Jump to content
Dogomania

3 kilogramowa sunia bez jednej łapinki szuka wspaniałych opiekunów. I znalazla, najwspanialszych, kochających ją Ludzi :)


elik

Recommended Posts

Mroźne styczniowe popołudnie, schronisko na wschodzie kraju, a w nim...

maleńka, trzykilogramowa sunia bez łapeczki :(

Maleństwo  w boksie ze  szczeniakami, a i tak każdy z nich  co najmniej dwa, albo i trzy razy większy niż sunia.

dfd3584fbcc99abemed.jpg

ffcce0f3b79a6c28med.jpg

 

Po raz pierwszy obaczyłam te zdjęcia w sobotę 2.01.2016 r.

Świadomość, że z pewnością będzie coraz zimniej i maleńkiej  grozi zamarznięcie, że szczeniaczki ciągle głodne, nie dopuszczą Jej do michy, że ciągle skore  do zabawy mogą zamęczyć maleństwo, nie pozwoliła mi normalnie  funkcjonować. Gdzieś tam w podświadomości cały czas miałam złe wizje :(

Postanowiłam działać. Ale bez łańcuszka Ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt, sama nic bym nie zdziałała.

Wielki dzięki Tola i Alaskan malamutte

za zorganizowanie szybkiej sterylizacji i zabranie  suni ze schroniska najszybciej jak było to możliwe.

Sunia już w poniedziałek tj. 4 stycznia była bezpieczna w domu Alaskan malamutte :)
 

Maleńka jutro zawita w moim domu, gdzie bezpieczna i kochana poczeka na swój Dom Stały.

Przez te kilka dni Alaskan Malamutte tak pokochała Nutelkę, że trudno Jej było podjąć decyzję o rozstaniu. Rozważała możliwość pozostawienia Nutelki na stałe. Jednak ze względu na bezpieczeństwo Nutelki - w domu  jest 50 kilogramów malamuta :) - podjęła decyzję o przekazaniu Nutelci pod moją opiekę. 

Alaskan Malamutte - Asia, ufundowała dla Nutelki miesięczne stypendium :) w wysokości 50,00 zł.

Asiu  bardzo serdecznie dziękuję

gif%252520%2525C5%25259Ble%252520serdudz

Obecnie Nutelka ma się świetnie, pod troskliwa opieką Asi dochodzi do zdrowia po zabiegu sterylizacji. Zapewne więcej powie o Nutelci sama Asia.

Zakładam wątek Nutusi, bo chciałabym relacjonować kolejne etapy w Jej życiu, czas oczekiwania na kochających opiekunów.

Liczę na Wasze opinie, pomoc w szukaniu domu i podpowiedzi jak opiekować maleńką, bo dotychczas nie miałam przyjemności mieć pod swoją opieką tak maleńkiego okruszka.

Serdecznie zapraszam do odwiedzania Nutelci

niewinny.gif

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie otrzymanej pomocy finansowej dla Nutelci

Przychody:

.......50,00 zł  -  Alaskan malamutte  -  11.01.2016 r.

.......50,00 zł  -  Alaskan malamutte  -  17.02.

.......21,10 zł  -  elik z bazarku  -  26.02.

==========================================

....121,10 zł

 

Wydatki:

.......82,00 zł  -  opieka wet. po sterylizacji, zastrzyki p/bólowe, antybiotyki, obcinanie pazurków (f-ra 1/01/2016) - 14.01.

.......40,00 zł  -  szczepienie p/wściekliźnie i badanie uszu - paragon - 28.01.

======================

...122,00 zł

 

SALDO:

......121,10 zł

-.....122,00 zł

===============

-..  ..0,90 zł

Bardzo serdecznie dziękuję Alaskan malamutte

za finansowanie opieki weterynaryjnej Nutelci.

merci.gif

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, malagos napisał:

Się melduję - będę kibicowac malutkiej.

Eh, szczęsciara z niej, trafiła do najlepszego dt na świecie :)

Dzięki, zapraszam do częstych odwiedzin i wszelakiej pomocy i porad w polepszaniu życia maleńkiej :)

Zawstydzasz mnie malagosku. Przeca ja nic takiego wielkiego nie robię. Normalka.

Link to comment
Share on other sites

I ja przypędziłam do Nutelki.Jak zobaczyłam zdjęcie jej na wątku zamojskim to od tego momentu myślałam o niej jak pomóc.Myślałam o Hoteliku u Murki ale teraz jestem szczęśliwa,że malunia będzie u elik.Elik szykuj dla kruszynki ubranko,masz jakieś w domu? Jeżeli nie to coś pomyślę i w tym względzie pomogę.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

I ja przypędziłam do Nutelki.Jak zobaczyłam zdjęcie jej na wątku zamojskim to od tego momentu myślałam o niej jak pomóc.Myślałam o Hoteliku u Murki ale teraz jestem szczęśliwa,że malunia będzie u elik.Elik szykuj dla kruszynki ubranko,masz jakieś w domu? Jeżeli nie to coś pomyślę i w tym względzie pomogę.

