Jump to content
Dogomania

Cieczka u suki i "adoratorzy".


Kamilka20

Recommended Posts

Witam. Mam 9-miesięczną suczkę owczarka niemieckiego. Tydzień temu dostała pierwszej cieczki. Czy zna ktoś sposób na odstraszenie interesujących się nią psów? Nie mogę spokojnie wyjść z nią na spacer, bo za nami chodzą 3 lub 4 bezdomne kundelki. Kiedy wracam do domu, siedzą pod klatką, aż do następnego spaceru. Nie spuszczam jej ze smyczy, ale wiem,że taki pies powinien się wybiegać. Mam spray odstraszający, ale to niewiele pomaga.

P.S. Po trzeciej cieczce zamierzam ją wysterylizować ,bo nie jest rodowodowa, ale czekam, żeby jej układ hormonalny całkowicie dojrzał.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no nic nie poradzisz taki los :lol: , ja juz się przyzwyczaiłam :wink:

no o tyle mam lepiej,że moge wziąść suke na ręce bo jest mała, Ty masz gorzej w tym przypadku 8)

a zobaczysz,jak suka będzie miała "te" dni to sama będzie sie wyrywać :-? do psów

musisz sie uzbroic w cierpliwość bo spray nic nie da

Link to comment
Share on other sites

Na adoratorów podobno pomaga kij, jak się nim pomacha to psy się trochę boją ;) Są podobno takie spraye zabijające zapach, nie stosowałam, bo nie wierzę w ich skuteczność (psiego nosa się nie oszuka). Ja tupałam na psiaku, miałam szczęście, zbyt wielu adoratorów nie było ;)

Nie spuszczam jej ze smyczy, ale wiem,że taki pies powinien się wybiegać.

NIE WOLNO SPUSZCZAĆ ZE SMYCZY SUKI W CZASIE CIECZKI, przeżyje jak nie będzie biegać 3 tygodnie... a spuszczenie ze smyczy=niepożadana ciąża i bezdomny miot kundelków.

Po trzeciej cieczce zamierzam ją wysterylizować

Zajrzyj na weterynarię, ten temat był poruszany wielokrotnie, sukę najlepiej wysterylizować przed pierwszą cieczką (no to dla Ciebie już nieosiągalne) albo po pierwszej, ale przed drugą! 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy suczki nie mialam, wiec ciezko mi sie wypowiadac w tym temacie, znalazlam jednak takie dwa preparaty w sklepie internetowym:

http://www.psialapa.com.pl/modules.php?op=modload&name=La_boutique&file=description&II=930&IDU=20041130120139213.199.198.235 - opis: Preparat stosowany u suk w okresie cieczki. Neutralizuje wabiące psa zapachy i tym samym zabezpiecza sukę przed pokryciem.

http://www.psialapa.com.pl/modules.php?op=modload&name=La_boutique&file=description&II=931&IDU=20041130120139213.199.198.235 - opis: Dodatek do pożywienia dla psów i kotów. Chlorofil w sposób naturalny likwiduje między innymi zapach suk w czasie cieczki i kotek podczas rui oraz zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z pyska.

Pojecia jednak nie mam czy to dziala... ale zaszkodzic chyba nie powinno.

Link to comment
Share on other sites

[color=darkblue] Dziękuję za wypowiedzi :) . Nad przyspieszeniem sterylizacji pomyślę. Gdy byłam w sklepie, ktoś otworzyłdrzwi od klatki :evilbat: . Wracam , a tu jakiś kundel stoi przed naszymi drzwiami, a mieszkam na 4 piętrze. Spacer to kolejny koszmar, musiałam cztery psy od Sary kijem odganiać. :oops: Mam jeszcze pytanie: Czy gdy cieczka się skończy, to psy stracą zainteresowanie Sarą ?

Link to comment
Share on other sites

To całe szczęście, jeszcze jakieś 10 dni i będzie spokój. :lol: Najbardziej denerwują mnie niektórzy właściciele , których spotykam na spacerach. Nie interesuje ich, że Sara nie może się bawić z ich psami, bo ma cieczkę. Najważniejsze, żeby ich pies ją bezkarnie potarmosił. Nawet ich nie odwołują :evil: .

