Jump to content
Dogomania

Pies nie potrafi sie soba zajac


Mopsinka

Recommended Posts

Hej, mamy 7 mies mopsa, na pozor wcale nie spokojny i leniwy pies bo jakby mogl biegal by cala dobe. No wiec nie pracuje i nie pracowalam kiedy wzielismy psa wiec jestem praktycznie prawie caly czas w domu. Teraz mam tymczasowa prace i jestem zajeta raportami, z tym ze pracowac nie moge bo pies ciagle prosi o uwage, jak nie przynosi patyki to zabawki to kosci do gryzienia i chce zbey mu trzymac...nasz plan dnia sie nie zmienil :

 

8.00 budzi na toalete wiec krotki spacer przed praca z mezem

9.00 ja wstaje i zaczyna prosic o zabawe, uwage

12.00 idziemy na gdzinny spacer po ktorym bawimy sie zaleznie od pogody do 1 godz w ogordku

13.00 - 14.00 pies spi

14.00 pies sie budzi i zaczyna domagac sie uwagi przynosi rzeczy, lize po nogach, znosze to cierpliwie pracujec ile sie da 

15.30 wychodze z psem bo juz nie moge wytrzymac jego krecenia sie, siedzenia i wpatrywania we mnie jak ciele malowane znow godzinny spacer

 

jak ma dobry dzien a ja szczescie to po spcerze zasypia i jest malo aktywny juz do rana, jak nie to po spacerze nadal chce sie bawic i meczy czlowieka i ok 18.00 zasypia i jest zoombie wiec mza widiz go zwykle jako spokojnego i spiacego pieska

 

ehh jakie sporady??

 

Link to comment
Share on other sites

Jak Ci szczeniak śpi od 18 do 8 rano to zazdroszczę, macie mega spokojnego psa :P A już od 15? WOW

 

Psiak zostaje czasami sam w domu? Uczyłaś go zostawania samego? Próbuj może zamykać się w innym pokoju, najpierw na chwilę i stopniowo wydłużaj ten czas, wchodząc z powrotem do psa tylko wtedy, kiedy jest spokojny - nauczysz go tak odrobiny samodzielności, przebywania samemu. Możesz mu dawać kiedy jesteś zajęta wypchanego konga, kość czy jakiś suszony przysmak, żeby się sobą zajął.

Link to comment
Share on other sites

ludzkie dzieci to dopiero potrzebują uwagi ;-).

Masz dziecko w domu. tyle, ze psie. książki nie poczyta, rysowac nie będzie. potrzebuje gdzies energię zrzucać, ktorej - jak to dziecko, trochę ma ;-).

 

a mrzewińska - jakakolwiek ksiażeczka (takie broszury z serii hobby)  -zwłaszcza, wydaje mi się warto przeczytać 1. zdaniem psa i 2. po drugiej stronie smyczy - szybko się czyta, meeega ciekawe i oczy ci otworzy że hoho. a tanie w dodatku... koniecznie kup! i to obydwie :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...