką ksywę dostała dziś na klinice...

teraz głównym celem jest oczyszczenie żołądka z tłustej substancji. chciałam zrobic płukanie żoładka, ale wiekszość wetów nie zgodziła sie na to. a pozatym jesli była by to woda to i tak by nie usuneła tłuszczu.

obecne zalecone leczenie - głodówka, leki zasadotworcze, osłonowe.

ALE JAK POZBYĆ SIE TEJ TŁUSTEJ ZALEGAJĄCEJ SUBSTANCJI Z ŻOŁĄDKA????

to jest moje pytanie i prosze piszcie jakie macie pomysły. weci nie mają żadnych. fakt, nie jest to stan zagrażający zyciu wiec i też nie panikowali. ale ja widze ze pies sei bardzo męczy! i że nie ma żadnej poprawy mimo roznego leczenia.

moje przemyślenia jak usuwa sie tłuszcze:

- coś gorącego - czyli odpada

- detergenty - wiedza z lekcji chemi w LO. - odpada

- inne tłuszcze ( pafafina) by był lepszy poślizg - rady wetów - były, brak efektu

- środki wymiotne - b yła woda utleniona - brak jakiegokolwiek efektu, reakcji

- polepszenie pracy wątroby (bo żółć trawi tłuszcze) moim zdaniem bezcelowe bo zółć do dwunastnicy się wydziela, a krem zalega wyżej (przynajmniej tak jest u ludzi, ale u zwierzat chyab też)

- alkohol ? ( jak ludzie nażrą sie czegos tłustego to leczą sie alkoholem) ale nie wiem czy można podac go psu?!? nie ze wzgledu na upicie sie. dla mnie może by pijana byle by pozbyc sie kremu. tylko czy nie zrobi sie wiekszej krzywdy? ile można max podać??

dopiero po oczyszczeniu zoładka i braku poprawy można bedzie dalej szukać innej przycyzny meczenia sie psa.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje,że głodówka,to najgorsza rzecz w tym przypadku.Przeczytałam skład,mam ten krem.Zrobisz jak uważasz,ja bym swojemu psu w takiej sytuacji podała "przepychacze",tzn.ziemniaki purre,ryż,suche bułki.

 

NA PEWNO - alcohol nie!

Być może również 'żarłacz' pożarł później cos jeszcze ...

Link to comment
Share on other sites

a dalczego uwazasz ze głodówka to zły pomysł?

wiesz, przyczyn może być mnóstwo łacznie z nowowtworem mozgu i wścićeklizną... nasłuchałam sie dzisiaj tego przez poł dnia. i nie odrzucam. ale zalegająca treść pokarmowa i najprawdopodobnie ten krem przysłaniają wyniki badań i objawów. owszem, w tej treści może być wszystko, od tego czasu naprawde porozgryzała przeróżne rzeczy i nie wykluczam ze mogła coś połknąć z tego. dlatego było rtg i usg. ale i to nie przebiło sie przez tą mase...

a dlaczego nie alkohol? alkohol rozpuszcza tłuszcze. tak od str chemicznej patrząc.

przepychacze jadła. nic nie pomogło, a tresc przepychaczy została wydalona....

naprawde jestesmy w kropce... :..(

Link to comment
Share on other sites

A to gorzej,jak juz 'przepychalas'...Sluchaj,zapytaj,czy psom robi się gastroskopię,nie wydaje mi się,zeby to było niemozliwe,ale nie wiem.

Nowotwór,wścieklizna...?Podstawą do owych diagnoz jest zaleganie dziwnej masy w zołądku I zmiany w zachowaniu?

Gastroskopia wyjaśniłaby wiele I wycinek by poszedł ze ściany I próbki tego czegoś moznaby przeanalizować.

Tak,tłuszcze rozpuszczają się w alkoholu,ale nie wiesz w jaka reakcję "toto"  może wejść I na ile uszkodzić wątrobę I nerki oraz jaką ilością uraczyć psa.

Wydaje mi się,że ten krem z mocznikiem dawno juz powinien sobie 'wyjść'...to chyba nie to...

Sorry,ze tak chaotycznie,ale tak sobie to analizuje pisząc...

a co do głodówki - to na zdrowy rozum - na co miałaby pomóc?Pepsyna z kompanią ;) żarłaby ścianę żoładka,to wszystko...

Link to comment
Share on other sites

no dzisiaj nie dało rady zrobić endoskopii.

no właśnie "toto" jest troche innym kremem niż nivea, daltego jest mozliwe ze zalega tak długo i dziwne reakcje moze wchodzic... dlatego zupełnie nie wiem co robic :(

a pusty żoładek jest potrzebyny do tego by sprawdzić sciany zoładka, dzisiaj było za duzo jedzenia, ktore po takim czasie ok 7 godz w takiej ilosci dalej tam byc nie powinno. wniosek? mozliwe ze przykleja sie to tego "totowego" ktore przykleiło sie do ściany zoładka... a wtedy niefajnie bo moga sie nadrzerki porobic.. dlatego chciałbym to wszystko wywalić

w piz... jak najszybciej, no ale weci jakoś wolą na spokojnie.... a na głodnego nie zezre jej scian zoładka bo dostąła leki osłonowe i siemie właśnie.

ech.... :(((((

a swoja drogą, tez mozliwe ze to zupełnie nie od tego kremu ma takie dziwne objaw a wtedy to juz nawet nie chce myslec...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...