Jump to content
Dogomania

Pies tatusiem


Bronia

Recommended Posts

Pies moich rodziców został tatusiem i mój ojciec ma dylemat - czy jak będzie brał jednago szczeniaka, to powinien zwrócić kasę za szczepienia itp. czy nie? Możecie coś podpowiedzieć, bo on ma z tym straszny problem... :lol:

Zwrócić kasę za szczepienia ? To byłby drobiazg. W grę wchodzą alimenty ... :wink:

A tak poważnie, to takie szczegóły ustala się między hodowcami zanim ich pupile staną się rodzicami. Jeśli nie było żadnych ustaleń to myślę, że nie, albowiem pierwsze szczepienie tak czy owak należy do hodowcy suki i wykonywane jest zanim szczenięta osiągną wiek "do oddawania".

Pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

podczepie sie pod temat, bo nasunelo mi sie pytanie... moze glupie, ale kto pyta, nie bladzi :oops:

jesli wlaciciel reproduktora dostaje za krycie szczeniaka, to jaki jest przydomek hodowlany tego malucha? na rozum wydaje mi sie, ze tak jak pozostalych z miotu - czyli przydomek hodowli, z ktorej pochodzi suka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']...
jesli wlaciciel reproduktora dostaje za krycie szczeniaka, to jaki jest przydomek hodowlany tego malucha? na rozum wydaje mi sie, ze tak jak pozostalych z miotu - czyli przydomek hodowli, z ktorej pochodzi suka?[/quote]
Prawie dobrze Ci się zdaje... ale nie do końca. :roll:

Reproduktor przy w swoim imieniu rodowodowym wprawdzie ma przydomek hodowlany, ale jest to przydomek hodowli, z której sam pochodzi i nie przenosi go na swoje dzieci.
Właściciel reproduktora nie jest hodowcą, chyba że posiada również sukę hodowlaną, a co za tym idzie jego hodowla ma własny przydomek, ale i wówczas nie ma ona zastosowania w opisanym przez Ciebie przypadku.
Tak więc otrzymany za krycie maluch będzie miał przydomek hodowli, w której "mieszka" jego mamusia.

Ale chcąc być precyzyjnym, wyjaśnię dlaczego napisałem "mieszka", i że "prawie dobrze Ci się zdaje"?
Twoje stwierdzenie: [i]"...czyli przydomek hodowli, z której pochodzi suka?" [/i]jest nie do końca prawdziwe i należałoby je nieco uściślić, albowiem [b]suka najczęściej pochodzi z jeszcze innej hodowli[/b], z której została na ten przykład kupiona. W nowym domu dorastała i zdobyła "punkty" niezbędne do licencji hodowlanej (wystawy, testy itp.). Tak więc, mimo, że ma ona w rodowodzie przydomek hodowli, z której sama pochodzi to jej dzieci będą nosić przydomek hodowlany przypisany do jej obecnego właściciela, czyli przydomek hodowli, w której "mieszka", i w której na Świat przyszły małe szczeniaczki.

Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

Baskomaniak dzieki :D
mialam na mysli dokladnie to, co opisales, tylko poszlam na skroty i wprowadzilam zamieszanie :wink: przy czym namieszalm i sobie w glowie, bo to oczywiste, ze posiadanie reproduktora nie musi sie rownac posiadaniu wlasnej hodowli... co czyni moje pytanie kompletnie bezsensownym. tak to bywa, jak czlowiek zamiast spac siedzi i glowkuje :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...