Jump to content
Dogomania

Proszę o poradę


Recommended Posts

Mąż "napalił się" na owczarka środkowoazjatyckiego. Podoba mu się ten z aukcji:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5715131393&ref=last-visited

Ja ekspertem nie jestem, ale jak dla mnie ten piesek jest nieco skundlony z wyglądu i chciałabym usłyszeć opinię ludzi, którzy są w tym ekspertami. Czy Waszym zdaniem to jest prawdziwy azjata i czy warto kupować od tego pana? Czy to może być pies z rodowodem? Na co zwrócić uwagę oglądając go?

Będę wdzięczna za uwagi.

Link to comment
Share on other sites

pierwsza rzecz nic nie piszą o matce-pewnie rodow.nie ma.cena też jest zastanawiająca.raczej szczeniaki z rod. fci nie chodza po 700 tylko więcej.fakt-są różne "typy",ja mam psa niskiego,krępego z dłuższym włosem-mogę ci  jeśli chcesz wkleic fotę do porównania.

a moze chcecie adoptowac? polecam adopcje azjaty na FB albo od innych "prywatnych"ludzi(też z FB)

Link to comment
Share on other sites

Z chęcią adoptowalibyśmy Azjatę tyle, że naprawdę młodego (myślę, że do 8 miesięcy) z powodu, iż mamy malutkie dzieci i chcemy aby rósł z nimi. Jest jednak trochę obawa co chyba wynika z charakteru tej rasy, że dorosły pies ma już swoje nawyki i jest ukształtowany niekoniecznie jak my byśmy tego chcieli. Poza tym nie jesteśmy ekspertami i nie potrafimy pracować z psami po przejściach a w szczególności z tak dużymi.

Link to comment
Share on other sites

dlatego m.in.istnieje cos takiego jak ankieta i wizyta przedadopcyjna aby porozmawiać i ewentualnie "dopasować "psa.ludzie zajmujacy się adopcjami znaja rasę i potrafia pomóc-tak czy siak jeśli molos to tylko z prawdziwej hodowli.odradzam kupowania z niepewnych żródeł.

Link to comment
Share on other sites

zakładam że Rodzice Maciusia znaja specyfike rasy...o kopaniu dołów w ogrodzie,niszczeniu roślinności czy uciekaniu przez niskie ogrodzenie a o zwisajacych "glutach" z pysia nie wspomnę(przepraszam że pisze o samych minusach tak wspaniałej rasy,ale lepiej wiedzieć gorsze rzeczy niż pisac w samych superlatywach)

Link to comment
Share on other sites

zakładam że Rodzice Maciusia znaja specyfike rasy...o kopaniu dołów w ogrodzie,niszczeniu roślinności czy uciekaniu przez niskie ogrodzenie a o zwisajacych "glutach" z pysia nie wspomnę(przepraszam że pisze o samych minusach tak wspaniałej rasy,ale lepiej wiedzieć gorsze rzeczy niż pisac w samych superlatywach)

 

chyba nie znają. Rodzice, mogę przekazać Wam nr do męża, może trochę przybliży Wam rasę.

A dlaczego mąż napalił się akurat na tę rasę?

Jeżeli duży pies, to ja bym się polecała owczarka niemieckiego, bardziej uniwersalny przy niedoświadczonych opiekunach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...