Link to comment
Share on other sites

Moja rada: jeśli sunia ma cieczke, to nie daj załatwiac się jej pod Twoim blokiem, odejdz z nią gdzieś daleko od bloku, wtedy nie będziesz miała tylu adoratorów ;) ale z tego co zrozumiałam to to ostatnia jej cieczka i to jest najlepszy wybór jaki można podjąć :)

Link to comment
Share on other sites

Ehhh zeby moja znajoma ktora ma suczke (teraz ma I cieczke) tak myslala jak Ty Kamilko... :(

Dzis sie dowiedzialam po moich wczesniejszych poradach( wydrukowalam jej nawet w vet serwisu art. o sterylce) dlaczego suczka nie powinna (oczywiscie kundelek to jest) miec szczeniakow, oznajmila mi ze w tej chwili nie bedzie jej sterylizowac a tylko zastrzyki (? sa zastrzyki antykoncepcyjne?) antykoncepcyjne jej da... :x :x I tak do 3 roku zycia suczki. Potem chcialaby aby miala szczeniaki 0X Bez komentarza...

:evil: Bo ona chce miec male po jej suczce....

Bylam pewna tego ze wysterylizuje ja po I ciezce(dawalam jej nawet tel do lecznicy) a dzis w szkole taka informacje mi powiedziala...

:cry:

Link to comment
Share on other sites

jak masz w planach sterylke to nie czekaj broń boże!!!! im wcześniej tym lepiej - po tej cieczce do weta i na zabieg - po co się męczyć z taką dużą suką przez trzy cieczki?? sunia będzie zdrowsza jeżeli wysterylizujesz ją teraz - bo i m więcej cieczek tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia guza sutków (zwłaszca jeżeli pojawiłaby się ciąża urojona) - mówię Ci - nie masz na co czekać a już na pewno nie jest to dla zdrowia suni i trzymam :kciuki: :wink:

Link to comment
Share on other sites

jak masz w planach sterylke to nie czekaj broń boże!!!! im wcześniej tym lepiej - po tej cieczce do weta i na zabieg

tak na wszelki wypadek napisze - nie mozna sterylizowac OD RAZU po cieczce. moj weteryanarz powiedzial, ze trzeba co najmniej miesiac odczekac.

a co do "odstraszaczy" - ja stosuje jak wiekszosc - kij :wink:

natomiast tabletki chlorofilowe zupelnie nie zdaly egzaminu - Sabina nadal cuchnie psem, wiec cieczka pewnie tym bardziej :lol:

Link to comment
Share on other sites

jak masz w planach sterylke to nie czekaj broń boże!!!! im wcześniej tym lepiej - po tej cieczce do weta i na zabieg

tak na wszelki wypadek napisze - nie mozna sterylizowac OD RAZU po cieczce. moj weteryanarz powiedzial, ze trzeba co najmniej miesiac odczekac.

nooo to oczywiście 8) chodziło mi o to, żeby nie czekać na kolejne cieczki :wink:

a kij??? :hmmmm: u mnie się średnio sprawdzał jak trafiłam na mega napalonego dużego psa - koleś był w takim amoku, że chciał mnie pożreć byle się do mojej malutkiej dobrać :evil: uciekałam z Luną na rękach, a on się na mnie rzucał i ledwo udało mi się wypchnąć go z wejścia do bloku - to był szok :o i to sprawiło, że zaczęłam mysleć o sterylce :D nikomu nie życzę takiego doświadczenia - byłam cała w błocie, w dodatku uciekłam nie do swojego bloku, a w domu się poryczałam z nerwów :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam kiedyś dwie suczki i tak się raz zdarzyło, że obie miały cieczkę w jednym czasie. Wyjscie z nimi na spacer to był sport ekstremalny. :nerwy: A bassetki przecież nie wezmę na ręce. Wychodzenie na zmianę też mijało się z celem, bo po pierwszym spacerze, już przed blokiem siedziała cała masa adoratorów, więc gdy wychodziłam z drugą, oni natychmiast przystępowali do działania.

