Jump to content
Dogomania

Hurrraaaa!!!!!! Kapselek ma dom !!!!! :) Ogromnie Dziękujemy za kciuki i wsparcie :*


Recommended Posts

1 godzinę temu, Martika&Aischa napisał:

Dziewczynki podpowiedzcie proszę gdzie można jeszcze pokazać naszego Kapselka ? :(

Marticzko. Zulka kiedyś była zgłoszona przez Tolę do miesięcznika Przyjaciel Pies.

Teraz już PP nie ukazuje się w wersji papierowej, a tylko elektronicznej.

O szczegóły najlepiej zapytaj Tolę.

Ja jestem w Kapselku zakochana i nie mogę zrozumieć, czemu on ciągle nie ma DS

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Gabi79 napisał:

Marticzko. Zulka kiedyś była zgłoszona przez Tolę do miesięcznika Przyjaciel Pies.

Teraz już PP nie ukazuje się w wersji papierowej, a tylko elektronicznej.

O szczegóły najlepiej zapytaj Tolę.

Ja jestem w Kapselku zakochana i nie mogę zrozumieć, czemu on ciągle nie ma DS

Gabi kochana bardzo Ci dziękuję. Napiszę do Toli bo myślę że warto spróbować. Dziękuję :* 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2017 o 18:50, Gabi79 napisał:

Marticzko. Zulka kiedyś była zgłoszona przez Tolę do miesięcznika Przyjaciel Pies.

Teraz już PP nie ukazuje się w wersji papierowej, a tylko elektronicznej.

O szczegóły najlepiej zapytaj Tolę.

Ja jestem w Kapselku zakochana i nie mogę zrozumieć, czemu on ciągle nie ma DS

Gabi kochana kilka dni temu napisałam do Toli i czekam na odpowiedź i podpowiedź jak zamówić takie ogłoszenie :) 

Rozmawiałam dziś z Emiś, że wpłata za hotelik za miesiąc lipiec się opóźni ze względu na brak funduszy. Ja w niedzielę rano wyjeżdżam na 2 tygodniowe wczasy, ale jak wrócę postaram się pożyczyć aparat i dokończyć bazarek dla naszego Kapselka. Niestety z pieniążkami u chłopaka krucho :( 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, kiyoshi napisał:

Martika moim zdaniem trzeba sie skupic na robieniu mu ogloszen bo opiekun Kapselka powinien nad tym czuwac

Zeny byly aktualne i wyrozniane

Niedlugo minie 2 lata jak mlody zdrowy adopcujny pies siedzi w hoteliku

kiyoshi kochana czyli  wykupić Kapselkowi ogłoszenia z wyróżnieniem ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Martika&Aischa napisał:

kiyoshi kochana czyli  wykupić Kapselkowi ogłoszenia z wyróżnieniem ? 

Martika Ty jestes opiekunka Kapsla i powinnas tak dzialac zeby jak najszybciej znalazl dom

Nie wiem co powinnas tylko dziwi mnie ze przez tyle miesiecy nic sie u Kapsla nie dzieje poza wpisami kto wplacil deklaracje

I nie taki byl cel tego watku?

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, kiyoshi napisał:

Martika Ty jestes opiekunka Kapsla i powinnas tak dzialac zeby jak najszybciej znalazl dom

Nie wiem co powinnas tylko dziwi mnie ze przez tyle miesiecy nic sie u Kapsla nie dzieje poza wpisami kto wplacil deklaracje

I nie taki byl cel tego watku?

kiyoshi wyjaśnię w takim razie jeszcze raz :  nie ja jestem opiekunem Kapselka tylko Fundacja Arkadia.

My z yolanovi po śmierci ślepka Maciusia  postanowiłyśmy pomóc dziewczynom w utrzymaniu Kapselka i wyciągnąć go z Punktu Przetrzymań w Pszczynie! Zadeklarowałyśmy, że pomożemy w opłacie hoteliku z czego się oczywiście wywiązujemy jak tylko możemy. Dodatkowo Kapselek miał sporo ogłoszeń w internecie ( sama je również robiłaś - za co bardzo dziękuję). Dodatkowo miał również ogłoszenia w Dzienniku Zachodnim. Zazwyczaj w wydaniach świątecznych. 

Ze wszystkich ogłoszeń odzew był znikomy !!! 3-4 telefony od grudnia 2015 r. ??? 