Witaj u Nutelci :)

Nie mam dla suni odpowiedniego ubranka, bo nigdy taki okruszek nie było mnie na DT. Licytuję na bazarku, alt to jest kubraczek z włóczki, na większe chłody będzie nie skuteczny.

Jeśli mogłabyś, to bardzo proszę pomyśl :) :) Wielkie dzięki :)  Taka malizna potrzebuje ciepłego okrycia w zimie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja u Nutelki.Jutro wysyłam pakę z fantami do Anuli i włożę tam dwa płaszczyki.Jeden ciepły,z chowaną pod kołnierzem pelerynką p/deszczową,a drugi tylko p/deszczowy.Są za krótkie na moją Julikę,więc może skorzysta Nutelka?Paczka powinna dojść pod koniec przyszłego tygodnia.

DSC04758.JPG.ea2991a96dbb77bad47729ebdd2DSC04759.JPG.f9a463aeeeac592196f26626d64DSC04761.JPG.1b83f19dd4aed7ed38ebee93c11DSC04763.JPG.3d30cdf21e18aababa0009bee06

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich. Nutelka słodko śpi sobie obok mnie, otulona ciepłym szalem. Wygrzewa się za wszystkie te mroźne noce, kiedy samotnie wędrowała gdzieś po wsi, a potem ponad trzy tygodnie siedziała w schronisku...To taka malutka kruszynka, bez łapeczki a taką ma wolę życia, Jest bardzo dzielna, potrafi zawalczyć o swoje. Po zabiegu sterylizacji bardzo ładnie dochodzi do siebie, chociaż bardzo ją interesuje, co tam pod tym fartuszkiem jest. Jest pilnowana, w nocy śpi ze mną więc nie ma możliwości rozlizania szwów. Bardzo marznie na dworze, wiec szybciutko załatwia co trzeba i do domciu. Ja ja wynoszę owiniętą w kocyk, w ten sposób nie urażam ranki pooperacyjnej.Opanowałam technikę do perfekcji.Kupiłam jej dzisiaj takie szerokie szeleczki, coś jak kubraczek, bo te paseczki to do niczego. Szeleczki są oczywiście dziewczyńskie, ciemno różowe :-)) Bardzo potrzebne są jej ubranka, Ja dzisiaj coś chciałam kupić ale niestety wszystko za wielkie!! Dla niej potrzeba taki rozmiar S, długość do ogonka to 26 cm. I najlepiej bez rękawków, no chyba, że Elik zaszyje jeden otwór.  Ja mam zdjęcia, zaraz coś postaram się wstawić. ale dużo zdjęć ma Tola, zaraz ja poproszę, aby wstawiła. Nutelka je suchą i okra karmę ale najchętniej to ludzkie jedzenie. Za kawałeczek szyneczki jest w stanie zrobić wszystko.  Jest rozczulająca. Jak nie może wejść na fotel, albo na dworku już nie chce chodzić, to staje, podnosi łebek i patrzy prosto w oczy merdając przy tym ogonkiem. No sama słodycz. zaraz postaram sie wrzucić jakies zdjęcia.  

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witajcie Wszystkie Dobre Duszyczki

  %2525C5%25259Ble%252520dwa%252520serca.g

Ogromnie Wam dziękuję, że jesteście, że tak serdecznie i życzliwie przyjęłyście maleństwo :)

Bardzo dziękuję za ofiarowane kubraczki :) Ponieważ kruszynka przyjedzie do mnie dopiero jutro, to może Alaskan malamutte wybierze, który/które będą najodpowiedniejsze. Myślę, że maleńkiej przydałby się ciepły kubraczek, ale także i taki tylko przeciwdeszczowy.

Kubraczki, jak i wszystko inne, co dostanie sunia, zabierze z sobą do DS :)

Patrzę na zdjęcia, które wkleiła Alaskan malamutte i już kocham maleństwo <3

Link to comment
Share on other sites

Dotarłam tutaj i ja - cudowna maluszka pod cudowna opieką Cioteczek z dogo - lepiej nie mogła trafić!

 U Alaskan malamutte ma jak w bajce, ale u elik będzie miała podobnie :)

Przy takich Cioteczkach Nutelka nie zginie ;)

Po tych wszystkich ciężkich chwilach malutka miała jednak sporo szczęścia - dziękuję !!!

A to Nutelka jeszcze bez fartuszka

P1190935.JPG.26b7d036850cb52f4c073d11a73

P1190939.JPG.ba1e5679d969971c5bd8fd2bd15

P1190965.JPG.ef088a56b5295f63acf6ef10c13

P1190971.JPG.b860d79f43de1371a107735a96b

P1190932.JPG.b98b105027e5fb5f6e27729ad44

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...