Jump to content
Dogomania

spacer z Twoim psem


Atys

Recommended Posts

Cześć, pytanie dość kontrowersyjne ale czy podzieliłbyś się swoim psem?

 

Niestety nie każdy go mieć może (ja np. jestem dużo w podróżach związanych z pracą)  ale moje dzieci marzą o psie. 

 

Czy dalibyście swojego psa pod opiekę osobie, ma doświadczenie i darzy psiaki miłością aby wyprowadził psa i się z nim pobawił podczas gdy Wy nie macie na to zawsze czasu???

 

Może ktoś by się znalazł chętny z Bemowa w Warszawie, kto by wszedł w taką spółdzielnię.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To spacer, czy podzielenie się psem ?

Bo od spacerów, to mamy osobny zawód wyprawadzaczy psów... i tak, gdybym z jakiegoś powodu nie mogła z psem wyjść, to zatrudniłabym taką osobę i uczciwie jej za pracę zapłaciła. 
Jeśli to miałby być "pies na spółę", to nie. Pies to złożone, wysoce rozwinięte zwierze, posiadające świadomość, swój niepowtarzalny charakter, problemy psychiczne .. błędy wychowawcze zostają z psem na długo i ciągną się jak smród. Szkoda mieć później pretensje do siebie nawzajem za to, że pies ma jakiś problem, albo co gorsza, w różny sposób jednocześnie, próbować ten problem zlikwidować.

No i jest jedna ważna kwestia. Pies nie jest dla dzieci, może się jedynie razem z nimi wychowywać. Jednak kiedy dorosły nie ma czasu, to nie ma co sobie zawracać głowy. 

Link to comment
Share on other sites

Tia, najlepiej odciac sie od wszystkich problemow i spijac sama smietanke. W zyciu bym nie dala psa komus, kto sobie chce pieska wyprowadzic, bo lubi pieski i ladna pogoda jest to w sumie czemu nie wyjsc z psem. Mozna isc do schroniska i tam psy wyprowadzac w ramach wolontariatu.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, pytanie dość kontrowersyjne ale czy podzieliłbyś się swoim psem?

 

Niestety nie każdy go mieć może (ja np. jestem dużo w podróżach związanych z pracą)  ale moje dzieci marzą o psie. 

 

Czy dalibyście swojego psa pod opiekę osobie, ma doświadczenie i darzy psiaki miłością aby wyprowadził psa i się z nim pobawił podczas gdy Wy nie macie na to zawsze czasu???

 

Może ktoś by się znalazł chętny z Bemowa w Warszawie, kto by wszedł w taką spółdzielnię.

 Dla mnie nic w tym nie ma kontrowersyjnego. Jeżeli jest to ktoś, kto naprawdę zna i kocha psy(po sprawdzeniu, czy rzeczywiście tak jest i czy mogę mu w pełni zaufać) - pewnie bym się zgodziła. Nie dlatego, że nie mam czasu dla psa (bo mam), ale dlatego, że takie kontakty z innymi ludźmi, bywają korzystne nie tylko dla Nich, ale i dla psa. Oczywiście, pierwsze spotkania/spacery, powinny być wspólne. Ktoś mi kiedyś powiedział, że w którymś z państw zachodniej Europy, już od dłuższego czasu są ludzie, którzy przyjaźnią się z czyimś psem, lub kotem, bo własnego (z różnych powodów), mieć nie mogą . Niestety, nie mieszkam w Warszawie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O 22.12.2015o22:11, cavecanem napisał:

Anja bym dała ogłoszenie, bo zdarza się że ludzi nie stać na wyprowadzaczy i rozpaczliwie szukają kogoś kto dla samej przyjemności wyszedłby z ich psem. Bo np długo pracują, a pies potrzebuje jednak wyjść i choćby się wysikać

Tu przykład takiej wyprowadzaczki z ogłoszenia - dla berneńczyka. Jak widać, piesek bardzo zadowolony ze spaceru po Fortach Bema.

hu4rk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...