Jump to content
Dogomania

czyli gdzie wyszkolić psa na ratownika - WARSZAWA


Temidium

Recommended Posts

Witajcie,

Zainteresowałam się psim ratownictwem i od kilku dni szukam jakiegoś stowarzyszenia albo grupy poszukiwawczej działającej na terenie Warszawy. Znalazłam takowe w Trójmieście, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, ale jeżeli chodzi o Warszawę - głucha cisza...
Jedyne co udało mi się ustalić,to to że można wyszkolić psa na ratownika gruzowego w Państwowej Straży Pożarnej (OSP w Warszawie nie prowadzi tego typu szkoleń :(!)

Będę wdzięczna za wszelkie informacje

Pozdrawiam
ea

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Dogo znowu krzywo dziala ;).
Raczej chodzilo mi o podpytanie w Storacie o podobne mozliwosci szkolenia psa w innych czesciach kraju.[/quote]

Pytałam ;)
Niestety nie byli w stanie udzielić mi informacji o innych tego typu ośrodkach... Miła pani stwierdziła, że z nikim nie współpracują i o nikim nie słyszeli...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, Storat przyjmuje w swoje szeregi osoby spoza "ich" terenu - o ile pamięta, owczarek niemiecki Bruno ktory uratował dziecko mieszkał ze swoją panią w Warszawie...

Więc raczej wszystko zalezy od stopnia determiancji własciciela - i od tego, czy pies przejdzie testy... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Z tego co wiem, Storat przyjmuje w swoje szeregi osoby spoza "ich" terenu - o ile pamięta, owczarek niemiecki Bruno ktory uratował dziecko mieszkał ze swoją panią w Warszawie...

Więc raczej wszystko zalezy od stopnia determiancji własciciela - i od tego, czy pies przejdzie testy... ;)[/quote]

No cóż... Jeszcze nie jestem aż do tego stopnia zdeterminowana żeby dojeżdżać na szkolenia do Rzeszowa...
Póki co rozglądamy się za Warszawą. Udało mi się nawiązać kontakt ze PSP, gdzie dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, może coś nam się uda...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś mieszka daleko od Rzeszowa to i tak zobowiązany jest uczestniczyć w szkoleniach STORATu bodajże: minimum raz na 6tyg.

Gdybyś się czegoś dowiedziała o jednostkach z (okolic) Warszawy daj znać na forum - mooożliwe, że pod koniec roku, będzie mnie to bardzo interesowało ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 years later...

W zeszłym roku OSP Jabłonna utworzyła Sekcję Poszukiwawczo Ratowniczą.

Szkolone psy są przygotowywane do specjalności terenowej. Można się umówić i przyjechać na ćwiczenia (nowa krew mile widziana).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...