Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochani podobne sytuacje przeżywałam dwa lata temu i rok temu. Mojego psa w przeciągu 3 tygodni oceniała 3 razy ten sam sędzia i za każdym razem dostałam inny opis i inną ocenę . Wspominana przez Was sędzina tez raz nas oceniała .Był to jedyny i zapewne ostatni raz ,bo więcej się do niej nie wybiorę ze znanych wszystkim powodów. Ale to wszystko nie zraziło nas do wyjazdów wystawowych i mam nadzieję ,że nikt z Was do serca nie będzie brał sobie zachowań podobnych do owej sędziny po prostu należy ją omijać dużym kółkiem.

Link to comment
Share on other sites

hehe dobre akcje;] a ja jak narazie mialam w opisie podsumowane suczka wspaniała exstra wogole....za dobrze przygotowanna do wystawy i pokazana... :o no i skmińcie;] lokata 3 na 3 :lol:

ale tak najlepsze jest jak sedzia zmienia zdanie co wystawe...tu piekny wogole a na nastaepnej za tydzien okropny na bdb;]Ja miałam taka akcje ze sedzia na jednej wystawie sie tak zachwycał moja scuczką ze mowil ze piekniejszej powder puffki nie wiedział a po pół roku nagle ejstesmy na 4 lokacie za łysymi a sedzia podsumował to tak....nie lubie owłosionych( hehe tylko gorsze to ze przed nami psy same zagraniczne[niemieckie] nadajace sie co najwyzej na bdb..tak dobrze ze mysmy bdb nie zgarneły) 8) jak kto lubi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Są też i sędziowie z powołania,że tak powiem .Niestety są zpraszani na wystawy sporadycznie najczęściej po jakiejś wpadce na wystawie innego sędziego. Nie mają powiązań i oceniają naprwdę super nic im nie można zarzucić. Przżyłam to tylko raz ,ale w zapowiedziach na przyszły rok już znalazłam 2 u których na 100% wystawię , bo wiem że oceniaja bezstronnie.

Link to comment
Share on other sites

A znacie sędziego nazywanego pieszczotliwie DENTYSTA?

Znamy. Od II grupy 8)

ja jestem bardzo ciekawa czy w tym topic znajdzie sie choc jedna osoba która pochwali polskich sedziów

Chyba dlugo by takiego szukac

Pochwali :wink: Obracam się w II grupie, więc wypowiadam się za nią, i mam nadzieje, że nie narobią tym sędziom pod górę :wink: : Stanisław Podlsaki i Andrzej Szutkiewicz. Najabrdziej kompetentni i z klasa ludzie, znający się na psach, które oceniają.

PS. I wcale nie zawsze u nich wygrywam :wink:

Link to comment
Share on other sites

tez muszą pochwalic pana Szutkiewicza, to sedzia z klasa, mily , sympatyczny, usmiechniety:D:D

Ale ogólnie rzecz biarac wole byc sedziowana prze zagranicznego sedziego! Mam wtedy wieksza pewnosc ze jestem oceniania obiektywnie, i ze sedia ocenia ten koniec smyczy, co czesto u polskich sedziow bywa klopotem:/

Link to comment
Share on other sites

I kiedyś, dawno temu byłam oceniana przez pana Nalazka. Też mile wspominam, był bardzo sympatyczny.

Wiecie co, jestem babą, ale nie lubię na ringu sędzin. Często nie znają regulaminu i mam wrażenie że są bardziej przekupne (o czym przekonałam się osobiście).

Link to comment
Share on other sites

Ja tez wole byc oceniana prze mezczyzne......Z reguły jest bardzij uprzejmy i sympatyczny :D:D

A ze skandali:

Pani Ewa Pyrchala ktora ma uprawnienia na cala I grupe, kiedy wchodzilam z moim schipperke na ring spytala mnie "To jest Kelpie prawda??" Zamurowalo mnie!!!

Jak ta sedzina moze oceniac mojego psa jak nie wiem nawet czy to schipperke czy kelpie. Powiem tylko ze schipperke ma 30 cm wzrostu a kelpie z 55 :-? I te rsay przypominaja sie chyba tylko kolorem :)

Link to comment
Share on other sites

ja bardzo chwale Pana Jakubowskiego-sedzia pierwsza klasa!!!chyba mój ulubiony!pana Andrzeja Każmierskiego, panią Barbare Larską....

sędziowie z klasą jeszcze są w Polsce;]Ale spoko spoko hehe podlizywac mi sie tu ja bede robic najpierw od IX a potem od III;]tylko najpierw..matura.. :-?

