Jump to content
Dogomania

Szorstkowłosa Pokrzywa z Radys znalazła kochający dom:) Zamieszkała w Krakowie.


Marysia R.

Recommended Posts

  • 5 months later...

Cześć :)

Obudziłyśmy się ze snu zimowego i wysyłamy update ;-)

Pokrzywa, jak możecie się domyślać, nie nudzi się :)

Biega ze mną kilometry po lasach w ramach dogtrekkingów (i wygrywa przy okazji da siebie cenne nagrody).

W ładne weekendy tropi pozorantów (tu na zdjęciu Puszcza Niepołomicka) i wygrywa dla mnie cenne nagrody ;)

A żeby być grzeczniejszą, chodzi na wykłady pani Zofii Mrzewińskiej jako piesek pokazowy (mam tylko zrzut z filmiku, więc marna jakość) :)

Wkrótce (7 maja) czeka nas debiut w klasie 0 obedience na zawodach w Rzeszowie - zapraszamy!

Ja w wolnej chwili chowam się jako pozorant, aby pomóc w szkoleniu psów ratowniczych, i w związku z tym możliwe, że Pokrz będzie mogła z takimi pieskami poćwiczyć na gruzach i sprawdzić się jako pies ratowniczy :) Oczywiście nigdy takim psem nie zostanie z racji wieku i swojej przeszłości, ale Pokrzywa nie jest po to, żeby pracować, tylko żeby mieć fun w życiu! :)

Pozdrawiamy :)trek_3475.thumb.jpg.ad087511390f9618776a577cf5240e01.jpgtrek_3482.thumb.jpg.26a5cdaf157da9b5de4ca9167abb27eb.jpgtrek_3488.thumb.JPG.c4bb28b07a6a0af6872def28d57fe4a5.JPG59036d9484cee_trek_35632.thumb.jpg.fe4e29d132a247d829562f1b35aac334.jpgtrek_3573.thumb.JPG.e79117788b9bb9f76470165ee1f1b093.JPGtrop_3516.thumb.jpg.5d16e8fd412ac02ff6d0a1c303a77711.jpgtrop_4671.thumb.JPG.a2c47fbd175e2725d85ea89d732e5d7a.JPGtrop_4887.thumb.JPG.d00519bfcd0ee397044124f73a3eddb0.JPG59036ebd180e4_Zrzutekranu2017-04-28o18_10_45.thumb.png.95ae2f4b47bb3cdfa3340cebd89264f6.png

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Marto, jestem zawsze pod ogromnym wrażeniem Twoich relacji ze wspólnego życia z Chwstem. Ty i Pokrzywa tworzycie niesamowity team :)) Cieszę się niezmiernie, że miałam swój udział w tym, że się poznałyście :)

Będę trzymać kciuki za Wasz debiut w obi! :)

Link to comment
Share on other sites

Trafiła wredna suka na Martę :D

A na poważnie... jesteśmy już po debiucie. Dla mnie miała być to szkoła "jak się zachowywać na ringu" , "jak wyglądają zawody obedience" oraz "jak motywować i wspierać piesa". No i jakoś sobie poradziłam ;) Były co prawda momenty, kiedy zapominałam co robić, ale były to zawody treningowe, więc komisarz mi dyskretnie chrząkała :D 

Pokrzywa to klasa sama w sobie - od razu się przestawiła na tryb pracy, w 100% skupiona na mnie, czekała na kolejne polecenia. Nie zwracała uwagi na otoczenie, byłam tylko ja i ona. Myślę, że w obi wychodzą na wierzch jej geny owczarkowe - skupienie na przewodniku i ogromna chęć pracy. A jak przestajemy ćwiczyć, to zamienia się w upartego i szczekliwego teriera :P Jej pojękiwania na widok innych (wg niej niebezpiecznych!) psów, znają już wszyscy :D

Koniec końców nie było BRAK OCENY, nie było DISA, ale nie było też podium ;) 11/15, ocena dostateczna - pół punktu zabrakło do dobrej. Jednak to tylko dlatego, że miałam dość mocno zmodyfikowane ćwiczenia, żeby pokazać psu, że zawody są super. Dla psa to był ekstra wyjazd z psimi i ludzkimi przyjaciółmi :) Trochę wycieczka, trochę trening, super tereny spacerowe, no żyć nie umierać. Wiem, nad czym pracować i wiem też, że będzie tylko lepiej, bo motywacji psu nie brakuje:)

Jestem taka dumna z tej kundlicy!!!

 

 

siela-kopia.png

10-kopia.png

PS. wszystkie pieski poniżej (oprócz maltańczyka) są ADOPTOWANE i cała trójka startowała :)

obi14-kopia.jpg

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Marto, ogromnie się cieszę, kiedy to czytam i widzę! Masz rację, geny owczarkowe doszły do głosu :). Moja pierwsza ONka Bryza, kochała się uczyć, uwielbiała pracę węchową, nie istniało dla niej nikt i nic poza przewodnikiem.....  w czasie ćwiczeń i na ringu posłuszeństwa. Na ulicy, ciągnęła na smyczy, jak lokomotywa. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moje gratulacje! :) 

A ta czwóreczka sportowców cudna - "adopciaki" są the best :)

A gdyby ktoś ze znajomych jeszcze takowego nie miał to walcie śmiało - z przyjemnością pomożemy temu zaradzić ;) :) Np. Pigwa na pewno odnalazła by się w agility albo w tańcu z psem bo skacze jak rasowa żaba :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Garść zdjęć z naszego wyjazdu w góry :)

1. nasze uniwerkowe pieski - 2 maltańczyki, mix shiba, mix skye terrier, POKRZYWA , golden i lab  (w grupowym zostawaniu) :)

2. Pokrzywa mnie kocha, ja sie skupiam na obserwacji Fruzi - maltanczyka, który występuje w 2. klasie obedience  (a poza tym jest kochana i Chwast ja kocha)

3. heel work!

