Jump to content
Dogomania

3 kilogramowa sunia bez jednej łapinki szuka wspaniałych opiekunów. I znalazla, najwspanialszych, kochających ją Ludzi :)


elik

Recommended Posts

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Havanko, to będą tylko dobre zmiany, nie ma innej opcji. 

Wiem, że tak będzie. Jednak rozstanie z ukochanym opiekunem, jest zawsze przykre i bolesne. Ale, wierzę, ze Nutelka szybko przywiąże sie do Elik i nie będzie długo rozpaczać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogusik, wydaje mi się, że te płaszczyki będą akuratne na Nutelkę :-)

Płaszczyk cieplejszy ma 30cm,a p/deszczowy 28cm.Najwyżej będą troszkę nachodzić na ogonecek :) Tak czy owak,jutro ruszą do Polski,a później do elik :)

Piękne zdjęcia malutkiej Nutelki i nie mogę się napatrzyć na tą słodką kruszynkę! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Takie gustowne szeleczki dla Nutelki zakupiłam dzisiaj. Wygodnie się wkłada no i troszeczkę ogrzewają.

20160107_184205.thumb.jpg.0cf0c999522301

Niunia ślicznie wygląda w tych szeleczkach :)

 

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Razem z Nutelką pojedzie posłanko, dwie miseczki, karma sucha i mokra. Malutka dostała też advantix. No i krakowianka będzie paradować niedługo w pięknym płaszczyku :-)) 

Jak widać, Nutelka to posażna panna :) Dziękuję Asiu :)

Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie, gdy kilkanaście minut temu otrzymałam SMSa w sprawie adopcji Nutelci. Wyjaśniłam sytuację, że póki co suni jeszcze ni8e ma u mnie, a poza tym nie tak prędko będzie gotowa do adopcji.

Oczywiście przeprowadziłam małe "śledztwo" no bo skąd już wieści o suni, że będzie u mnie i skąd mój nr telefonu ? Dowiedziałam sie, że w necie jest album suni i mój adres. Poprosiłam o link i proszę :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.890481241066301.1073742280.259591640821934&type=3&uploaded=3

Kto z dogo Przygarnij Psiaka. Nie wiem czy to nick, czy jakaś organizacja :)

Link to comment
Share on other sites

Ud.Nutelkę na fb. Bardzo dobrze,że już wieści o kruszynce poszły w świat.Myślę,że jak tylko rana po sterylce się zagoi,to chyba będzie gotowa do adopcji?Szkoda by było żeby się zasiedziała i uwierzyła,że to już domek "na zawsze" u Ciebie elik.Warto sprawdzać wszystkie zainteresowane niunią domki,bo jak ktoś pokocha od pierwszego...to poczeka ile będzie trzeba! :)

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Bogusik napisał:

Ud.Nutelkę na fb. Bardzo dobrze,że już wieści o kruszynce poszły w świat.Myślę,że jak tylko rana po sterylce się zagoi,to chyba będzie gotowa do adopcji?Szkoda by było żeby się zasiedziała i uwierzyła,że to już domek "na zawsze" u Ciebie elik.Warto sprawdzać wszystkie zainteresowane niunią domki,bo jak ktoś pokocha od pierwszego...to poczeka ile będzie trzeba! :)

Nutelkę czeka jeszcze okres rekonwalescencji po sterylizacji, a potem szczepienia. Myślę, że wcześniej niż za kilka tygodni nie będzie to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

32 minut temu, elik napisał:

Nutelkę czeka jeszcze okres rekonwalescencji po sterylizacji, a potem szczepienia. Myślę, że wcześniej niż za kilka tygodni nie będzie to możliwe.

Elu,to nie jest okres rekonwalescencji po amputacji łapki,tylko zwykły zabieg po sterylce+szczepienia.Oczywiście zrobicie co uważacie za najlepsze dla Nutelki,bacząc na jej stan fizyczny i równie ważny psychiczny,emocjonalny :) Trzymam mocno kciuki za jutrzejszy dzień,aby psinki szczęśliwie dojechały! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

34 minut temu, Bogusik napisał:

Elu,to nie jest okres rekonwalescencji po amputacji łapki,tylko zwykły zabieg po sterylce+szczepienia.Oczywiście zrobicie co uważacie za najlepsze dla Nutelki,bacząc na jej stan fizyczny i równie ważny psychiczny,emocjonalny :) Trzymam mocno kciuki za jutrzejszy dzień,aby psinki szczęśliwie dojechały! :)

