Jump to content
Dogomania

Drapiący problem - pies drapie się tylko w domu


lukka

Recommended Posts

Ja kupiłam mojej posłanie z ekoskóry i wypsikałam miejsca, gdzie śpi sprayami na roztocza (Allergoff i Mioactive). Możecie pomyśleć o pokrowcu antyroztoczowym, ja zamówiłam taki na poduszkę i wejdzie mi w niego drugie, zwykłe legowisko. Teraz zimą wytrzepuję, wietrzę i mrożę na balkonie posłania i poduszki, na których suka się wyleguje. Właśnie zamówiłam kolejną obrożę p.kleszczową (kleszcze to roztocza, więc jak bije kleszcze to inne też powinna), bo stara chyba przestaje działać. Jak macie fundusze możecie zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza, wszystkim na zdrowie wyjdzie :) Ja mam pożyczony ozonator. No i odkurzacz z filtrem HEPA, żeby przy odkurzaniu nie rozdmuchiwać tych roztoczy po pokoju.

Dobrze, że w zeskrobinie nic nie wyszło, możesz jeszcze zrobić wymaz, najgorsze co może być, to powikłania bakteryjne lub grzybicze u naszych alergików. Gdy uszkadzają sobie skórę łatwo o taki efekt, a to wywołuje jeszcze większy świąd, więc trzeba kontrolować sprawę, ja przemywam młodą raz lub dwa na tydzień. 

Znajdźcie preparat z omega 3 i 6, tylko jakiś porządny, bez składników, na które uczulony jest Wasz pies i podawajcie go dużo, łagodzi objawy i przyspiesza gojenie skóry. Ja daję też Calcenato Pylo, ale może sam wapń by się sprawdził, tylko też patrzcie na składy, moja np. jest uczulona na ryż i kukurydzę, a tabletki często mają w składzie z nich mączki.

Wiem co to nieprzespane noce, kilka dni temu mój pies złapał w parku rozrzucony chleb i mamy drapanie non stop. Nie dość, że roztocza ją "swędzą"  to jeszcze wszystko się wzmaga, jak cokolwiek zje, choćby to były okruszki ze stołu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

współczuję dodatkowego problemu,alergoff niestety u mnie nie działa,odkurzacz z hepa także,trzepanie i wietrzenie codzienne daje także skutek mizerny.po porannym zastrzyku z dexametazonu przynajmniej było w ciagu dnia 1 drapnięcie na szyi przy mnie innych śladów nie zauważyłam

Link to comment
Share on other sites

O 7.01.2016o20:00, gryf80 napisał:

jeśli chodzi o pchły i kleszcze to u mnie ich jest znikoma ilośc w okresie jesienno-zimowym .antyhistaminowe nie działaja w dawkach tak jak dla ludzi bo sa za niskie-ale sa moim zdaniem alternatywą dla encortonu.u mojego nie ma wykwitów (póki co)problemem jest sam świąd-stąd klemastyna.stosujac ja nie zauważyłam jakiegoś oszałamiajacego efektu-pies się drapie tylko mniej,

Antyhistaminowe w ogóle działają bardzo słabo na psy nie ze względu na dawkę ale na to, że histamina u psów nie jest, tak jak w przypadku ludzi, głównym mediatorem zapalenia. Leki antyhistaminowe stosuje się tylko w przypadku sterydofobii, choć i tak efekty nie są zadowalające.

Link to comment
Share on other sites

I jak sytuacja? Chciałabym wiedzieć, czy można odczulać same tylko roztocza przy jednoczesnej makabrycznej alergii pokarmowej na mnóstwo składników. Nikt mi nie potrafi powiedzieć, czy mamy jakiekolwiek szanse powodzenia, statystyki mówią, że przy większej ilości alergenów znacznie maleje możliwość uzyskania efektów terapii. Ale nie wiem, czy to dotyczy odczulania na wszystkie i czy w ogóle można wybiórczo, tylko te nieszczęsne roztocza.

Link to comment
Share on other sites

Ale ma alergię tylko na roztocza?

Chodzi mi o sytuację taką jak moja: suka uczulona na roztocza + 11 alergenów pokarmowych jak na razie stwierdzonych badaniami, na pewno faktycznie jest ich więcej, po prostu w panelu było tyle :P Chciałabym odczulić chociaż roztocza, wtedy z dietą jakoś sobie poradzę. Ale nie wiem, czy w takim przypadku to w ogóle ma sens i czy robi się odczulanie wybiórczo na jeden alergen, gdy pies jest uczulony na o wiele więcej. Proszę poradźcie coś, czy ktoś mógłby taką sytuację skonsultować? Moi weterynarze nie mają doświadczenia z takim przypadkiem, bo rzadko się taki numer trafia :)

Link to comment
Share on other sites

O 14.01.2016o21:24, gryf80 napisał:

znam właścicieli psa,który miał robione testy z krwi-wyszło ze uczulony na roztocza-które konkretnie,niestety nie wiem,ale właśnie kończy odczulanie

widać jakieś efekty?

U nas z każdym zastrzykiem widać poprawę. Zayra już dawno nie miała takiej gęstej sierści przy uszach. Zaczyna rosnąć nawet w miejscach, gdzie myślałam, że tam jest po prostu krótka.

