Jump to content
Dogomania

Co to za rasa?


katarzyna18

Recommended Posts

Witam,zaczne od tego ze od jakiegos czasu powaznie myslalam nad kupnem rasowego psa,chcialam zeby to byl labrador duzo o nim czytalam i uwazalam ze bedzie to odpowiednia rasa dla mnie i beda pasowac mu warunki.Chlopak kupil mi "labradora" ,mamy ksiazeczke do niej bo to suczka,w tej ksiazeczce jest tylko data narodzin rasa i data odrobaczenia bez pieczatki tylko podpis.chlopak nie widzial ani matki suczki ani ojca. Zalaczam zdjecia.______Czy to mozliwe ze jest to labrador?____,, Prosze spojrzec na uszy? Ja juz zglupialam kobieta zarzeka sie ze to labrador,mi tymczasem bardziej przypomina cocker spaniela...suczka ma 6 tyg.

Snapchat-7230494505469239001.jpg

Snapchat-6080700932283745958.jpg

Snapchat-1611087536880084616.jpg

Edited by katarzyna18
Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie ma rodowodu - to, to jest kundel
a z wyglądu wygląda na szczeniaka w typie spaniela nawet kolor się zgadza
niech ci postawi rodziców szczeniaka przed tobą to będziesz chociaż wiedzieć na co wyrośnie

A i twój chłopak PŁACĄC tej kobiecie wspiera pseudo hodowle i kupił kundelka :I i 6 tygodniowy szczeniak powinien być jeszcze przy mamie ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nic nie da pokazanie rodziców, pewności mieć nie będziesz, czy to naprawdę oni.

Labrador to nie jest na pewno, ale może wyrośnie na o wiele fajniejszego psa niż labek :) W przypadku kolejnego psa w przyszłości polecam większe przygotowanie i przemyślenie sprawy, ale to nie znaczy, że ta ślicznota jest gorsza od rasowego psa. Niech zdrowo rośnie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie o "rasie".Praktycznie NIE MASZ zadnej wiedzy o opiece wterynaryjnej szczenięcia.Idz czym prędzej do weta - obejrzeć,odrobaczyc,zaszczepić.6 tygodni,to maleństwo narazone na wszystko,co mozliwe.I poczytaj o wychowaniu i zdrowiu szczeniaka.

(bardzo ładny maluch)

A tę ksiazeczkę,ktorą dostałaś możesz wsadzić sprzedającej w...drzwi. !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Możliwe, że Twój szczeniak będzie wyglądał podobnie do mojego Ambera. Oczywiście tak naprawdę nic nie jest pewne, jak napisało wyżej kilka osób, nie wiadomo do końca co z niego wyrośnie. Ale patrząc na te zdjęcia, bardzo przypomina mi mojego psa. Przygarnęłam go ze schroniska, ale podejrzewam, że pochodzi z pseudohodowli. Jest nieco większy od rodowodowego spaniela, ma krótką sierść, charakter najbardziej zbliżony do spaniela właśnie. Na szczęście nie cierpi na "rage syndrom"(choroba psychiczna objawiająca się agresją). Niestety jest ciężko chory: wrodzona torbielowatość nerek. Prawdopodobnie w "hodowli" doszło do skrzyżowania zbyt blisko spokrewnionych ze sobą psów. Jeżeli chcesz zatrzymać psa, koniecznie zrób mu badania.

 

DSC05129.jpg

DSC05382.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...