Jump to content
Dogomania

Cieczka u suki i "adoratorzy".


Kamilka20

Recommended Posts

[quote name='Asiabaloo'] Aż pewnego pięknego dnia na wykładzie z fizjologii usłyszałam, że ciąża jest dopełnieniem rozwoju samicy :evil: i że w miarę możliwości powinno się pozwoli suce, kotce czy co się tam jeszcze w domu trzyma, mieć małe[/quote]

A trzeba bylo zapytac profesorka czym uzasadnia swoja teorie.
BTW jestes z Wawy? Jesli tak to powiedz kto to byl. Jak chcesz to na priwa mozesz... 8)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='olekg18']przed cieczka nalezy sie zaopatrzyc w długi bacik z gałezi leszczyny :evilbat: pardzo pomaga
wystarczy delikwenta pacnac w dupe koniuszkiem ,a juz go nie ma[/quote]

taka samą rolę spelnia u mnie..drugi pies..a dokladnie 4 miesieczna zadziorna sunia, ktora skutecznie pogonila ostatnio adoratora starszej suni :evilbat: :P ..(nawiasem mowiac nie wiem co z niej wyrosnie :o )

Link to comment
Share on other sites

to prawda, ze czasami zdarza iz suki po sterylce maja problem z trzymaniem moczu (szczegolnie duzych ras) ale zdarza sie to bardzo rzadko. Z tego co pamietam to ok. 2 %.
Jesli ktos z tego powodu nie zdecyduje sie na sterylke to ok, ale trzeba pamietac, ze u niesterylizowanej suki jest duzo wieksze prawdopodobienstwo wystapienia ropomacicza czy nowotworow.
Wiec ja wole miec bezplodne suki, nawet jesli beda popuszczaly mocz niz takie ktore beda cierpialy z powodu raka czy innej powaznej choroby.

PS. Do tej pory wszystkie moje suczki byly sterylizowane i zadna nie ma problemu z popuszczaniem moczu.
Teraz jednak mam wystawowa suke i horror cieczkowy przede mna. Bleee :x

Link to comment
Share on other sites

Czy sterylizacja suczki w wieku 5,5 miesiąca ( jamniczki ) jest dobrym pomysłem czy nie. Tyle suczka bedzie miałą pod koniec wakacji ( a jak wiadomo w wakacje młodzież ma więcej czasu, w tym wypadku właścicielka suczki jest reprezentantką licealistów ) i opieka byłaby całodobowa i nic nie stoi na przeszkodzie ( zapowiedziała rodzicom że jak to jest jej pies to jej sprawa co z tym psem wyprawia, oczywiście nie w negatywnym znaczeniu ) poza wiekiem, kiedy zacznie się szkoła będzie dość ciężko o opiekę. Sterylizował ktoś tak młodą sunię ?

Piszę w imieniu znajomej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='souris']Czy sterylizacja suczki w wieku 5,5 miesiąca ( jamniczki ) jest dobrym pomysłem czy nie[/quote]
Souris zajrzyj na Weterynarię, tam jest dużo topików o Strylizacji, także tej wczesnej, jeśli tam się podepniesz to na pewno znajdzie się kilka osób, które udzielą Ci odpowiedzi, a moze dopowiedź już tam istenieje ;)
[quote name='anabelka']Wiec ja wole miec bezplodne suki, nawet jesli beda popuszczaly mocz niz takie ktore beda cierpialy z powodu raka czy innej powaznej choroby. [/quote]
Podpisuję się pod tym, razem z moją wysterylizowaną suką, u której być może wystąpiło popuszczanie (w przyszłym tygodniu jedziemy do weta to się dowiemy).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

[quote name='souris']Czy sterylizacja suczki w wieku 5,5 miesiąca ( jamniczki ) jest dobrym pomysłem czy nie. Tyle suczka bedzie miałą pod koniec wakacji ( a jak wiadomo w wakacje młodzież ma więcej czasu, w tym wypadku właścicielka suczki jest reprezentantką licealistów ) i opieka byłaby całodobowa i nic nie stoi na przeszkodzie ( zapowiedziała rodzicom że jak to jest jej pies to jej sprawa co z tym psem wyprawia, oczywiście nie w negatywnym znaczeniu ) poza wiekiem, kiedy zacznie się szkoła będzie dość ciężko o opiekę. Sterylizował ktoś tak młodą sunię ?

