Jump to content
Dogomania

Bergamasco


kskarbek

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Cześć kskarbek :)

Jestem tą osobą o której pisała Donna.

Mieszkam w Warszawie i mam psiaka bergamasco od ponad roku.

Ma na imię Estro (zdrobniale Struś).Gdy pisałeś ten post byłam w tym czasie w okolicach Nowego Targu na wakacjch i przy okazji oglądałam nowy miot bergamasców w Banciarni.Urodziły się miesiąc temu dwa chłopaki i jedna dziewczynka.

Za miesiąc odbieram pieska i będę szczęśliwą posiadaczką dwóch bergamasiów. Drugi będzie szaro czarny i ma na imię Fratuś, a Estro jest czarny.

Napisz coś więcej o swojej suczce,jak ma na imię itd.

Pewnie Masz ją z Nowego Tomyśla bo tam urodziły się chyba w kwietniu

Napisz też jakie ma umaszczenie.Jak chcesz obejrzeć zdjęcia Strusia to na stronie http://www.lukrowi.pl/galeria/index.php?p=2&id_section=218&id_picture=2353#section jest kilka jego zdjęć z początku lipca.

pozdrawiam Anka i Estro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja niniejszym chwale tu Destre z Banciarni ! ( miot przed Estrem chyba?) Jest b. b. kochana, a moja mala przy niej na spacerach gubila nogi. Ma niezly temperament i jej zabawy wygladaly tak, ze moja suczka leciala pare metrow z rozkraczonymi czterema lapami i ladowala w krzakach ( nie zeby jej to jakos przeszkadzalo w uwieszaniu sie Destrze na uszach...)

Aha, Destra mieszka w Kielcach, to dosyc daleko od Koszalina.

Link to comment
Share on other sites

Nani ja w te wakacje osobiście poznałam Destrę i jej Panią właśnie jak byłam w Banciarni oglądać Fratusia. :fadein:

Jest naprawdę piękną i fajną suczką.

Z tego co wiem niedługo chyba zostanie mamusią. :fadein:

Oprócz niej znam osobiście jeszcze siostrę Destry Divę i siostrę Estra Enigmę.Obie razem mieszkają w Warszawie .

Link to comment
Share on other sites

no mam nadzieje, ze zostanie mamusia- jej pani strasznie o tym marzy! Ja tez prawie zdecydowalabym sie na Bergamasca, gdybym juz wtedy nie zakochala sie w PONach. Bardzo podoba mi sie jesienny wystroj Destry,

kiedy wracajac z lasu niesie w dredach listeczki, patyczki, mroweczki... :P moj PON wyglada wtedy po prostu brudno, bo ma duzo bialego, ale Destra wyglada jak sliczny jesienny obrazek.

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie mogę się doczekać kiedy to moje psiątko będzie miało dready, bo na razie jest czały czarny . Bergamascom z wiekiem de dready się tak pięknie wybarwiają od słońca . Destra w tych brązach pięknie wygląda.

Ja też byłam zdecydowana na PONa i dlatego trafiłam do Banciarni, ale jak zobaczyłam Bergamasci i poczytałam o nich trochę,to już wiedziałam że tylko ta rasa i żadna inna.

Za dwa tygodnie odbieram Fratusia i wtedy będę miała Bergamasci w dwóch wydaniach czarnego i szarego.

Zobaczymy co z nich wyrośnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kamila na to pytanie najlepiej odpowie właściciel ,który ma i PONy i bergamasci.

Ja osobiście PONy jako rasę znam bardzo mało,nigdy nie miałam takiego pieska ani moi znajomi nie mieli.

Bergamasca mam jednego od roku a jednego od tygodnia i już wiem że mają różne charaktery i temperamenty.

Na pewno rasa ta jest bardzo nastawiona na bliski kontakt z człowiekiem,na pewno lubi się uczyć i mieć zajęcie,

Owczarki jako grupa psów pasterskich moim zdaniem ma zbliżone cchy charakteru.

Uważam że dużo zależy też od wychowania pieska.

Ja na tą rasę zdecydowałam się ze względu na ich bardzo oryginalny wygląd i na charakter.

Brałam pod uwagę też zakup PONa ale jak zobaczyłam bergamasci to wiedziałam że to jest ta rasa .No i PONy trzeba czesać a bergamasci nie.

Pozdrawiam Anka z Estrusiem i Fratusiem

Link to comment
Share on other sites

Mam 4 miesięczna suczkę bergamasco i 9 miesięczna suczkę ponkę. Są zdecydowanie inne. Na perno berg jest bardziej niezależny i uwielbia robić wszystko po swojemu. pon natomiast jest posłuszny do granic i oddany dusza i ciałem. Nie mam doświadczeń z dorosłymi bergami, ale u ponów to sie nie zmienia - spojrzenie mówi wszystko. Problemem sa tylko włosy i czesanie. dlatego też pewno trzecim psem będzie berg

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie będę z moim bergiem w łodzi. Zgłaszałem dwa psy jednym faxem na jednej stronie, opłaciłem przed terminem tez dwa i zarejestrowano w katalogu tylko jednego.

Bardzo miła pani tłumaczyła w ZK łodź bałagan u swoich współpracowników tym że najlepiej wysyłać poleconym a nie nowinkami cywilizacyjnymi...

Czy łodź jest tak daleko, ze już w Uzbekistanie???

Pomyśleć,że np do szczecina załatwiłem wszysto mailem mimo że to większa nowinka

Rozgoryczony :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...