Jump to content
Dogomania

problemy z suchą karmą


ferzan

Recommended Posts

Witam, (temat mój przeklejony z grupy 9)

Mój maltańczyk ma 14 tygodni, odbierając go od hodowcy dostałem karmę TropiDog. Przestudiowałem etykietę i stwierdziłem, że pies potrzebuje lepszej karmy - wybrałem acana small breed puppy. Bardzo powoli mieszałem mu starą z nową karmę i było dobrze przez 2 tygodnie. Pies przestał jeść karmę, podchodził - wąchał i odchodził. Czasem jadł jedną z trzech porcji a czasem żadnej. Trwało to ponad tydzień, miałem wrażenie, że pies jest bardziej osowiały (doszły dosyć "aromatyczne" gazy). Zaznaczam, że nic nie dostawał więcej oprócz karmy. Chciałem kupić inną karmę spróbować ale w większości sklepów króluje Royal, więc kupiłem karmę mokrą w puszce Nature's Protection (Lamb)  i chce zamówić przez internet karmę suchą sam nie wiem jaką. Może Taste of the Wild lub Brit, Bosch sam nie wiem?? Wiem, że powrót do suchej karmy będzie trudny bo mokrą je bardzo chętnie. Macie jakieś doświadczenia w temacie wyboru karmy? przecież nie będę co tydzień zmieniał i czekał aż łaskawie piesek zasmakuje>? Może Acana ma za dużo białka?> Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

po co mam wracać do TropiDog skoro chce zmienić tą karmę? chciałbym kupić inną karmę ale nie wiem czy kwestia tego że pies nie chce jej jeść to dodatki np. zioła etc a może zbyt duża ilość białka? Co jeśli nie Acana>? Może ktoś miał podobne problemy.

Link to comment
Share on other sites

Mój je wszystkie karmy bardzo chętnie, więc akurat nie mam takiego problemu, ale też testowałam kilka karm, żeby wybrać jak najlepszą.

Zaczęłam od Acany (miał łupież), potem była Purina z rybą(robił wielkie kupki), potem był Brit (to samo, na każdym spacerze, po 2-3), teraz je Simpsons Premium z jagnięciną, na razie jest ok, jeśli będzie dobrze zostaniemy przy tej karmie, wydaje mi się, że skład nie jest zły...

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj kupiłem 1kg Brit Care Puppy All Breed Lamb & Rice - porażka. Wielkość granulek porażająca - moczyłem je 2 godziny w wodzie i chyba trzeba użyć młot pneum. żeby je rozkruszyć ;) - jak ma szczeniak to pogryźć? Mój pies nawet nie chciał spróbować jak pomieszałem z mokrym - zadziałało odstraszająco... Jutro szwedzka Husse, mam nadzieję że nie będzie to szwedzkie mamma mia...

Link to comment
Share on other sites

oby tylko n tych czestych zmianach delikatny,szczeniecy p.pokarmowy nie ucierpiał....dlatego pisałam o powrocie do tropidoga.póki jest jeszzce szczeniakiem a p.pok słaby i delikatny,a na zmianę suchej karmy bedziesz miał czas.no chyba że chcesz przejśc na barfa...

Link to comment
Share on other sites

Dla ras małych polecę Ci Canagana z kurczakiem, bardzo smaczna karma. Znajoma ma maltankę wybredną poradziłam jej Canagana bo sama daję ją swojemu psu i to był strzał w dziesiątkę. Wyżej wspomniana alpha też świetna. Kupiłam ostatnio w promocji dwa smaki w cenie jednego. 1,47 kg ryby plus 1,47 kg multiproteina gratis :) I 3 moja faworytka gosbi puppy mini cenowo wychodzi najtaniej ale jest z ryżem a nie z batatami.

Link to comment
Share on other sites

Przetestowałem Husse - wielkość granulek bardzo mała - idealna - ale pies zjada 1/4 każdej porcji. Od weterynarza dostałem próbkę Royal'a i pies jadł ją ze smakiem ale nie mam sumienia żeby truć psa :/, na 1wszym miejscu w składzie kukurydza. Poszukam próbek alpha spirit - zaciekawił mnie stopień wilgotności tej karmy ale czy można ją dawać psu który ma 1,5kg wagi ? Nie mają chyba specjalnych karm dla szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

kupiłem małe opakowanie alpha spirit, mój pies bardzo ją lubi i chętnie je ale nie było mowy o mieszaniu ze starą karmą bo starej nie je i wybiera nową. Dzisiaj drugiego dnia z nową karmą zrobił luźniejszą kupę - zmniejszyłem mu dawkę nowej karmy ale i tak wychodzi na to, że je tylko tą nową. czy takie luźniejsze stolce mogą się uregulować z czasem? pies jest wesoły i energiczny nie widać żeby mu coś dolegało.