Piszę w imieniu znajomej.[/QUOTE]
Mozna wykastrowac suczke przed pierwsza cieczka nim hormony wplyna na jej organizm i charakter

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']To może poczytaj sobie wreszcie, jak może na organizm wpłynąć sterylizacja w wieku np. 5 miesięcy :roll:[/QUOTE]
uwazam ,ze 5 miesiczne suczki nie powinno sie kastrowac ,przeciez jeszcze narzady rozrodcze sa rozwiniete.kastruja w USA nawet 4 miesieczne suczki ,co dla mnie nie jest zrozumiale,ale 7-8 miesieczne juz kastrowalam (malej rasy) i nic sie nie stalo.Trudno jest uchwycic ten pare tygodni do pierwszej cieczki.Teraz sa u nas zdanie ,ze kastracja wlasnie przed pierwsza cieczka lepiej wplynie na organizm i psychike zwierzecia.wczesniej kastrowalismy 3 miesiace po pierwszej cieczce ,teraz sie zaczyna kastrowac przed pierwsza cieczka,biorac pod uwage wielkosc psow.

Link to comment
Share on other sites

nom a ja się interesuję tematem sterylizacji od jakiegoś czasu, bo mam suczkę w typie rasy i trochę sobie na ten temat poczytałam, a potem jeszcze poszłam zapytać dwóch niezależnych wetów co sądzą na ten temat (w tym jeden to położnik) i generalnie reasumując wszystko, czego zdążyłam się dowiedzieć to: nie należy suczki sterylizować przed pierwszą cieczką, ze względu na jej zdrowie i psychikę, ponieważ przede wszystkim za parę lat może się pojawić nie trzymanie moczu, a po drugie suka powinna w czasie sterylizacji być już w pełni dojrzała również hormonalnie, żeby nie zaburzyć jej gospodarki hormonalnej w okresie wzrostu.

Link to comment
Share on other sites

Ale zdania mogą sobie być podzielone, za to wystarczy poczytać sobie konkretne badania na temat wpływu tak wczesnej sterylizacji - jest wtedy większe ryzyko wielu zaburzeń hormonalnych, u dużych ras również złośliwych nowotworów kości, bo zaburza się proces kostnienia ich nasad, i to tylko część efektów. Do tego duże rasy rosną fizycznie jeszcze po pierwszej cieczce.
I o co u licha chodzi z tą psychiką, jakim niby problemom z charakterem zapobiega ta sterylka przed cieczką? U samców jeszcze logiczne, bo testosteron buchający do głowy czyni niektóre niełatwymi w prowadzeniu, ale w przypadku suk nie widzę żadnego uzasadnienia jeśli chodzi o psychikę.
A jak komuś rozchodzi się tylko o guzy sutka to równie dobrze może "profilaktycznie" usunąć suni obie listwy mleczne :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kurcze, czytam wasze opisy "przygód" z amatorami i mnie jeszcze nic takiego nie spotkało! Sophie jest po 2 cieczce i do tej pory nie było żadnego natręta :) Mam 1 zasadę: nie sikamy pod domem. Jedyny minus to fakt, że zawsze po cieczce przybywa jej ok 1 kg (pewnie dlatego, że normalnie biega min 1.5 h, a podczas cieczki tylko na smyczy).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Witam, mam ogromy problem..mam psa i suczkę. pieska mam doopiero od niedawna, a ze względu na to że suczka jest stara długo miałam nadzieję że nie będzie miała już cieczki więc go nie kastrowałam. no ale stało się, dwa tygodnie temu się zaczęło więc szybko umówiłam go na kastrację. problem jest taki że zabieg miał tydzień temu, oczywiście dalej na nią skacze bo wiadomo że testosteron stopniowo znika. skacząc na nią i spinając się podrażnia tą ranę i leci krew. czy może mi ktoś powiedzieć jak długo to jeszcze potrwa (ich ochota na krycie)? :( ona podnosi ogon i wypina się już prawie dwa tygoodnie, a czytałam że ruja trwa 4dni....więc jak to możliwe, i kiedy to się skończy?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...