4. Retrievery - to jest to, czego Pokrz nie cierpi, ale sie jej pojawia CIĄGLE w życiu  ;) "klątwa goldena" działa  :D

20157534_563374230719768_3404613839661441787_o.jpg

20157856_563372667386591_2201547503132622858_o.jpg

20232330_563372797386578_5955654271074405187_o.jpg

20232759_563373557386502_7419439314011234017_o.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Z racji świeżych wieści z domu Muszki zebrało mi się na wspomnienia i zajrzałam sobie i na wątek Pokrzywy. I tak przeglądam sobie te Wasze zdjęcia i nie mogę się napatrzeć (nie wiem jak to się stało, że w żaden sposób nie skomentowałam tych ostatnich na wątku, musiały mi gdzieś umknąć :/). Widać na nich pięknego, szczęśliwego, zadbanego psa, szczęśliwą właścicielkę i przede wszystkim świetną relację między nimi i dużo radości ze wspólne spędzanego czasu :))

Pewnie nie zaglądasz tu Marto zbyt często ale jakbyś zajrzała to pozdrawiam Cię baardzo serdecznie i przekazuję buziaki dla cudnego Chwsta :)) Dziękuję za taki dom dla niej :)

Link to comment
Share on other sites

Marysiu,

nie zaglądam, ale dostaję stosowne powiadomienia :-) 

Pokrz jest wyjątkowa, mówię to ja (i się dziwię) ale też mówią wszyscy, którzy ją poznali! Dziękuję za zaufanie! Nauczyłyśmy się od siebie mnóstwo i nie wyobrażam już sobie życia bez Chwaścika :) 

Jeśli macie dostęp do FB, to pod linkiem Pokrzywa w psim zaprzęgu (uroki mieszkania blisko gór) 

Pozwolę sobie wrzucić kilka świeżych fotek z tego tygodnia :)

IMG_4767.jpg

IMG_4763.jpg

IMG_4731.jpg

IMG_4715.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uwaga uwaga, 

 

W weekend 2/3 listopada w okolicach Warszawy odbędą się próby zespołów tropiących, w których zamierzamy wziąć udział :)

Zapraszam do odwiedzin - pomiziania Chwasta i/lub popatrzenia, jak pracuje na śladzie :)

https://www.facebook.com/events/591713601211891/?active_tab=about

W ten sposób zamierzamy uczcić 3 adopciny Pokrzywy!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Dnia 20.06.2018 o 14:08, Marta Pe napisał:

Uwaga uwaga, 

 

W weekend 2/3 listopada w okolicach Warszawy odbędą się próby zespołów tropiących, w których zamierzamy wziąć udział :)

Zapraszam do odwiedzin - pomiziania Chwasta i/lub popatrzenia, jak pracuje na śladzie :)

https://www.facebook.com/events/591713601211891/?active_tab=about

W ten sposób zamierzamy uczcić 3 adopciny Pokrzywy!

Och nie, tak miałam o tym pamiętać i w końcu przegapiłam... No nic, może będzie jeszcze inna okazja.

Ale nie udało mi się zobaczyć na żywo, to może Marto znajdziesz chwilkę, żeby napisać jak było? :) A może nawet jakaś mała fotorelacji? :) Jestem bardzo ciekawa i jak zawsze z ogromną przyjemnością poczytam i obejrzę Chwaścika :)

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Marysia O. napisał:

Och nie, tak miałam o tym pamiętać i w końcu przegapiłam... No nic, może będzie jeszcze inna okazja.

Ale nie udało mi się zobaczyć na żywo, to może Marto znajdziesz chwilkę, żeby napisać jak było? :) A może nawet jakaś mała fotorelacji? :) Jestem bardzo ciekawa i jak zawsze z ogromną przyjemnością poczytam i obejrzę Chwaścika :)

Ha :)

Byłyśmy. Pokrzywa tropiła jako ostatni pies w sobotę (9 psów podejmowało próbę) - i jako jedyna odnalazła pozoranta :) Niestety egzamin niezaliczony, bo pokrycie śladu wynosiło 25%. A po chłopsku - Pokrz znalazła pozoranta A I OWSZEM,  ale przy okazji załatwiła wszystkie swoje psie sprawy - tropki dziczyzny, spacerek, tarzanko. Ale sukces i sława jest :D 

Z 14 zespołów tropiących tylko Pokrzywa (w klasie 3) i Frida (w klasie 4) znalazły pozorantów. 

Zdjęć za bardzo nie ma, bo Pokrz pracowała na śladzie 15:50-16:10, czyli jak już sie ciemnawo robiło. Ciemne po-śladowe załączam - nawet widać, że pies się położył - ona to robi jak jest mooocno zmęczona :-) Więc załączam jeszcze 2 świeże, gdzie ją lepiej widać ;-)

Każdy chwali swojego pieska, ale muszę przyznać, że w tropki to Pokrz potrafi grać :) Skuteczność odnalezienia pozoranta prawie 100% (jeśli jej się chce ;)) - ostatnio znalazła pozoranta bez zapachu, na hasło "szukaj wujka Łukasza" ;-) Jest moc w małym nosie :))

ppps.jpg

grzy.jpg

hob.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...