Jump to content
Dogomania

Pies zjada ptasie kupy


bigjack

Recommended Posts

Siemka.

 

West 5 miesięcy. W pierwszych tygodniach jadł swoje kupy w domu, ale mu przeszło. Na spacerze swoimi, ani innymi psimi nie jest zainteresowany. Niestety zajada się ptasimi. Jest to uciążliwe bo nie potrafi iść normalnie, tylko wywąchuje ptasie kupy i w sekundę je wcina. Za każdym razem mówię "NIE!" oraz lekko odciągam go, oczywiście i tak sporo zjada, bo ciężko upilnować każdą.

 

Karma britcare puppy lamb, do tego dostaje rumen tabsy i kompleks wit b. Help

 

 

Link to comment
Share on other sites

Surowe mięso może nie rozwiązać problemu, ponieważ moje jedzą surowe a Salma i tak uwielbia gówna kocie i ludzkie i NIC nie działa. Także pozostaje Ci się albo przyzwyczaić albo unikać miejsc gdzie można ptasie gówna spotkać :)  no raczej wszędzie nasrane przez ptaki nie jest tylko w wybranych miejscach. 

Link to comment
Share on other sites

bigjack, mi weterynarz mówił, że robaki = zaburzenia w układzie trawiennym .. co może powodować właśnie żarcie odchodów. A że Lilo była bardzo zarobaczona, niedożywiona. zakleszczona i w ogóle kupa nieszczęścia, to porządne odrobaczanie, rumen tabs i dobre żarcie dość szybko dały efekty - kocia kuweta przestała być interesująca. 

Link to comment
Share on other sites

Także pozostaje Ci się albo przyzwyczaić albo unikać miejsc gdzie można ptasie gówna spotkać :) 

 

Ku pamięci:

 

także - również

tak że - w taki sposób, że

 

i podstawówkowe:

 

Zdania podrzędne - wprowadzane tu przez wyrazy "albo", "gdzie" - oddzielamy przecinkiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja podawałam suszone żołądki - zalecane przy takich właśnie problemach. Pies uzupełnia niedobory, a i korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowej flory jelit. Mogą posłużyć jako nagroda, zabawka, tyle że śmierdzą niemiłosiernie, dla nas ludzi, ale nie dla psa. Dostępne w sklepach zoologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Żwacze, Moor Liquid, mieszanki ziół. Zerknij na dział suplementy - żołądek i trawienie w Zooplusie. Robaki - nie lekceważyłabym tego tropu, zwłaszcza że to szczeniak. Warto najpierw zbadać kał, po pierwsze żeby ustalić czy w ogóle są (nadużywanie preparatów na odrobaczenie nie jest dobre), jeśli są to jakie, a więc po który preparat sięgnąć.

 

Co do karm - Ryss ma sporo racji, w przemysłówkach jest chłam, ale nie ma co dramatyzować - dobre też można dostać. Wszystko jest kwestią chęci, wnikliwości, tzw. wiedzy ogólnej i budżetu. Ja karmię suchym, ponieważ nie znam się na bilansowaniu psiej diety, więc w moim wykonaniu "karmienie naturą" byłoby czymś w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Link to comment
Share on other sites

Żwacze, Moor Liquid, mieszanki ziół. Zerknij na dział suplementy - żołądek i trawienie w Zooplusie.


To wszystko prawda, Furie, ale... Jeśli trafimy na egzemplarz, który zjada ptasie kupy nie dlatego, że brakuje mu żwaczy - ale dlatego, że lubi tak, jeśli trafimy na egzemplarz, który z lubością tarza się w kocich kupach nie dlatego, że nie dostał Moor Liquid na śniadanie - ale dlatego, że lubi tak, jeśli trafimy na egzemplarz, który wytapla się w każdej kałuży (a im bardziej błotnista, tym lepsza) nie dlatego, że ziółek wieczorem nie popił - ale dlatego, że lubi tak, jeśli więc mamy takie szczęście, że Bóg nas pokarał psim egzemplarzem, który lubi tak - to nie pomoże nic. W świecie automobilistów znane jest powiedzenie w przypadkach, gdy jakiś model auta trapi usterka, którą nie sposób wyeliminować i trzeba z tym żyć: ten typ tak ma!

 

Ja karmię suchym, ponieważ nie znam się na bilansowaniu psiej diety, więc w moim wykonaniu "karmienie naturą" byłoby czymś w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek".