Masz rację, to rekonwalescencja po sterylce, a nie po amputacji łapeczki, ale ustaliłyśmy a Asią, że przed adopcją sunię trzeba odrobaczyć, zaszczepić p/wściekliźnie, potem p/chorobom zakaźnym - to dwukrotnie. Odstępy pomiędzy odrobaczaniem i szczepieniami powinny być nie mniejsze niż 2 tygodnie. W sobotę wybieram się z Nutelka do wetki, bo sunia ma zaszytą jakąś siatkę ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, dogadam to jutro z Asią. W każdym razie coś tam :) trzeba usunąć w sobotę, najpóźniej w poniedziałek. Nie będę czekać na najpóźniej. Pojadę w sobotę, czyli jutro, bo już zrobił się nam piątek i to już dzisiaj Nulelcia do mnie przyjedzie :)

Z pewnością nie będę zbytnio odwlekać adopcji, ale sunia musi być do tego gotowa i przede wszystkim musimy znaleźć odpowiedni dla Niej dom :).

Link to comment
Share on other sites

Kubraczek poszedł priorytetem.Nie czekałam na odpowiedź elik.To jest fajny kubraczek,ponieważ nie wymaga zaszywania otworu na łapkę.Można z polaru wyciąć bo jest wzór i jeszcze podłożyć jeden polar czy jakieś sztuczne futerko,kocyk np.na zatrzaski czy rzepy.Zapewne w domu znajdzie się niepotrzebna taka rzecz.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Sunia ma wszystko co potrzeba. Elik jest ze mną w stałym kontakcie, wszystko ustalałyśmy razem. 

Malutka już w drodze do Elik. Oj ciężko się było rozstać.....      

Oj ciężko, ale ważne, że maluszek zmienia miejsce na to jedne z najlepszych!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 8.01.2016o07:33, Anula napisał:

 

O 8.01.2016o13:44, Anula napisał:

Kubraczek poszedł priorytetem.Nie czekałam na odpowiedź elik.To jest fajny kubraczek,ponieważ nie wymaga zaszywania otworu na łapkę.Można z polaru wyciąć bo jest wzór i jeszcze podłożyć jeden polar czy jakieś sztuczne futerko,kocyk np.na zatrzaski czy rzepy.Zapewne w domu znajdzie się niepotrzebna taka rzecz.

 

Anula bardzo, bardzo dziękuję  gif%252520%2525C5%25259Ble%252520serdudz

Maleńka zawitała w moim domu około godz. 13-tej, ale informuje to tym dopiero teraz, ponieważ trzeba było wiele spraw ogarnąć :)

Przywitanie, zapoznanie wszystkich członków rodziny :) Na początek mąż wyszedł z psiakami, żeby Nutlecia mogła swobodnie zapoznać się z całym mieszkaniem. Koteczka, zapewne wielce uradowana, że wreszcie zjawił się ktoś, kto jest mniejszy niż ona, namolnie towarzyszyła Nutelci i usiłowała załapać Jej zapachy. Sunia szybko jednak porzuciła zwiedzanie, na korzyść jedzonka, którego resztki ze śniadanka zwęszyła w misce Binga. I tu skończyła się tolerancja Nutusi. Gdy kotka nadal usiłowała nawiązać z Nią bliższy kontakt, ta w obronie żarełka (w Jej mniemaniu) warknęła tak, że koteczka odskoczyła na sporą odległość i już na stałe utrzymuje bezpieczną odległość. Chyba doszła do wniosku, że z planowanych zabaw pewnie nici :(.

Gdy mąż wrócił z  psiakami, wystawiłam legowisko wraz z sunią na kanapę, żeby czuła się bezpiecznie i żeby mogła patrzyć na psiaki z góry.

Komitet powitalny :)

20160108_135254.jpg.e4b929489616d65920c3
Kotka wychodziła z siebie, żeby Nutelcia zwróciła na nią uwagę :)20160108_143500.jpg.8959e2ede749e386d104
 
 
Nutelcia na swoim :)
20160108_152721.jpg.97385c0fa80bee7ef391
Wklejenie tych kilku zdjęć zajęło mi prawie tyle samo czasu, co zrobienie bazarku :( Wklejam zdjęcia jak dawniej, a robią się wielkie odstępy, albo jedno na drugim się wkleja :(
Teraz kliknęłam tylko raz w Enter, a zrobił się taki wielki odstęp :(  Jak ja będę robiła bazarki :(  :(  :(   I przed i po robią się takie ogromne przerwy. Nawet jak już nie wklejam zdjęć, tylko piszę, też takie odstępy się robią wielgachne :(
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

No cudowna Nutelka. Na kotecka to chyba to legowisko za małe :D Ale jak chce się zakumplować to się jakoś wciśnie do niego.

Komitet powitalny niczego sobie.

 

A ja normalnie zrobiłam bazarki i nie miałam problemu z wklejaniem zdjęć. No coś tam masz nie halo chyba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...