No i w końcu skończyło się budzenie nas w nocy drapaniem...A to nawet nie połowa odczulania

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że alergenu nie było w panelu badań (np. sprawdzane pyłki brzozy, a uczulenie na topolę) albo może alergia IgE niezależna, jeżeli występuje u psów. To zależy, czy chodzi o alergeny środowiskowe czy pokarmowe. Coś więcej napisz :)

Link to comment
Share on other sites

O 18.01.2016o20:31, Clavia napisał:

widać jakieś efekty?

U nas z każdym zastrzykiem widać poprawę. Zayra już dawno nie miała takiej gęstej sierści przy uszach. Zaczyna rosnąć nawet w miejscach, gdzie myślałam, że tam jest po prostu krótka.

No i w końcu skończyło się budzenie nas w nocy drapaniem...A to nawet nie połowa odczulania

No to jest dobra wiadomość. Może i w naszym przypadku to zadziała. Trzeba chyba zacząć zbierać fundusze.

Aktualnie sprawdzamy steryd w spreju. Póki co efekty są mizerne. Zobaczymy co dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

lukka, jak tam sytuacja?

Clavia, czy mieliście pogorszenie po pierwszych zastrzykach? Mi niestety pies prawie całkiem wyłysiał po dwóch początkowych dawkach, mam nadzieję, że to tylko pierwsza reakcja, a później będzie widać poprawę :(

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Delph napisał:

lukka, jak tam sytuacja?

Clavia, czy mieliście pogorszenie po pierwszych zastrzykach? Mi niestety pies prawie całkiem wyłysiał po dwóch początkowych dawkach, mam nadzieję, że to tylko pierwsza reakcja, a później będzie widać poprawę :(

Nie mieliśmy pogorszenia. Aczkolwiek ona na początku w kołnierzu chodziła, żeby placki przy pysku i uszach szybko się zagoiły. Aktualnie zakładam jej kołnierz tylko jak ma faze na drapanie się, ale rzadko to się zdarza ostatnio.

Dajesz jakieś suple na sierść? U nas bardzo pomógł Efa Oil, czy jakoś tak

Link to comment
Share on other sites

Nie daję, bo praktycznie wszystko ją uczula. Wypełniacze/nośniki w tabletkach i kapsułkach. Teoretycznie olej z łososia powinna tolerować, ale na razie boję się eksperymentów. Pies ma całkiem łyse boki w okolicach pachwin i uda od zewnętrznej i wewnętrznej strony. Na razie od drapania ma tylko otarcia i drobne ranki, ale jak będzie choć trochę gorzej to wygryzie sobie dziury :( Mam nadzieję, że po następnym zastrzyku już się nie pogorszy.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tarczyca w porządku. To jest ewidentnie wydrapane/wytarte i po prostu nie odrasta nowa sierść. Ona tak ma przy swojej alergii, już to przerabialiśmy. Na niektóre alergeny reaguje zrzucaniem wszystkich kłaków jak z choinki i drapaniem, więc tam gdzie jeszcze nie wszystko wypadło to się wydrapie ;/ I tak to jedna z jej łagodniejszych reakcji, bo potrafi też wygryźć sobie głębokie rany "do mięcha", mieć wysypkę ropną, zapalenie uszu, oczu, gruczołów i mnóstwo innych wspaniałych rzeczy... Dlatego próbujemy odczulania, żeby nam chociaż te roztocza odpadły z pełnego wachlarza alergenów :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Dnia 9.01.2016 o 14:18, Delph napisał:

Ja kupiłam mojej posłanie z ekoskóry i wypsikałam miejsca, gdzie śpi sprayami na roztocza (Allergoff i Mioactive). Możecie pomyśleć o pokrowcu antyroztoczowym, ja zamówiłam taki na poduszkę i wejdzie mi w niego drugie, zwykłe legowisko. Teraz zimą wytrzepuję, wietrzę i mrożę na balkonie posłania i poduszki, na których suka się wyleguje. Właśnie zamówiłam kolejną obrożę p.kleszczową (kleszcze to roztocza, więc jak bije kleszcze to inne też powinna), bo stara chyba przestaje działać. Jak macie fundusze możecie zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza, wszystkim na zdrowie wyjdzie 🙂 Ja mam pożyczony ozonator. No i odkurzacz z filtrem HEPA, żeby przy odkurzaniu nie rozdmuchiwać tych roztoczy po pokoju.

Dobrze, że w zeskrobinie nic nie wyszło, możesz jeszcze zrobić wymaz, najgorsze co może być, to powikłania bakteryjne lub grzybicze u naszych alergików. Gdy uszkadzają sobie skórę łatwo o taki efekt, a to wywołuje jeszcze większy świąd, więc trzeba kontrolować sprawę, ja przemywam młodą raz lub dwa na tydzień. 

Znajdźcie preparat z omega 3 i 6, tylko jakiś porządny, bez składników, na które uczulony jest Wasz pies i podawajcie go dużo, łagodzi objawy i przyspiesza gojenie skóry. Ja daję też Calcenato Pylo, ale może sam wapń by się sprawdził, tylko też patrzcie na składy, moja np. jest uczulona na ryż i kukurydzę, a tabletki często mają w składzie z nich mączki.

Wiem co to nieprzespane noce, kilka dni temu mój pies złapał w parku rozrzucony chleb i mamy drapanie non stop. Nie dość, że roztocza ją "swędzą"  to jeszcze wszystko się wzmaga, jak cokolwiek zje, choćby to były okruszki ze stołu.

Ja się zdecydowałem jakiś czas temu. Zakupiłem stadler forma little roger. Najwyższa półka. Ja zadowolony, piesek zadowolony. Polecam szczerze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...