Jump to content
Dogomania

Pies się posikuje


Mateuszol

Recommended Posts

Witam, mój 13 letni pies Maks od jakiegoś czasu się posikuje, jak śpi i wstanie to jest pod nim mokro i całą sierść ma pod spodem mokro. Do tego okropnie to śmierdzi. 2 lata temu miał guza w pobliżu siusiaka i go usunięto, przy okazji też wykastrowany został bo jak się okazało miał cofnięte jądro. Niedawno poszedłem do weterynarza, zrobił badanie moczu i wszystko ok. Stwierdził że może być to jakieś porązenie nerwów i dostaje w zastrzykach Nirvalin, wziął 3 zastrzyki i się prawie uspokoiło, po 5 zastrzykach już prawie w ogóle się nie posikiwał i wet kazał nie przychodzić jak już przestanie się posikiwać. Jednak minęło 3 dni i znów zaczął się posikiwać i dostał kolejny zastrzyk, większą dawkę nirvalinu i drugą też, jutro kolejny zastrzyk. Wychodzi na to że zastrzyki przestały działać. Gdy skończy brać zastrzyki i nic nie pomoże to wet jeszcze kazał kupić i podawać propalin.

 

Co wy o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci nie pomoże dopóki nie dowiesz się, co jest przyczyną nietrzymania moczu: problemy ze zwieraczem, zespół końskiego ogona (czyli ucisk na nerwy korzeniowe), cukrzyca... Bez szczegółowych badań krwi (morfologia, biochemia) wyrokowanie o przyczynie problemu to takie trochę wróżenie ze szklanej kuli.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem napisać że rasa psa to cocker spaniel. Dzisiaj byliśmy na zastrzyku i jeśli nie pomoże mu to weterynarz zamówił mi propalin i mamy mu zrobić badania krwi.


Przepraszam,a w jakiej kolejności?Propalin,a potem badania krwi? Przydałoby się też usg...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"weterynarz zamówił mi propalin i mamy mu zrobić badania krwi."

Na Propalinie jest w porządku,pies ma 13 lat,poczytaj o dzialaniu i skutkach ubocznych Propalinu.Poza tym -z jakiego powodu podawany jest Propalin?
Przyczyna nietrzymania moczu jest znana?Ten wet wróży ze szklanej kuli?
Morfologia - jak juz ktos pisal wyzej- jest podstwą do postawienia diagnozy,a w przypadku Twojego psa - Propalin likwiduje objaw,nie przyczynę.
Pozdrawiam,
m.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie ma potrzeby badać krwi skoro jest już wszystko w porządku

 

bez badań krwi nie można stwierdzić, że "wszystko jest w porządku". Zwłaszcza w przypadku starszych psów, które co oczywiste zaczynają chorować NALEŻY i to bezwzględnie badać okresowo krew. Dzieki temu można wykryć schorzenia, o których przecież pies Ci nie opowie, natomiast Twój wet z wynikami badań w ręku Twojego psa - owszem opowie.

Link to comment
Share on other sites

"weterynarz zamówił mi propalin i mamy mu zrobić badania krwi."

Na Propalinie jest w porządku,pies ma 13 lat,poczytaj o dzialaniu i skutkach ubocznych Propalinu.Poza tym -z jakiego powodu podawany jest Propalin?
Przyczyna nietrzymania moczu jest znana?Ten wet wróży ze szklanej kuli?
Morfologia - jak juz ktos pisal wyzej- jest podstwą do postawienia diagnozy,a w przypadku Twojego psa - Propalin likwiduje objaw,nie przyczynę.
Pozdrawiam,
m.

 

Mogłabyś napisać jakie są skutki uboczne tego leku ?

Mój pies ma ponad 13 lat, ostatnio zdarzało mu się posikiwanie, najczęściej w nocy, w ciągu dnia rzadko. Obecnie w ciągu tygodnia zdarzy mu się 1-2. Miesiąc temu się przeprowadziliśmy i wtedy przez cały tydzień sikał na posłanie sporo, praktycznie codziennie - podejrzewam że się zestresował nowym miejscem.

Miał badanie moczu - wyszło ok, poza tym że badanie wykazało białko i wałeczki drobnoziarniste. Zrobiony był posiew - wynik ujemny, nic nie wyszło.

Zrobiona była krew - wszystko w normie. Usg nerek i pęcherza - bez widocznych zmian.

Przez ostatnie 3 lata mieszkaliśmy na 3 piętrze, teraz na parterze, podejrzewam że to coś z kręgosłupem może być - taka też jest sugestia weta.

Czy w takim przypadku warto podawać jakiekolwiek leki na to nietrzymanie moczu, jeśli pies jest już starszy i mogą go one również obciążać ? (pies dostaje heparegen na wątrobę).

Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

gryf80 wygląda to tak, że od razu po przeprowadzce dosłownie całe posłanie miał zasikane. Miał takie "psie łóżeczko" i całe zalał, że nadawało się tylko do wywalenia. Przez jakiś tydzień to trwało. Od tej pory zdarza mu się tak jak pisałam, 1-2 razy w tygodniu nalać na posłanie, jak śpi, ale całe posłanie nie jest już zalane, są to plamy wielkości dużego talerza.

Link to comment
Share on other sites

Powtórzyłabym badanie moczu I profil nerkowy (z krwi).Dobrze jest sprawdzić,czy białkomocz nie jest utrwalony,bo sporadycznie,z wielu przyczyn moze sie pojawiać.

A Propalin - jak radzi Gryf,wpisz w Google I przeczytaj ulotkę.        

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Propalin mu bardzo pomógł, nie posikuje się. Zdarzy mu się raz na tydzień popuścić (nie dużo) nocą jak dużo wypije wody wieczorem. Jednak lek cały czas trzeba podawać. Skutków ubocznych nie ma.

 

Dobrze że ten smród i całe zasikane legowisko i mokra sierść pod spodem się skończyło

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...