Link to comment
Share on other sites

czekam na przesyłkę ale w sklepie stacjonarnym właśnie widziałem opakowanie aplha spirit - 210g za 5zł czyli w zasadzie wyszłoby mnie taniej bo z przesyłką zapłaciłem coś ok 75zł za 2x1,47kg. Najważniejsze że psu smakuje ;) aż miło popatrzeć po miesiącu odchodzenia od miski jak teraz je ;). A Canagana jeszcze kiedyś spróbuje, teraz muszę pozbyć się Acany i Brit'a.

Link to comment
Share on other sites

Z jednym pieskiem wielkości maltańczyka trudno jest dobić kwoty zwolnionej z kosztów przesyłki ;) Kupowanie dużych worków karmy jest niepraktyczne. Zważywszy rodzaj sierści, to warto ew. rozejrzeć się za takim sklepem, w którym dostanie się i wybraną karmę, i ulubione kosmetyki dla psa. Ale ja i tak mam takiego pecha, że albo są karmy, których chcę, albo kosmetyki - nigdy tak, żeby w jednym sklepie było wszystko to, co lubię najbardziej :D

Alpha Spirit w pojedynczych tackach po 5 zł kupowałam w sklepie Mascotas ale tam gratisowa wysyłka jest dla mnie od kwoty zaporowej - musiałabym mieć trzy psy. W Vipecie mają fajną sumę, od której jest darmowa wysyłka (99 zł) ale za to tacka AS jest dwa razy droższa ;) Jeśli więc znalazłeś sklep w którym są te tacki po 5 zł, to jest to - moim zdaniem - b. dobra cena jak na sklep stacjonarny.

Link to comment
Share on other sites

Co do cen w sklepach stacjonarnych to niestety nie ma do czego się przyzwyczajać - dzisiaj 5zł jutro 6zł ;). Sklepy internetowe - też mam takie odczucia karma w jednej - inna rzecz w drugim, kolejna w trzecim. Mało sklepów stacjonarnych dobrze wyposażonych. Wrócę do Alhpa Spirit - jedyna karma którą pies je ze smakiem - nie do końca jestem pewien czy mu służy. Zjada całą porcję, stolce nadal luźniejsze niż wcześniej - po każdym futro do prania ;)), ale przeczytałem gdzieś opinie, że psy po karmie AS mają odruch wymiotny i ... skojarzyłem, że mój pies czasem ma taki odruch jakby się krztusił - myślałem, że to kwestia jedzenia śmieci ;) ale teraz myślę że coś w tym może być. Zostało mi ok 1,4kg karmy AS - Multi Proteina więc jakoś zmęczymy ale 1,47 AS z rybką - jakoś tego nie widze :). Mam cichą nadzieję, że sytuacja na karmie AS się ustabilizuje.

Link to comment
Share on other sites

po 2 tygodniach na aplha spirit bez zmian, to nie biegunka ale stolce luźne i dwa razy dziennie mycie futra ;). Rozmawiałem z weterynarzem i polecił royal gastro intestinal GI25 - szczeniak ma 4,5 miesiąca - pomyślałem, że może warto spróbować żeby uregulować pracę układu pokarmowego - po 1 podaniu śmierdzące bąki i dzisiaj rano jeszcze bardziej luźna qpa. Poczekam 3 dni - ale w składzie nie znalazłem nic co mogłoby mu uregulować pracę jelit - pulpa buraczana>?

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam karmę mokrą dr. Berg na problemy z kupami. Co prawda psu nie dawałam bo nie było takiej potrzeby ale sprawdziłam ta karmę na moim kocie. Do dziś nie wiem czym mi się kot zatruł, wet obstawia surowego kurczaka, którego dałam dzień wcześniej. Ona mi RC gastro w saszetkach poleciła ale wcześniej już widziałam dr. Berg i to kupiłam. Warto trzymać puszkę, dwie na wszelki wypadek. Już na drugi dzień widać było poprawę. Kupa była mniej wodnista.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...