A teraz kończę bo nie lubię wchodzić w pyskówki! 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2017 o 08:15, Avilia napisał:

Drogie dziewczyny,

jako zawodowy behawiorysta chciałabym Wam pokrótce przedstawić co się dzieje w głowie psa po każdej zmianie miejsca (pies po 2 miesiącach przebywania w danym miejscu staje się "rezydentem", traktuje dane miejsce jak swój dom, a ludzi opiekujących się nim - jako swoją rodzinę). Każda zmiana miejsca i odebranie psu tego co znał i kochał wiąże się z traumą. Psu nie wytłumaczymy, że jedzie do nowego domu (np adopcja), do lepszych warunków (np dom tymczasowy). W przypadku psów z zaburzeniami jakimikolwiek (Kapsel ma zachowania kompulsywne - szczekanie, lizanie, na razie jedynie popada w ekscytację, ale ekscytacja może przerodzić się we frustrację, a frustracja w zachowania uznawane za agresywne) wiąże się zazwyczaj z pogłębieniem problemu co może jeszcze bardziej utrudnić przyszłą adopcję i co najważniejsze - przyniesie psiej głowie więcej szkody niż pożytku. Nie wiemy co ten pies przeszedł zanim trafił do Punktu ale sądząc po zachowaniu super życia nie miał. Dlatego zawsze bardzo ubolewam nad tym jak widzę, że psy są przerzucane z miejsca na miejsce, "bo przecież tak dobrze to znoszą", ale czy na pewno? Oczywiście, że nie. Dla psa to trauma, która pozostawia na ich psychice pewne piętno, które może się objawiać wszelkimi zachowaniami niepożądanymi. To, że na razie nie udało się znaleźć Kapslowi nowego domu nie wynika z tego, że przebywa w złym hotelu, po prostu jeszcze nie trafił na osobę, która się w nim zakocha bezgranicznie. Dlatego uważam, że jedyną zmianą miejsca jaka powinna w jego życiu nastąpić to wyjazd do domu stałego. Dlatego proszę, błagam o zwracanie większej uwagi na zdrowie nie tylko fizyczne psa, ale również i psychiczne, które są ze sobą nierozerwalnie związane! 

 

Kapsel ma się u Emiś bardzo dobrze, Emilka ma ogromną wiedzę na temat psów i nie pobiera od nas dodatkowych opłat za pracę nad zachowaniem psa. Emiś ufam w 100%, jest jednym z 3 hoteli z którym współpracujemy od wielu lat, jest blisko więc w każdej chwili możemy do niej podjechać i skontrolować warunki. Zawsze gdy cokolwiek dzieje się z jakimkolwiek naszym psem - Emilka do mnie dzwoni bez względu na porę. Zawsze jest w pełnej gotowości by jechać do weterynarza - również bez względu na porę. Niestety jest niewiele takich hoteli. Przez 5 lat naszej działalności kilkakrotnie odbieraliśmy na cito psy z hoteli, które były super, a potem super przestały być i stały się super zarobkiem. Kapsel jest przez nas cały czas ogłaszany, umieszczany w gazetach z którymi współpracujemy (Gazeta Pszczyńska, Głos Pszczyński, Echo Miasta, Gazeta Beskidzka, Dziennik Zachodni) widnieje na stronach naszych sponsorów, na naszej stronie i fb.  Zresztą tak jak Martika napisała - Kapsel jest pokazywany odwiedzającym hotelik Emiś, bo niejednokrotnie i mi Emilka mówiła, że ktoś był i go pokazywała. 

 

Jesteśmy opiekunem prawnym Kapsla i za niego w pełni odpowiadamy (= np. jeżeli kogoś pogryzie to winą zostaniemy obarczeni my, jako właściciele - nie dogomaniacy). Tak jak napisała Martika - zanim Kapsel został wyciągnięty z Punktu umówiliśmy się, że utrzymanie Kapselka w hotelu leży po stronie dziewczyn, a my opłacamy karmę, leczenia, profilaktykę, odpowiadamy za wszelkie kontrole przed i po adopcyjne, podpisujemy dokumenty adopcyjne, . Domu szukamy wspólnie. Dlatego też - proszę byście się nie obrażały - ale nie wyrażamy zgody na przeniesienie Kapsla do innego hotelu z w/w powodów. 

celem przypomnienia. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

Marticzko moja deklaracja stala dla Kapselka jest wazna do konca tego roku

Przykro mi ale mam ciezka sytuacje finansowa ostatnio 

Rozumiem i bardzo dziękuję za okazaną pomoc, która jest i była dla nas ogromnym wsparciem. Dziękuję w imieniu Kapselka i swoim. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...