Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ratlerek i pinczer miniaturowy

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 olcia550

olcia550

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 10:20

Zawsze myślałam ratlerek to taka potoczna nazwa pinczera mini. Jednak ostatnio zauważyłam gdzieś stwierdzenie, że ratlerek to jest co innego... :o Jak to w końcu jest?

P.S. Dobrze trafiłam z grupą? :D

pozdro

#2 orsini

orsini

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11814 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 10:34

no nie bardzo:))))))))))z ta grupa:)))))))))))))))))
ale ratlerek to pinczer min. wiec masz racje:))a pomylic sie moglas, bo to takie pizdziejstwo male wiec by pasowalo do ozdobnych , bo do czego wiecej sie przyda?:))))

#3 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 11:16

A ja myślę, że właściciele pinczerów miniaturowych mogą się obrazić za zrównanie ratlerka z ich pupilami. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że pinczer to pinczer, a ratler jest z lekka wynaturzoną, skundloną podróbką mini pinczerka. W oficjalnej terminologii kynologicznej nie ma określenia "ratlerek" i przyjęło się używać tej nazwy na każdego małego psiaka podobnego do piczera. A im bardzej ma wybałuszone gały, tym bardziej "ratlerkowaty" :wink: .

#4 orsini

orsini

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11814 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 11:21

oj czepiasz sie szczegolow, ilu w zyciu codziennym spotkasz kynologow?99% ludnosci nie wie o podziale na grupy nawet. I dla takich ludzi ratlerek=pinczerek

#5 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 11:26

oj czepiasz sie szczegolow, ilu w zyciu codziennym spotkasz kynologow?99% ludnosci nie wie o podziale na grupy nawet. I dla takich ludzi ratlerek=pinczerek

To prawda, ale dla właściciela prawdziwego piczerka taki epitet stanowi nie lada obelgę :wink:

#6 orsini

orsini

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11814 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 11:31

no pewnie taK:)))))))))))))))
tak jak niby dla wlasciciela szetlanda obelga jest ze to miniatura collie:))podobno, bo ja sie nigdy tym nie bulwersowalam:)))

#7 Wind

Wind

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5762 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 12:26

A ja myślę, że właściciele pinczerów miniaturowych mogą się obrazić za zrównanie ratlerka z ich pupilami. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że pinczer to pinczer, a ratler jest z lekka wynaturzoną, skundloną podróbką mini pinczerka. W oficjalnej terminologii kynologicznej nie ma określenia "ratlerek" i przyjęło się używać tej nazwy na każdego małego psiaka podobnego do piczera. A im bardzej ma wybałuszone gały, tym bardziej "ratlerkowaty" :wink: .

Oj Mokka czuje sie dotknieta ;) Moim pierwszym psem byl wlasnie ratler, z pieknymi, wywalonymi na wierzch galami, smakowitym, duzym brzuszyskiem i palakowatymi lapkami ;) I nawet do glowy by mi nie przyszlo, aby mojego piesia obrazac stwierdzeniem, ze jest to miniatura pinczera :lol:
Punkt widzenia, zalezy od punktu siedzenia :lol:
Dodany obrazek

#8 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 12:50

Moim pierwszym psem byl wlasnie ratler, z pieknymi, wywalonymi na wierzch galami, smakowitym, duzym brzuszyskiem i palakowatymi lapkami ;)

Jednym słowem - ideał! :kciuki:
Moja przyjaciółka takiego miała, do tego japę miał zawsze rozwaloną, nie szło pogadać w jego obecności, miodzio :wink:

#9 Wind

Wind

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5762 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 13:01

Mokka, a co? Pewnie, ze miodzio! Takiego piesia kocha sie "pomimo" a nie za cos ;) Totalnie bezinteresowna milosc :lol:
Dodany obrazek

#10 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 14:34

[[[

#11 olcia550

olcia550

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 03 grudzień 2004 - 17:10

No no te pieski dają czasem popalić (ehh moje zarwane noce...) :D :D

#12 bachar

bachar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 07 styczeń 2005 - 09:48

Z tym stwierdzeniem ratler=podróba to nie do końca prawda. Kiedyś to była całkiem rasowa nazwa. Następnie zmieniona na pinczera karłowatego i w końcu po przepychankach słownych (karzeł to coś wynaturzonego, niecałkiem poprawnego), pinczer miniaturowy, który miał być małą kopią dobermana.

#13 Johny

Johny

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 styczeń 2005 - 10:06

Ratlerem przyjęło się nazywać każdego małego psa,Pinczer Miniaturowy to prawdziwa nazwa rasy,pytanie tylko ile Ratlerów ma coś wspólnego z prawdziwym Pinczerem Miniaturowym,w większości przypadków są to kundelki

#14 bachar

bachar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 07 styczeń 2005 - 17:39

Ratler-to również bardzo rasowo-rodowodowe określenie pinczera z końca lat 80 XX w. Później tak jak pisałam nazwa rasy została zmieniona. Jednak tak jak w wielu rasach dawna nazwa dalej służy do "produkcji" falsyfikatów. Stąd owczarki alzackie, ratlery itd. A przed określeniem ratler dla rasopodobnych ja jeszcze pamiętam "sarenkę".

#15 olcia550

olcia550

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 15 styczeń 2005 - 17:39

No to moje wątpliwości zostały rozwiane... :D