Jump to content
Dogomania

Czesanie psa zimą


Orzełek

Recommended Posts

Zauważyłem dziś, że mojemu rottkowi, mieszkającemu na zewnątrz podczas czesania wychodzi intensywnie podszerstek. Nie tak, jak w okresie wiosennego linienia, ale sporo więcej nż ostatnio. Zastanawiam się czy nadal go czesać, czy warto na zimę usuwać mu te włoski, a może zmienić sprzęt.Używam czegoś takiego jak poniżej oraz rękawicy gumowej.

 

[attachment=19544:$_3.JPG]

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, że na zimę psy zrzucają podszerstek u mojego psa identycznie, mieszka w domu ale bardzo dużą ilość godziń spędza na dworze, golden podszerstku ma pod dostatkiem co z tego jak większość wypadła.

Sierść która wypada jest martwa więc trzeba to wyczesywać, jeżeli nie wyczeszesz psa będzie swędziało i będzie się drapał.

Dziś wydarłam wiadro włosów, zima idzie a tu takia dziwna reakcja :(

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem dziś, że mojemu rottkowi, mieszkającemu na zewnątrz podczas czesania wychodzi intensywnie podszerstek.


No i dobrze - wychodzi mu podszerstek letni. Jego miejsce zajmie podszerstek zimowy.

 

Używam czegoś takiego jak poniżej oraz rękawicy gumowej.


To coś (zgrzebło) nadaje się dla konia, a rękawica gumowa dobra jest do poklepania psa po dupie.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...