Jump to content
Dogomania

Amis i Amon czekają na odpowiedzialne domy


Recommended Posts

Amis i Amon to dwa młode psiaki czekające na swoje wymarzone domy w psim hoteliku na Podlasiu.

 

Wizualnie są do siebie bardzo podobni, lustrzane odbicia wyczekujące swego szczęścia.

 

Amisa wypatrzyłam pod sklepem w Zabłudowie - z wywiadu wynikało, że koczował tam już od jakichś dwóch miesięcy (czyli całe wakacje...), ludzie go dokarmiali, głaskali, ale nikt nie zdecydował się na przygarnięcie go do swego domu. Zabrałam go do Białegostoku, wyszorowałam w wannie, czyściutkiego umieściłam w domu tymczasowym, odrobaczyłam, zaszczepiłam, zabezpieczyłam od pcheł i kleszczy, a po jakichś dwóch tygodniach przeniosłam do psiego hoteliku - tam został wykastrowany.

I w zasadzie wszystko z nim ok, jest piękny, mądry, kochający cały świat, jest wulkanem energii, żywym srebrem, psem idealnym, marzeniem.

Mimo to już raz wrócił z adopcji - u pana domu uaktywniła się alergia...

 

12391873_1117077001636057_63831884292994

 

Amon to psiak zabrany ubiegłej zimy ze Starosielc - biegał tam razem z grupką innych bezdomnych psiaków. Jedni te psy dokarmiali, inni narzekali, że zdziczałe stado obszczekuje ludzi broniąc swego terytorium. Leciały za nimi kamienie, dzwoniono po schroniskach, na nieogrodzoną posesję, na którą najczęściej zaglądały psiaki, ktoś nawet podrzucił zabitego kota - i puścił plotkę, że psy są agresywne i to one zrobiły kotu krzywdę.

Złapanie Amona nie było łatwe, wiał na widok człowieka ile sił w łapach, dopiero przy pomocy pań dokarmiających udało się go zamknąć na jednej z posesji i złapać.

Był przerażony, ślinił się, trząsł, rzygał, ledwie oddychał ze strachu.

Bałam się o niego bardzo mocno, zawiozłam do hoteliku i nie wiedziałam co będzie dalej.

Okazało się, że wystarczyła odrobina cierpliwości i serca, poczucia bezpieczeństwa, by z przerażonego uciekiniera i osiedlowego "dzikiego" szczekadła, wydobyć wpatrzonego w opiekuna miziaka, który kocha głaski, przytulanie i lizanie wszystkich po twarzach.

 

Amon też jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. I też czeka na odpowiedzialny dom.

 

10923503_924483587562067_322755419095287

 

obaj mają swoje wydarzenia na fb:

Amis - https://www.facebook.com/events/860679683956632/

Amon - https://www.facebook.com/events/626670290794658/

Link to comment
Share on other sites

doris66 zgodziła się mi pomóc i utworzyła bazarek z psimi przysmakami - całkowity dochód pomoże w leczeniu jej podopiecznej, suni Rity, a także wesprze finansowo hotelowanie Amisa i Amonka

doris - dziękuję.

 

wszystkich, którzy chcieliby kupić swoim pupilom pyszne, ręcznie robione, psie przysmaki, i którzy chcieliby przy okazji pomóc w ten sposób psiakom w potrzebie - zapraszam serdecznie na zakupy:

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/334140-psie-ciasteczka-w-wersji-%C5%9Bwi%C4%85tecznej-zapraszam/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...