Link to comment
Share on other sites

ja obracam sie tylko w VI grupie ale tu u nas tez sa skandale Pan Fonfara lubi mówić na głos np ocenia tez jamniki i mowi ten łądny ta ma brzydkie to, lubi tez sobie wypić, Pani Bukład jak juz wspomniałam brak kompetencji do oceniania ogarów i gonczych, za gruba beszczelna i nieprzyjemna, Pan Król tu tez bym miała sporo do dodania na temat malej jego wiedzy na temat ogara , ale po konsultacji z druga specjalistka Pania Bukład dokonali swietnego wyboru w N. Targu za co wszyscy chodzili za mna i mowili ze to niesprawiedliwe (ja na szczescie godze sie z przegrana) ale tu chodzi o dobro rasy wiec skoro nie moj pies to moze jakis faktycznie lepszy.

Sprsrod tych dobrych sedziów znam kilku ktorych cenie Pania Weimerczyk, Barbletz-bardzo surowy ale i sprawiedliwy i obiektywny facet, ceniony na konkursach miedzynarododwych, Pan Ryk- miałam z nim stycznosc raz jest przewodniczacym klubu ogara ale zalezy mu na rasie i sprawiedliwie ocenia, w N.saczu przegrałąm o rase ale z rownym rywalem, poczułam ze to była sprawiedliwa i godna przegrana. Sporsod mlodych sedziow znam Pania Anne Rajs zaczełą w tym roku od czestochowy z VI grupa, oceniała surowo beagle, potem goncze polskie i ogary nie była to ocena ot tak, sprawdzała dokładnie zeby, jadra linie i budowe psów, wyrzuciła z tupetem suczke z cieczka z ringu. Byc moze bylo jej to 1 sedziowanie ale poseieciła kazdemu psu te 5 min i na rozmowe z wlascicielem, wytykałą wady wystawiania psa, co uwazam za słuszne, wiadomo kazdy sedzia lubi co innego.

chyba to tyle zobaczymy co napisze w tym topicu w XII 2005 po sezonie

Link to comment
Share on other sites

, Pan Król tu tez bym miała sporo do dodania na temat malej jego wiedzy na temat ogara , ale po konsultacji z druga specjalistka Pania Bukład dokonali swietnego wyboru w N. Targu za co wszyscy chodzili za mna i mowili ze to niesprawiedliwe

hehehe a pamietacie Gdynie 2004?:)))zwlaszcza finaly?:)))to a propos tego pana

cholera, nie umiem cytowac:((wyszlo na odwrot:))ze ja to cytat mnie?:))tak mam na podgladzie:))

Link to comment
Share on other sites

Ja także nie potrafię znaleźć takiego dobrego sędziego z grupy IX no jedynie to pan Jakubowski przychodzi mi na myśl bo zawsze gdy ocenial moją rasę nigdy nie miałam zastrzeżeń .Inni albo stawiali na pierwszym miejscu psy albo tylko o świetnym włosie , albo wygrywał drugi koniec smyczy . Zdecydowanie wolę sędziów zagranicznych.

Link to comment
Share on other sites

To ja też wtrącę swoje trzy grosze,

byłem pierwszy raz na wystawie , psiak nie przygotowany ja bardzo zestresowany że "coś" się wydarzy, a że poczytałem tutaj troszkę o sędziach i ich komentarzach bardzo bałem się że na ringu sędzia przyładuje jakimś tekstem. No i nie obyło się bez wpadki, przyszło pokazać zęby wiec ja gamoń dawaj otwierać na całą szerokość szczękę jakby to był krokodylek hehehe,

a sędzia Pan Król spokojnie powiedział nie tak , proszę tylko wargi odchylić i dodał wesoło że to ja pierwszy musze się nauczyć. I w tym momencie cały stres poszedł pa.

Wiec moje pierwsze spotkanie z sędzią na ringu będzie miłym wspomnieniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...