Reklamowy slogan o zbilansowanych w 120. procentach suchych kozich bobkach - w opozycji do "niezbilansowanego" naturalnego psiego jedzenia - to tylko merketingowe pranie mózgu. Psi organizm doskonale sam sobie zbilansuje wszystko, jeśli będziesz go karmić tym, czym się karmią dotąd dzikie psowate i czym były karmione od tysiącleci psy domowe: surowym mięsem i kośćmi. Bo w czystym surowym mięsie - w różnych jego odmianach - i kościach jest prawie wszystko, co psu do szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności jest potrzebne: budulec, witaminy i mikroelementy. Tę niewielką resztę do "wszystko" pies spokojnie znajdzie przy naszym stole.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To wszystko prawda, Furie, ale... Jeśli trafimy na egzemplarz, który zjada ptasie kupy nie dlatego, że brakuje mu żwaczy - ale dlatego, że lubi tak, jeśli trafimy na egzemplarz, który z lubością tarza się w kocich kupach nie dlatego, że nie dostał Moor Liquid na śniadanie - ale dlatego, że lubi tak, jeśli trafimy na egzemplarz, który wytapla się w każdej kałuży (a im bardziej błotnista, tym lepsza) nie dlatego, że ziółek wieczorem nie popił - ale dlatego, że lubi tak, jeśli więc mamy takie szczęście, że Bóg nas pokarał psim egzemplarzem, który lubi tak - to nie pomoże nic. W świecie automobilistów znane jest powiedzenie w przypadkach, gdy jakiś model auta trapi usterka, którą nie sposób wyeliminować i trzeba z tym żyć: ten typ tak ma!

Albo egzemplarz, który ma silnie zakorzenione jakieś zachowanie, u którego głód = znajdź sobie coś do jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ciekawa1992

Nie chce nic insynuować, ale słyszałam że pewien ryss forsował teorie że zjadanie kup psich przez ludzi pozytywnie na nich wpływa co podobno opiera na własnym doświadczeniu, no cóż śledząc jego wypociny na tym forum mam odmienne na ten temat zdanie:/

Link to comment
Share on other sites

Nie chce nic insynuować, ale słyszałam że pewien ryss forsował teorie że zjadanie kup psich przez ludzi pozytywnie na nich wpływa co podobno opiera na własnym doświadczeniu, no cóż śledząc jego wypociny na tym forum mam odmienne na ten temat zdanie:/

 

Ciekawa1992 - poszło zgłoszenie do administracji Dogomanii, iż rozpowszechniasz na forum  nieprawdziwe wiadomości o innym użytkowniku Dogomanii, które mogą poniżyć go w opinii publicznej (przestępstwo pomówienia). Jeżeli Admin forum nie ukróci tu Twoich, Ciekawa1992, haniebnych praktyk, to rozważę wystąpienie na drogę prawną przeciwko Tobie. Żarty się skończyły. A jeżeli myślisz, że jesteś anonimowa w sieci, to się mylisz.

Link to comment
Share on other sites

Guest Obiektywna

Ciekawa1992 - poszło zgłoszenie do administracji Dogomanii, iż rozpowszechniasz na forum  nieprawdziwe wiadomości o innym użytkowniku Dogomanii, które mogą poniżyć go w opinii publicznej (przestępstwo pomówienia). Jeżeli Admin forum nie ukróci tu Twoich, Ciekawa1992, haniebnych praktyk, to rozważę wystąpienie na drogę prawną przeciwko Tobie. Żarty się skończyły. A jeżeli myślisz, że jesteś anonimowa w sieci, to się mylisz.

 

Uuuu sporo czasu zajmie ci szukanie wszystkich moich postów, mam nadzieję że te twoje strachy na lachy są realne a nie kolejne wypociny z twojej strony, jesteś zbyt słaby starcze by ze mną walczyć

Link to comment
Share on other sites

Uuuu sporo czasu zajmie ci szukanie wszystkich moich postów, mam nadzieję że te twoje strachy na lachy są realne a nie kolejne wypociny z twojej strony, jesteś zbyt słaby starcze by ze mną walczyć

 

Wcale to dużo czasu nie zajmie ;) Jakieś 2 sekundy i mamy wszystkie Twoje posty jak na dłoni :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Obiektywna

Wcale to dużo czasu nie zajmie ;) Jakieś 2 sekundy i mamy wszystkie Twoje posty jak na dłoni :P

 

Uuuuu to szybko ja dostałam banika na tamte konto i nie mogę ich pooglądać a chętnie bym się przy nich pomasturbowała:/

Link to comment
Share on other sites

Uuuuu to szybko ja dostałam banika na tamte konto...


Brawo - Vive la Administration!  Czas na Obiektywną - pkt II.Użytkownicy regulaminu forum:

 

1. Konto
a) Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na forum. Używanie jednocześnie dwóch kont jest zabronione i grozi usunięciem obydwu. Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina. Jeżeli korzysta się z czyjegoś konta (w przypadku posiadania jednego komputera) należy podpisać się własnym nickiem lub inicjałami.
c) Gdy zachodzi podejrzenie, że konta zostały założone po to, aby łamać regulamin lub wprowadzać zamieszanie będą usuwane bez ostrzeżenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...