Wszelkie specyfiki chlorofilowe okazały sie nieskuteczne niestety, chodziłam z długą łyżką do butów (taką na długiej rączce).

Link to comment
Share on other sites

jenki horror! te cieczki! moja suka nie może mniec sterylki czego bardzo żałuje i jest na zastrzykach anty - wieczna dziewica będzie :D

A radzenie sobe z adoratorami... dla mnie najgorsze sa małe, bo krzywdy nie chce im zrobic ale sa bardzo napastliwe i takie najczęściej łażą samopas. bardzo dobry sposób rzucam smyczą dużą, skórzaną - oj jak działa rewelacyjnie i 2 sposób łańcuszek duży wydający silny dzwięk rzucam koło adoratora oczywiście :wink:

a i jak z daleka widzę zbliżającego sie to udaje ze podnosze kamień i niby rzucam - działa świetnie (wiem ze hardcore, ale cóż wole to niz uwieszony mojej suki oblesniak)

pamietaj ze koniec cieczki to "najlepszy okres" moja suka jak ma dni płodne to juz nie ma prawie zewnętrznych objawów cieczki, a zapach jest super silny! zawsze po cieczce ja kąpie bardzo skuteczna metoda zabicia zapachu perfumów cieczkowych-bez tego psy jeszcze przez 2 ty za nami łaziły.

Powodzenia w wallce z adoratorami!!!

A i komenda pilnuj z tyłu moja suka nauczyła sie późno ale świetnie działa na duże psy suka sam się broni choć nie każdą da się tego triku nauczyć :D

Link to comment
Share on other sites

Postanowione, sterylizacja będzie przed następną cieczką. Ciekawe, czy uda mi się znaleźć weta, który podejmie się przeprowadzić zabieg u tak młodej suki, a do tego "prawie rasowej" :wink: .

Jak moja ciotka była u jednego ze swoją kundelką, to powiedział, że to wbrew naturze :o , i doradził zastrzyki. Ale nie po to mam Sarę, żeby zarabiać na jej szczeniakach :evil: .

Co do adoratorów, to teraz Sara sama się do nich wyrywa i stała się bardzo nieposłuszna. :( Mam nadzieję, że to instynkt i przejdzie po cieczce.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, czy uda mi się znaleźć weta, który podejmie się przeprowadzić zabieg u tak młodej suki, a do tego "prawie rasowej" :wink: .

Gdybym trafiła na takiego, który z racji takich argumentów miałby jakieś zastrzeżenia, więcej bym do niego nie poszła. :evil:

Im wcześniej tym lepiej - każdy wet powinien o tym wiedzieć, jeśli nie wie, znaczy to, że jest niedouczony. Bo mozna mieć poglądy na pewne sprawy, ale należy mieć również wiedzę.

I jeśli nawet wet uważa, że sterylizacja jest "wbrew naturze", to powinien również wiedzieć, że młody wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem ze względów zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

jejku moja suczka ma teraz cieczkę i to w ogóle jest masakra, nie tylko spacery ale w domu też często przebywa duży pies i musze mieć oczy na około głowy. A najgorsi są ludzie którzy spuszczają swoje psy i nie pilnują ich, mi szkoda kopnąć psa ale czasem normalnie nic nie pomaga, patyki, kamienia tupanie, dosłownie nic! Ja próbuje odgonić psa a ci ludzie się porostu patrzą nawet nie zawołają psa. A potem zdziwieni pytała "to ona ma cieczkę??"

Link to comment
Share on other sites

U mnie (a właściwie u mojej :wink: ) jest zupełnie odwrotnie. Ja jej nie mogę utrzymać na smyczy, bo tak do psów ciągnie, a te ją ignorują. Jeden się nawet na nią z zębami rzucił, co bardzo zdziwiło właścicielkę, bo podobno jest strasznię "Chętny" na suki z cieczką.

Więc w sumie, chyba mam całkiem dobrze, bo żadne kije mi nie są potrzebne :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...